בקרוב: “עכבר קפה”, רשת חברתית של עכבר העיר ONLINE

אתר עכבר העיר ONLINE יפתח בשבועות הקרובים רשת חברתית בשם “עכבר קפה”. בעוד קפה דה מרקר מכוון לקהילה העסקית, עכבר קפה מיועד לקהילה התרבותית, הבליינית והאמנותית, עם “דפי אמן” באווירת מייספייס וכד’.

פרטים נוספים אתם יכולים לקרוא במכתב ששולח לאון פלדמן, עורך תוכן גולשים בעכבר העיר ONLINE, לאנשים שהוא מנסה לגייס למיזם החדש.

אהלן חברים, קולגות ואנשי תרבות יקרים,

בעוד מספר שבועות אתר עכבר העיר און ליין מעלה לאוויר את עכבר קפה, הרשת החברתית התרבותית הראשונה בישראל. עכבר קפה, יצטרף לאחותו בעלת האוריינטציה העסקית, דה מרקר קפה, ויספק פלטפורמה איכותית ובמה חופשית לתוכן גולשים ואמנים בנושאי תרבות, יצירה, בילוי ופנאי. במילים אחרות, המהפכה שעשתה הרשת החברתית My space בעולם התרבות העולמית מגיעה לישראל, בעברית ובכל תחומי היצירה (קולנוע, כתיבה, מוזיקה, אוכל, במה וכו’).

רשת עכבר קפה, תתבסס על אותה טכנולוגיה של דה מרקר קפה, אבל תעטוף אותה בעיצוב חדש ותכלול כמה שיפורים משמעותיים הרלוונטיים לכם, אנשי התרבות :

1. כל אמן יוכל לפתוח “דף אמן” בו הוא יוכל להעלות ללא הגבלה את העבודות שלו ( אודיו, וידאו, תמונות ), לפרסם מועדי ההופעות ותצוגה, לכתוב בלוג אישי, לקשור קשרים עם אמנים נוספים, לפנות לקהלים חדשים, ליצור קהילה ועוד המון אפשרויות שמעמידות לפניו הרשתות החברתיות המתקדמות בעולם.

2. הרשת החברתית של עכבר קפה תהיה שזורה בתוך אתר עכבר העיר און ליין כך שתוכן הגולשים יוצף באזורים מרכזיים באתר לצד תכני המערכת. הווה אומר: היוצרים והחברים בעכבר קפה יקבלו במה ראויה לתכנים שהם מעלים ברשת, מתוך ראיית עולם הרואה חשיבות גדולה לקיומה של רשת חברתית איכותית העוסקת בתרבות.

אני פונה אליכם כעת, כמה שבועות לפני עליית הרשת לאוויר, ומזמין אתכם להיות חוד החנית: קבוצת האמנים והחברים הראשונה של עכבר קפה, שתשפיע השפעה מכרעת על עיצובה של הרשת בעתיד וגם תרשם בספרי ההיסטוריה של התרבות הישראלית (בתקווה שיהיו כאלו…). כל מה שעליכם לעשות הוא לפתוח דף משלכם בדה מרקר קפה ולהכניס לשם תכנים, תמונות, וידאו, שירים, טקסטים או כל מה שעולה על רוחכם. עם עליית עכבר קפה, אני אהפוך את הדף שלכם לחלק מהרשת החברתית החדשה ויתווספו אליו כל היתרונות שהיא מעניקה לנו כיוצרים.

אם הגעתם עד כאן, כל מה שנותר הוא להכנס ללינק הזה www.cafe.themarker.com, להירשם ולהוסיף אותי לחברים שלכם www.leon.cafe.themarker.com. אתם כבר תשמעו ממני בקרוב.

תודה רבה מראש על שיתוף הפעולה ולחיי המהפכה שבדרך,

לאון פלדמן , עורך תוכן גולשים

תגובות

14 תגובות לפוסט “בקרוב: “עכבר קפה”, רשת חברתית של עכבר העיר ONLINE”

 1. עומר on 12 באוגוסט, 2007 18:44

  יותר מדי אתרים שמגדירים את עצמם “רשתות חברתיות” ומעט מדי משתמשים, ומעט מדי דברים לעשות.
  בכל יום חדש נפתחת לה עוד so called “רשת חברתית” כאשר הרעיון הגדול של האתרים הוא בסך הכל לאפשר לכל משתמש לפתוח לעצמו דף, הוא יוסיף את חבריו, תמונות של עצמו ויופי. מה עכשיו?

 2. חנן כהן on 12 באוגוסט, 2007 21:40

  סוף סוף תהיה כאן רשת חברתית בשביל סטוצים. נמאס כבר מהעסקיות היבשה של הקפה דה-מרקר.

 3. דובי ק. on 12 באוגוסט, 2007 22:09

  תזכירו לי מה עמדת דה מרקר קפה לגבי זכויות היוצרים על החומר שמועלה לשם?

