סיפור עלה צהוב: הזהויות של הגר צימרמן

בתחילת החודש כתבתי פה על הצעתה של הגר צימרמן, יו”רית סניף חיפה והצפון של מפלגת עלה ירוק ומקום 9 ברשימת המפלגה לבחירות האחרונות, ללבוש טלאי צהוב בצורת עלה מריחואנה במסגרת אירועי יום המריחואנה. צימרמן הסבירה בפורום המפלגה:

הרעיון הוא לנסות ליצור הזדהות וסימפטיה מצד הקהל [ביום המריחואנה] ע”י שימוש בסימבול קיים אשר, כזה החקוק חזק בתודעה הציבורית ואשר נוגע בליבה של החברה הן במישור האישי והן במישור הקולקטיבי. […] אני חושבת, שעושים לנו שואה. […] ומה יותר קשור אלינו, עם אולטרה סגולה, מאשר מגן דוד? והעלה שלנו יש לו קירבה גרפית וויזואלית למגן דוד הזה. ואם נצבע אותו בצהוב?

ההצעה, שגררה כמה תגובות כועסות בפורום והגיעה לעמודו האחורי של צהובון מוביל, עוררה דיון גם בקרב מתגבבי החדר.

אחת מהם היתה “הגר צימרמן“, שכתבה:

יפה לך לצטט דברים שלי. תודה.
יש לך בעיה עם מה שכתבתי, בוא תתמודד מולי. מול מי אתה עומד? מול “קוראיך הנאמנים”?
בוא להתעמת איתי כדי שאני אוכיח לך כמה פחדן קטן ומושתן אתה.
איפה הביצים שלך?
בוא נראה אותך, גבר גבר.

כחצי יממה מאוחר יותר, הגיבההגר צימרמן האמיתית“:

טוב ,] אמנם לא אני היא זו שהגיבה כאן קודם. אבל מי שכן כנראה קצת יותר שפוי מחוברת ההזויים פה. […] ותמשיכו פה את שטף התגובות המטופשות שלכם, תנו קצת רייטינג לאנשים מסכנים שמחפשים תהילה על גבם של אלו המצליחים.

היא המשיכה לתגבב ולדון עם שאר המגיבים תחת השמות “הגר צימרמן האמיתית” ו”הגר“.

משתתף נוסף בדיון, שלא הזדהה בשמו וזכה לכינוי ברירת המחדל “Anonymous“, כתב:

מה קורה חבר’ה? חסמו אתכם ואת השטויות שלכם בפורום עלה ירוק אז באתם לפה לשפוך גועל?
אתם אנשים טיפשים, כולכם בלי יוצא מן הכלל.
הזהרו בדיברכם שכן אינכם יודעים אילו אנשים עושים שימוש באילו דברים שאתם כותבים. בדיוק כפי שדבריה של הגר הוצאו מהקשרם.

מסקנות ביניים: מדובר בשלושה אנשים, כש”הגר צימרמן האמיתית” היא אותנטית, “הגר צימרמן” היא מתחזה ו”Anonymous” הוא גולש שחושש (או לא רוצה) להזדהות ותומך בצימרמן. מאחורי הקלעים של הבלוג אני יכול לספר לכם ששלושת האנשים התחברו עם אותה כתובת IP. אתם חייבים להסכים איתי שצימרמן מוכיחה פלורליזם וגדלות נפש בכך שהיא מסכימה לחלוק את חיבור האינטרנט וכתובת ה-IP הקבועה שלה גם עם התומך האנונימי וגם עם המגיבה המתחזה.

***

לא חשבתי בכלל לבדוק את כתובות ה-IP עד שעדי עליה שסיפרה לי שהוא מכינה ידיעה בנושא למדורה השבועי “ברכה גולשת” וביקשה שאבדוק מי עומד מאחורי התגובות. היא גם שאלה אותי כמה שאלות על העניין, אבל בסופו של דבר הכתבה שלה תפסה כיוון אחר והיא לא השתמשה בציטוטים. אם היא תרשה, אני אוסיף אותם לפוסט. הם מופיעים בסוף הפוסט הזה.