 4. עידו קינן on 12 באוגוסט, 2007 22:17

  דובי ק., כתוב שם כך:

  זכויות היוצרים בתכנים שיצר הגולש נותרות בידיו.

  זכויות היוצרים בתכני הגולשים לא הועברו לחברה.

  לחברה מוענק רישיון שימוש בתכנים.

  רישיון זה אינו בלעדי.

 5. lior on 13 באוגוסט, 2007 10:34

  מה שחנן אמר.

 6. ולדי on 13 באוגוסט, 2007 11:05

  אויש, נו, לא נמאס להם… עכשיו יהיו שתי רשתות חברתיות של שוקן שיאכלו זו את זו, ותהיה ביניהן נדידת משתמשים והכפלת תכנים חופשית.

  אני מודה – נרשמתי לקפה של דה-מארקר עוד בשלב הבטא, כרגע אני לא ממש מתחבר לכל הקטע של הרשת החברתית, הכיכוב והמעצבנים ששולחים מייל לכולם על כל פוסט “מרגש” שהם כתבו. זו הייתה אמורה להיות רשת עסקית עם תכנים מקצועיים, והפכה לרשת של בנות ובני 30-40, שחולקים זה עם זה את רשמיהם מטיול הבוקר עם הכלב. תכל’ס, הסיבה היחידה שאני משאיר את היוזר שלי שם היא בשביל שאוכל להגיב לדבורית פה ושם על מה שהיא כותבת.

  לפחות אני מתנחם בזה שאני לא אמן והרשת של “עכבר קפה” (שם זמני: רטטוי?) לא ממש תזיז לי משהו. כאן יהיו אמנים שיספרו בוודאי איך הם יוצאים לטייל עם הכלב בגינה של שינקין. מצד שני – אולי זוגתי שתחיה תתעניין.

 7. דורה קישינבסקי on 13 באוגוסט, 2007 11:14

  סוף סוף תהיה כאן רשת חברתית בשביל סטוצים. נמאס כבר מהעסקיות היבשה של הקפה דה-מרקר.

  לול!

 8. דורה קישינבסקי on 13 באוגוסט, 2007 11:23

  ולדי, זה נכון שקפה דה מרקר בעייתי מכל מיני בחינות, הן טכנית והן חברתית (והבחינה הטכנית משפיעה על החברתית). זו בדיוק הסיבה שיש מקום לעוד רשתות עם פוטנציאל לווייב אחר. עוד אין מייספייס ישראלי וגם לא פייסבוק.

 9. אמיר ק. on 13 באוגוסט, 2007 13:00

  דווקא יש!
  אם הייתם טורחים לבדוק הייתם רואים שיש את esnips הישראלית שמצליחה בכלל לא רע. מה עוד שהיא גם תומכת בעברית וגם רשת עולמית.

 10. דורה קישינבסקי on 13 באוגוסט, 2007 15:09

  אמיר, יש עוד לא מעט רשתות חברתיות “כלליות” בישראל, גדולות יותר מ-esnips (שאכן לא שמעתי עליה מעודי ואני גם רואה שהיא לא ישראלית). ובכל זאת יש מקום לעוד.

  אגב, מי זה “הייתם”? או שאתה מדבר אליי בלשון רבים מתוך כבוד?

 11. חבר רשתי on 13 באוגוסט, 2007 18:23

  אם במייספייס הישראלי עסקינן, הנה אתר שהכי דומה למייספייס, בנוסף לעוד פי’צרים שהם מאפשרים שם..

  http://www.mymedia.co.il

  כנסו לכרטיסים של אנשים ותבינו.

 12. חורים ברשת » ארכיון » כולם רוצים להיות מייספייס, אך היא לא רלוונטית on 14 באוגוסט, 2007 08:52

  […] מדי רשתות חברתיות ופחות מדי סיבות לבקר בהן. כל הסימנים מראים שבקרוב יהיו יותר רשתות מגולשים בישראל. לא בטוח בכלל […]

 13. בשביל כוס קפה דה מרקר קונים דקס שלם? : חדר 404 on 20 בפברואר, 2008 19:22

  […] של דה מרקר קפה, ובעתיד הקרוב תפעיל גם את עכבר קפה, הרשת החברתית של עכבר אונליין. עם זאת, היא לא תשמש את וואלה Sphere, הרשת החברתית העתידית […]

 14. קטנוניסט: מחיר המתנה של בזק בינ”ל • שאול פרחיו מטריד • די ל”פחחח”!!!! : חדר 404 on 15 באפריל, 2008 21:32

  […] בקבוצת הארץ מתכננים להשיק את “הארץ קפה”, רשת חברתית לעיתון הארץ, עכשיו שהתקלות ששיתקו את דה מרקר קפה תוקנו ומיד כשתסתיים העבודה על עכבר קפה, הרשת החברתית של עכבר העיר, שנחשפה כאן באוגוסט. […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.