הנה הכתבה של עליה, כלשונה:

השואה כמקדם אירועים
הצעה להנפיק לסטלנים טלאי צהוב לרגל יום המריחואנה הבינלאומי נראית קצת פחות מופרכת לאור החדשות מסיאטל (ולהגר צימרמן יש שלוש זהויות ומספר IP אחד) • 25/04/06

מי שעוקב באופן קבוע אחר המתרחש בפורום “עלה ירוק” לא היה מופתע במיוחד כשכתב התרבות הדיגיטלית עידו קינן (NRG) ציטט בבלוג שלו (“חדר 404”) את הצעתה של חברת המפלגה הגר צימרמן להנפיק לחברים טלאי צהוב בסגנון שואתי לרגל יום המריחואנה הבינלאומי. ההפתעה, אם בכלל, היתה שאחרי שבע שנות פעילות ואלפי דיונים מופרכים לא פחות (מבצע “העם עם גוש חשיש”, למשל), זוהי הפעם הראשונה שציטוטים אוויליים מהפורום עושים את דרכם לתקשורת הממוסדת, כולל שער אחורי בגליון החג של “ידיעות”.

אזכור השואה הוא מתכון בטוח לפרסום נרחב ותהודה מסיבית. לו היה לי שקל על כל פעם שמישהו העז להשוות את השואה למשהו אחר וחטף מקלחת צוננים בתקשורת, הייתי אדם עשיר. הרגישות המוגברת לשואה היהודית אינה תופעה ישראלית בלבד. ראו, למשל, איזו חשיפה בינלאומית מפוארת קיבלה תחרות הקריקטורות האנטישמיות שאירגן הקומיקסאי אמיתי סנדי לפני כחודשיים. את הגר צימרמן אפשר להאשים בדברים רבים, אבל ניצול ציני של השואה לצורכי חשיפה הוא לא אחד מהם. סתם ניצול – למה לא, הרי בסופו של דבר, אם הצעתה היתה מתקבלת היא היתה מגיעה לכותרות – אבל ציניות היא לא הסגנון של צימרמן. נביחות אלימות יהיה תיאור קצת יותר הולם.

“יש לך בעיה עם מה שכתבתי, בוא תתמודד מולי”, כותבת אישיות המזדהה כ”הגר צימרמן” בבלוג של קינן. “בוא להתעמת איתי כדי שאני אוכיח לך כמה פחדן קטן ומושתן אתה. איפה הביצים שלך? בוא נראה אותך, גבר גבר”. תגובות גולשי הבלוג לסגנון הבוטה של ההודעה היכו גלים גם בבלוגים אחרים. למחרת התפרסמה אצל קינן הודעה נוספת, הפעם מאת “הגר צימרמן האמיתית”, הכופרת מכל וכל באחריותה להודעה הראשונה. “טוב, אמנם לא אני היא זו שהגיבה
כאן קודם. אבל מי שכן כנראה קצת יותר שפוי מחוברת ההזויים פה”. גולש נוסף (אנונימי) שהצטרף להגנת צימרמן התאפיין בסגנון האלים של “הגר צימרמן” ה”לא-אמיתית”: “אתם אנשים טיפשים, כולכם בלי יוצא מן הכלל. הזהרו בדיברכם שכן אינכם יודעים אילו אנשים עושים שימוש באילו דברים שאתם כותבים. בדיוק כפי שדבריה של הגר הוצאו מהקשרם”.

בהתחשב בכמות הזהויות הבדויות ברשת, אומר לעצמו המשתמש הסביר, בהחלט ייתכן שדורשי רעתה של צימרמן הגיבו בשמה כדי להכפישה. אבל גם אם את זהותו האמיתית של המגיב קצת קשה לגלות, יש דברים שאפשר לברר עליו בקלות: למשל, מספר ה-IP שלו (שמזהה במקרים רבים את המחשב שדרכו התחברו לאינטרנט). ביקשתי מקינן לבדוק אם שלושת המגיבים “הגר צימרמן”, “הגר צימרמן האמיתית”, ו”אנונימוס”, נשאו את אותו מספר IP, והוא הופתע לגלות שאכן כן. עדיין אי אפשר לשלול את האפשרות ששלוש התגובות נכתבו על ידי מישהו שאינו צימרמן, או שאנשים שונים השתמשו באותו מחשב כדי לכתוב את ההודעות, אבל הסגנון העילג והאלים מרמז על משתמש אחד, שלא מבין מספיק באינטרנט כדי לשלוח את הודעותיו ממספרי IP שונים. האפשרות שהמשתמש הזה הוא במקרה מנהלת בפורום של “עלה ירוק”, כמו צימרמן, עשויה להסביר את התנהלותו של אותו פורום בשנה האחרונה.

החלק העצוב ביותר בסיפור של צימרמן הוא שהפתיל שבו פירסמה את הודעתה המקורית בפורום עלה ירוק נחסם לגישה אחרי הפרסום אצל קינן. העצב מכה פעמיים: פעם אחת על כך שמחיקת פתילי דיון וחסימת משתמשים הפכו לדרך חיים בפורום המפלגה שחרתה על דגלה מטרות כמו חופש הביטוי, ופעם שנייה בגלל חסימת הדיון הספציפי בהצעת הטלאי הצהוב של צימרמן, דווקא בשבוע שבו מתפרסם בתקשורת האמריקאית סיפור שמוכיח כי ההשוואה שלה בין היחס ליהודים בשואה והיחס לסטלנים בימינו, אינה כה מופרכת כפי שהיינו עשויים לחשוב.

פלנרד ניל ודונלד ג’אמאר לואיס, שני בחורים מסיאטל שהורשעו בעבירות סמים, כבר היו בדרכם למרפאת שיניים שבה יעקרו מפיהם את כתרי הזהב שלהם וימסרו אותם למשטרה כרכוש מוחרם שהושג בדרכים קלוקלות. למזלם, הם הספיקו להתקשר לעורכי הדין שלהם והטיפול הדנטלי הכפוי לא יצא אל הפועל, אבל המחשבה ששופט אמריקאי חתם על הצו ששלח אותם לטיפול הזה מצמררת כשלעצמה.

“30 שנה אני בעסק ודבר כזה עוד לא ראיתי”, הצהיר ריצ’רד טרוברמן, לשעבר נשיא התאחדות עורכי הדין הפליליים בארה”ב. “זה מזכיר את גרמניה הנאצית, שבה היו מסירים שיני זהב מגופות המתים” – אמר ונשאר בחיים. דוברת התביעה בסיאטל מיהרה להתנצל כשהסיפור התפוצץ, ואמרה כי הצו הוצא מתוך הנחה שהכתרים שעל שיני הנאשמים הם מהסוג שניתן להסרה בקלות ואינו מצריך ניתוח.

תעשיית הבלינגים הדנטליים, שמחירם עשוי להגיע לאלפי דולרים, טרם נערכה לשינויים הצפויים בעקבות הסיפור של ניל ולואיס, אבל רופאי השיניים יחגגו,
מן הסתם, כי כתר קבוע הוא עסק משתלם הרבה יותר מתותב חיצוני. זה אמנם לא יגן על המתוכשטים אם מי מחבריהם לכלא ירצה להחרים את הזהב בעזרת אגרופים,
אבל לפחות ייתן להם צ’אנס להגן על עצמם.

• תודה גדולה לעידו קינן על שיתוף הפעולה.

***

עליה: אולי הלגיטימציה נובעת מהנגיעה בנושא הרגיש של השואה? האם גם אתה חושב שהשואה היא משהו שאסור להשוות אותו לדברים אחרים, או שמותר להשוות אותו רק להשמדה מתוכננת של עמים אחרים?
אני: “בניגוד לעורכי ידיעות אחרונות, שהזדעזעו מהסיפור על השער האחורי של גיליון החג שלהם, אני לא מגיע לקתרזיס מצעקות ‘גוועלד! גוועלד!’ כשמישהו משתמש בסמלי השואה. מה שכן, נראה לי הוגן להעמיד את ההצעה של צימרמן לדיון ציבורי מחוץ למגרש הביתי שלה. כנראה שהיא לא חושבת כמוני – אחרי הפרסום בבלוג שלי, ההודעה שלה נחסמה לגולשים ובהמשך נמחקה מהפורום”.

לפרסם דברים שקורים בפורום עלה ירוק זה קצת להתעלל בחלשים בעיני. איך אתה מרגיש בקשר לזה? האם המועמדות של הגר לכנסת היא מה שנתן יותר לגיטימציה לפרסום שלך, לדעתך? נניח, אם היתה סתם איזה מישהי מהפורום, גם היית מפרסם?
“המועמדות של צימרמן לכנסת היתה לא ריאלית לפני הבחירות ולא רלוונטית שבוע אחריהן, כשהפוסט פורסם. היא אמנם משמשת יו”ר סניף חיפה והצפון של התנועה, אבל הייתי מפרסם את זה גם אם היא לא היתה אוחזת בשום תפקיד רשמי, כי זה סיפור מעניין שמעורר דיון מעניין לא פחות”.

***

בפרקים הקודמים:
• הגר צימרמן מציעה לענוד טלאי מריחואנה צהוב ביום המריחואנה ונכנסת במתנגדים
• הגר צימרמן מפרסמת מאמר תגובה בנענע ונכנסת בחופש הביטוי

תגובות

28 תגובות לפוסט “סיפור עלה צהוב: הזהויות של הגר צימרמן”

 1. herenot on 25 באפריל, 2006 20:43

  סופריצה גדולה. אני בשוקה.

 2. עידו קינן on 25 באפריל, 2006 20:53

  שיט, שכחתי להפעיל את פילטר תגובות ארץ נהדרת.

  טוב, מ-עכ-שיו.

 3. herenot on 25 באפריל, 2006 21:05

  *** ** ***** *** *****

 4. herenot on 25 באפריל, 2006 21:06

  שיט.

 5. בני on 25 באפריל, 2006 21:34

  עצוב מאוד בעלה ירוק
  אני הייתי בעבר פעיל בכיר בתנועה מאז 99 ועד לפני שנה ובין השאר רכז הפעילות של התנועה.
  בבורותי ותמימותי עוד כתבתי הודעות מגננות פעם אחרונה שהטיפשה הזו עשתה בושות. עשיתי זאת כי קיויתי שהיא תסתדר על עצמה נפשית וגם כי היה איכפת לי מעלה ירוק. זאת למרות שבחוצפתה היא העיזה לחסום אותי מאתר אחרי שהעברתי ביקורת על תכנית השלום ההזויה ותיקנתי אותה לגבי המצע שסייעתי בכתיבתו והיא ,מסתבר לפחות בזמנו לא טרחה לקרוא. דבר קצת מוזר ותמוהה לאור הותק שלה בתנועה כחודשים בודדים.
  אותי אי אפשר להאשים בחבירה לברונפמן,כתיבת כתבות מביכות או עריכת ודיאוקליפים מזיקים.
  גם המזכ”ל-יו”ר שהייתי שותף להליכי הגיוס והקליטה שלו בתנועה בזמנו מודע לזה טוב טוב.
  במשך תקופה ארוכה ואני מוצא את עצמי עדיין מגן שוב ושוב על הבחור. פעם הוא היה מגיע לבית חולים מתחנן לתמיכה ומציע תפקידים כשאני מסרב בנימוס,נוזף בו על השטויות שלו ומברך על המעשים הטובים ונותן את עצותי הצנועות.ודוחה את האשמות שמטילים בו פעילים אחרים ומנסה לפשר – ללא הצלחה מיותר לציין.
  כשאני ואחרים פרשנו מעלה ירוק. ואני לא מתכוון לאלו שרב אז עם ההנגה הנוכחית. רצינו לפנות מקום לדור ודם חדש.מסתבר שזו היתה טעות.
  אני מתביש בפעילות שלי ומה שנעשה מהמפלגה.הייתי כותב את כל זה שם כמו שאמור להיות בארגון דמוקרטי וכזה שמכבד את אלו שעזרו בבניתו אבל אני חסום.לא רק חסום לתגובה אלא גם לצפיה. כן כן הגאונה הקטנה חסמה לי את האי פי רק היא שוכחת שיש דרכים פשוטות וקלות וטאכוף את זה.
  השאלה למה?
  למה אני כפעיל ותיק צריך להתחזות.ולדעת שההודעות שלי ימחקו?
  איך זה שבמקום שהבחורה תסתדר על עצמה היא ממשיכה במסכת שקרים מבישים.ראה מקרה עם תגובות הגר צימרמן האמיתית והמדומה והמשובטת.
  ממשיכה למחוק פתילים שלמים תוך כדי שהיא היא עצמה מטיפה על חופש הביטוי עלק.
  טוענת על שקרים והוצאת דבריה מהקשרם כשהיא מעלימה עדויות.אגב כשיגרה היא חוסמת ועורכת גם את הודעותיה כמו בפתיל שדיברה על שימוש בשואה אצל הפרופוגנדה הפלשתינאית.הבחורה מסתבר לא מבינה למה להם מותר?
  חשבתי שאולי אחרי זה היא תעזוב את הנושא אבל היא צצה עם פתיל על “שואת בע”ח” בערב יום השואה.זה אולי נושא לדיון אבל אולי כדי שקצת תרדי מן השואה?
  אחרי הנזק בידיעות היא פירסמה טור נידח בנענע וחטפה על הראש גם שם בתגובות.

  טוב האמת כל זה היה שטויות אם היא היתה דמות שולית כמו שהיא אומרת וחשבתי שהיא.
  אבל מסתבר שמישהו שם שקל ושוקל שהליצנית הזו ראויה להיות מזכ”ל המפלגה.כן אל תתפלאו כשזה יקרה.בינתיים היא מגששת עם פתיל-משאל על “האם אישה צריכה להנהיג את עלה ירוק בבחירות לכנסת ה18”? מתכננת משהו הגר?

  אני מתביש שאנשים מזהים אותי עדיין עם עלה.האנשים הללו והתנהגות הזו גורמת למבוכה לכל מי שהיה והנהיג אי פעם בעלה .אולי למעט שלומי ובועז.

  כואב פוגע עצוב ומביש לראות מה קרה ממה שכלכך התאמצנו לבנות :(

  עידו סליחה על ההשתפכות באכסניה הזו.פשוט אין ממש איפה.
  נקווה שהם לא יצליחו להרוס את מסורת יום המריחואנה.עצוב יותר יהיה לראות שערן צדק בסוף.

  הודעה לעז
  תרגע זו הפעם הראשונה שאתה עלול לצדוק

 6. grebulon on 25 באפריל, 2006 22:35

  עד כמה ימים לפני הבחירות חשבתי שאצביע להם. בשלב ההחלטה הסופית נתקלתי במאמר של רחביה ברמן בנענע (http://news.walla.co.il/?w=//879746) שעורר שאלות. פניתי לפורום של עלה ירוק ולתדהמתי ראיתי שהת’רד נמחק. ברגע הזה ידעתי שלא אצביע להם. יתכן שמפלגה שאמורה להיות אולטרה-ליברלית חוסמת ומתעלמת מדעות של מתנגדים לה במקום להתמודד איתן ברצינות? במיוחד שברמן העלה טענות שקולות ולגיטימיות. מאוד עצוב על ההדרדרות של המפלגה הזאת.

  בני, כשאתה כותב “שהבחורה תסתדר על עצמה” – למה אתה מתכוון?

 7. ערן ורד on 25 באפריל, 2006 22:44

  וכמובן ההכפשה של יו”ר עלה ירוק- בועז וכטל כנגדי וכנגד רחביה ברמן כשהאשים אותנו בחסר בסמים (לקטינים!), שראויה לתביעת דיבה.

  http://forum.ale-yarok.org.il/viewtopic.php?t=4084

 8. דודי נסים on 25 באפריל, 2006 23:20

  הגר, חבל לי שאת עדיין לא יורדת מהנושא הזה וממשיכה לפתח ולהתעסק איתו שוב ושוב. טעית, הודת בפני בכך שעשית שטות ושוב את מחפשת לגיטימציה לרעיונות המטופשים שלך שרק מביישים אותך.

 9. Room 404 on 26 באפריל, 2006 02:23

  […] תקציר הפרקים הקודמים. […]

 10. רחביה ברמן on 26 באפריל, 2006 05:48

  זה בסדר, בני, אהבנו אותך גם כשלא קלטת שאנחנו צודקים :-)

 11. עמרי on 26 באפריל, 2006 07:13

  על NAT שמעת?

 12. kahero on 26 באפריל, 2006 15:50

  What are the odds?

 13. בני on 26 באפריל, 2006 17:22

  מממ לא אמרתי שאתה צדקת :)

 14. אור on 26 באפריל, 2006 21:50

  מיעו!
  בני, אני רואה שגם אתה הבנת עם מי יש לך עסק שם. גם אני לא יכול לכתוב שם כי אני חסום. כמובן שיש דרכים לראות, לקרוא, אבל לכתוב כבר מזמן לא.
  מגוחך לא?
  ואני גם לא עשיתי כלום. רק הבעתי קצת ביקורת.

  אני כל כך מסכים איתך. היה לי ממש כואב לו להצביע לעלה ירוק הפעם. הצבעתי לגמלאים. זה שהם התאחדו עם קדימה ממש ביאס אותי כי תכלס עכשיו הצבעתי קדימה. אבל לא היתה לי ברירה. לא היה לי למי להצביע.

  אחרי שאתה רואה דברים כאלה במפלגה שאוהד כל כך אוהב לכנות “אולטרה ליברלית” כשהוא מתראיין בתוכניות בוקר למיניהן, אי אפשר להמשיך לתמוך. הם פשוט עושים בושות למטרה. בושות לליגליזציה. בושות למותג הזה עלה ירוק שבשבילו הייתי מוכן לרוץ על ג’בלאות ולהתחיל עם קטינות (ככה בני אמר שצריך לעשות אז).

  בתור חיילו הנאמן של בני לשעבר, מזעזע אותי לראות שאת בני חוסמים ככה. כמו שזעזע אותי לראות שחוסמים את ערן, ואת רחביה. ואותי? תמיד הפליא למה הם חוסמים אותי. תמיד הייתי מאוד מאוד מתון יחסית.

 15. לולה on 27 באפריל, 2006 00:58

  רק להזכיר לכל מי שקידום הליגליזציה בארץ מעניין אותו, שבשבת הבאה ה -6/5
  יצויין יום המריחואנה הבינלאומי, לפי השמועות הגר צימרמן תקח חלק בחגיגות במיצג מיוחד “רצח אופי ברשת”.
  אני מצטערת שאנשים שעזבו את עלה ירוק מרגישים רע. אני בכלל מצטערת שאנשים מרגישים רע, אבל זאת לא סיבה לעשות את מה שאתם עושים לבחורה.
  עזבו את הגר היה לה מספיק מכולם.
  אם אתם רוצים לתמוך בליגליזציה יש דרכים יותר יעילות לעשות את זה מלרדת על עלה ירוק. תבואו לפיקניק, תביאו חברים, תעשו משהו חיובי לשם שינוי.

  בקשר לפורום עלה ירוק – ענייני מחיקות וחסימות אז ככה: בימים שלפני הבחירות הפורום היה תחת התקפה כבדה של טרול מרושע. עבודה עקבית של פרסום עשרות ת’רדים ביום בשמות משתמשים שונים עם אותה ההודעה. פעילות מכוונת ומרושעת שהובילה לחסימת יוזרים רבים. מי שפנה למנהלים וביקש חסימתו הוסרה, מי שהתחיל
  להציף את הפורום בקללות ואלימות מילולית נשאר חסום.
  בני – אתה נלחם בהגר בפורום בצורה מכוונת. אני מבינה למה היא לא נותנת לך לכתוב שם יותר, למרות שההודעות שלך חסרות לי. כמו שאמרת אתה כבר יותר משנה לא פעיל בעלה ירוק. לא רצית לחזור בשום תפקיד, לכן למרות החשיבות של הדעות שלך והביקורת שלך, ראשים לא יעופו רק כי אתה חושב שהם צריכים.

  עידו, (זאת אני מהמעלית, נראה לי אמרת שכתבת על הבלוג שלי או משהו) סליחה שאני עושה את זה בבלוג שלך. אבל מישהו צריך להגיד לכולם פה שמספיק לשחק בקקה.
  ובאמת בואו בשבת 6/5 יהיה ממש כיף, נעשה שלום עולמי;)
  ירושלים: גן סאקר, ת”א: פארק הירקון, אילת: חוף מגדלור
  14:00- 22:00
  http://www.yom.ha.m.gmail.com

 16. אור on 27 באפריל, 2006 06:54

  לולה, בכל תקופת עלה ירוק נחסם רק בנאדם אחד מהפורום. תמיד היו מחלוקות ותמיד היו ויכוחים. בועז ושלומי אמרו את זה בגלוי, שהם רוצים להיות מוקפים ביס מנים, לא רוצים ביקורת. כל ביקורת קטנה נמחקת ונחסמת אצלכם. עצוב לי להגיד אצלכם ולא אצלנו לולה אבל ככה זה המצב.

  יום המריחואנה הקרוב איננו אלא עוד מצג שווא של אוהד שם טוב. נידיתם לעולמי עולמים את ערן ורחביה. עכשיו אתם רוצים לעשות את היום הזה. בטח לא יהיה שם כלום. בואו ונראה מה יהיה, ובואו נראה אם לפתע יוקם יום מריחואנה אחר, בהפקה מקצועית כמו שהיה עד עכשיו.

  אני היו םמסכים עם רוני שאמר בזמנו שעלה ירוק צריכה לפרוש מפוליטיקה ולהפוך לתנועה חברתית. אבל היו םאני יותר מסכים. עלה ירוק עשתה כל כך הרבה בושות לעצמה שרק נס יציל אותה מעצמה.

  תהנו.

 17. לולה on 27 באפריל, 2006 11:39

  עלה ירוק לא מארגנים את יום המריחואנה. גם ערן ורד לא. אתה יכול להמשיך לשנוא את כל מי שאתה רוצה לשנוא ולבוא להנות בפיקניק. כנ”ל ערן ורחביה:)

 18. אור on 27 באפריל, 2006 14:02

  אני לא שונא אף אחד. לא שונא את אוהד, לא את בועז ולא את שלומי. לא שונא את הגר ובטח ובטח שלא אותך (אני לא מכיר אותך בכלל).
  אני פשוט עצוב על מה שקרה למפלגה הזאת שלפני שנים בודדות בלבד הייתי מוכן לעשות הכל בשבילה.
  אגב, את יום המריחואנה הזה לא מארגן ערן לראשונה, והשימוש בשם “ארגון הגג לליגליזציה” על ידי אוהד הוא קצת מגעיל ונבזי. אמנם זה ארגון שלא באמת קיים אבל האנשים שעמדו מאחורי אז לא יעמדו מאחורי זה.
  באופן ראסמי עלה ירוק לא מארגנת את היום, אבל בתכלס, מי שיארגן זו המאפיה של אוהד. אלא מי?
  שנה שערה כבר חודשיים לפני היה פורום יחודי ליום, היה אתר, היתה התכוננות רבה לארוע. אני מדבר על הארוע בתל אביב ולא על הבדיחה בירושלים. השנה? כלום, ואני בטוח שזה גם יראה ככה.

 19. הגר on 27 באפריל, 2006 18:38

  אור צודק
  רחביה צודק
  ערן ורד צודק

  כולכם צודקים.
  עלה ירוק היא אכן מצג שווא

  בועז ושלומי נוטשים את הספינה הטובעת כמו שני עכברים ואוהד חוגג על העאלק ניצחון שלו.

  עוד לא שמעתם את המילה האחרונה.

 20. הגר on 27 באפריל, 2006 18:39

  עכשיו, באמת התחרפנתי, אתם יכולים לחגוג גם על זה בכייף

 21. שקטימאן on 27 באפריל, 2006 22:08

  ישמור השם מה נהיה פה….

  נכון, המפלגה היא מצג שווא. מישהו תאר את מה שקרה פה כ”משבר תקשורתי שנוהל לא נכון”, והניהול הלא נכון הזה, עם האיומים, השקרים והצדקנות הוא הבסיס של הקבוצה שכיום מנהלת את המפלגה.

  ההתגוששות טראנס-פורומית/ בלוגית הזאת מאוד מצחיקה, אותי לפחות. אני גם מרוצה ממנה קצת, בתור אחד שאוהב ברדק (ומבקש סליחה בשמנו ממי שלא). אבל מאוד מבאס אותי שככה הקבוצה שלנו נראית.

  ליחס את האשמה רק להגר זו טעות. יש אחריות לאוהד שנותן לעניינים ככה להשתולל (ומלבה אותם), ואשם בועז וכטל שנותן לאוהד ככה להשתולל. ובכלל, לא לעניין.

  דרך אגב, יום המריחואנה הוא באחריות עלה ירוק. עלה ירוק והמזכ”ל/ יו”ר שלה לקחו את ארגון הפיקניק על עצמם, ביהירות אופיינית. כל ההצהרות על “ארגון הגג” הן קשקוש בלבוש ומצג שווא שנועדו להתנער מכישלון צפוי.

  מה חדש?

 22. הגר on 28 באפריל, 2006 01:43

  שקטימאן אנא צור עימי קשר באופן פרטי.

 23. אור on 28 באפריל, 2006 17:10

  אני כבר לא יודע מי זו הגר האמיתית. האמת שלפי ההודעה האחרונה של הגר, היא התפכחה.
  אני באמת לא חושב שהגר יוצרת הבעיות הרצינית ביותר במפלגה. ממש לא.
  האשמה בכשלון בבחירות האחרונות מוטל באופן בלעדי על אדם אחד, והוא כפרס קיבל את תפקיד היו”ר. עכשיו כשבועז ושלומי נטשו את הספינה הטובעת, יתנו לאוהד לעשות ככל העולה ברוחו. כנראה שלא באמת אכפת להם כבר מהמפלגה אם הם מזניחים אותה לידיים כאלה הרסניות.

  בועז כתב בפתיל בו הכריז שהוא מעביר את המפלגה לאוהד שאוהד הוכיח את עצמו בבחירות. במה הוא הוכיח את עצמו? בזה שיצר פילוג? בזה שיצר סכסוכים ושנאה?
  ואל תגידו שהוא לא אשם, כי בגדול, הכל קרה בגללו.
  מעל זה אשמים גם בועז ושלומי שנתנו לו לעשות כך.

  אז הגר, את באמת קצה הקרחון.
  מה שלא כל הציבור פה יודע, זה שהם ההזויים.
  כשאני מדבר על “הם” אני מדבר על החבורה שמנהלת את המפלגה, או יותר נכון לא ממש מנהלת כלום ורק הורסת הכל.

  חשוב מאוד שתבינו, זה הם ההזוים. אני, ערן, רחביה, שאקטימן, ועוד רבים אחרים שנטשו לפני או כאשר אדון שם טוב התחיל להשתלט על המפלגה, אנחנו יודעים בדיוק מה קרה שם. אל תאמינו לאף אחד.
  וכמו ששאקטימן אמר – עלה ירוק מארגנת את הפיקניק. אל תצפו להפקה מושקעת כמו פעם.

  עוד דבר מטופש – אוהד הצהיר שיעשו את הארוע בלי לתאם עם המשטרה ושצפוי אקשן של התנגדויות למעצר. כנראה שמר שם טוב מנסה בכח שיוציאו את המפלגה מחוץ לחוק וזה בהחלט יקרה בקצב הזה.

  תקראו לי נביא זעם, אבל כשאני זעקתי שאוהד בא לפה בשביל להשתלט כולם אמרתם לי שאני אדיוט, שהוא אקטיביסט, שהוא לא מחפש כיסא. ותראו מה קרה.

  נקודה למחשבה: האם “להוריש” מפלגה זה דבר חוקי? האם יו”ר של מפלגה יכול להחליט על דעת עצמו מי היו”ר שיחליף אותו?

 24. הגר on 28 באפריל, 2006 17:25

  כן אור, גם אני כבר לא יודעת מי אני אבל מבקשת בכל לשון של בקשה, מי שאיכפת לו מהלגליזציה שיצור איתי קשר. קם ארגון חדש עם כל מי שעיניו נפכחו אל מול האמת הכואבת. הוליכו אותי שולל. כולנו בובות על חוט.
  אגב, אש”ט רוצה לרוץ לראשות עיריית ירושלים…….. אוי ואבוי לנו…

  http://forum.ale-yarok.org.il/viewtopic.php?t=4226

 25. הגר on 28 באפריל, 2006 17:29

  כן אור, גם אני כבר לא יודעת מי אני אבל מבקשת בכל לשון של בקשה, מי שאיכפת לו מהלגליזציה שיצור איתי קשר. קם ארגון חדש עם כל מי שעיניו נפכחו אל מול האמת הכואבת. הוליכו אותי שולל. כולנו בובות על חוט.
  אגב, אש”ט רוצה לרוץ לראשות עיריית ירושלים…….. אוי ואבוי לנו…

 26. אור on 29 באפריל, 2006 10:15

  כשאת אומרת “נפקחו עינינו” על מי את מדברת?
  כי היתה קבוצה גדולה מאוד של פעילים מאוד ותיקים ורציניים שקראו להם “טרולים” וכו (וגם את קראת להם ככה) שזעקו לשמיים כבר מזמן, ולמה הם היו “טרולים”? כי עשו אותם כאלה בזה שסתמו להם את הפה והשחילו להם מילים לא מילים לפה, ביישו אותם ועשו מהם הזויים בעוד הם עצמם הולכים לחסום שביל ביו”ש וחושבים שזה תורם לליגליזציה…

 27. הגר צימרמן האמיתית on 29 באפריל, 2006 11:03

  בדיוק מה שעשו לי.
  מתנצלת שקראתי לכם טרולים. הרעילו אותי נגדכם ועכשיו עשו לי את אותו התרגיל.

  והאימפונטנט הזה שממשיך ללא הרף ללכלך את שמי, כדי שיתחיל להזהר.

 28. herenot on 29 באפריל, 2006 12:59

  זה כמו תאונת שרשרת שלא נגמרת, השרשור הזה. אני לא יכול להתאפק מלהסתכל על זה..