לראשונה בפעם השלישית: משרד התקשורת מתיר ייבוא אייפון

וואלה מפרסמים היום כי “מהיום: מותר לייבא אייפון”. הפרסום מגיע בעקבות קומוניקט ששלח היום דובר משרד התקשורת, יחיאל שבי, תחת שורת הנושא “ייבוא מכס מעודכן אפריל 08”. [עדכון] הקומוניקט פורסם באתר המשרד. [\עדכון]. בין השאר נכתב שם:

משרד התקשורת מעניק הקלות על ייבוא של ציוד אלחוטי בתיאום עם שלטונות המכס
מהיום ניתן יהיה לייבא מכשיר IPhone בודד לארץ

שר התקשורת אריאל אטיאס: “המדיניות החדשה תקל על ציבור הצרכנים ותסיר חסמים ביורוקראטיים”
========================
משרד התקשורת ממשיך במדיניות ההקלות הניתנות לאזרחים בנושא יבוא של ציוד אלחוטי. במשרד מצטברות עשרות רבות של פניות מידי יום לשחרור ציוד קצה מאת המכס. כדי להקל על האזרחים ולהסיר חסמים ביורוקראטיים, החליט משרד התקשורת להקל בנוהל ייבוא הציוד האלחוטי.

בהמשך למהלך שביצע בחודש ינואר 2008, החליט המשרד, לאחר בדיקה מקצועית מדוקדקת וקפדנית שביצע, להמשיך בהקלות על האזרחים ולאשר ייבוא של הציוד הבא, וזאת ללא צורך בקבלת אישור מאת המשרד: מכשיר סלולר בודד, מחשב נישא, IPhone בודד, ציוד הכולל: Bluetooth, מקלטי GPS וציוד שאינו מפריע לתקשורת אלחוטית.

עד היום כל אזרח היה צריך לקבל אישור ממשרד התקשורת לשחרור כל מחשב נייד וייבוא מכשיר GPS . המשרד פנה לשלטונות המכס בבקשה לאשר את המדיניות החדשה ובקשתו נענתה בחיוב.
מהיום שלטונות המכס ישחררו את הציוד ללא פניה למשרד התקשורת .
בנוסף, נבחנה המדיניות בנוגע למכשיר ה- IPhone ובמהלכה, אישר משרד התקשורת את פתיחת השוק לייבוא של IPhone בודד.

זה ממש לא מהיום, ומשרד התקשורת אמור לדעת את זה. מזה חצי שנה לפחות מתיר המשרד ייבוא פרטי של אייפון – עד סוף ינואר באמצעות פנייה למשרד לקבלת אישור, ומסוף ינואר בלי צורך באישור, לאחר שהמשרד עדכן את רשימת המכשירים המותרים בייבוא פרטי והוסיף לה את האייפון.

אז למה משרד התקשורת מודיע היום כי “מהיום ניתן יהיה לייבא מכשיר IPhone בודד לארץ”, כשהאמת היא ש”החל מלפני חודשיים ניתן לייבא מכשיר IPhone לארץ, ולא בודד אלא שלושה”? מי יודע. אולי שר התקשורת אריאל אטיאס זקוק לקצת אזכורים חיוביים בתקשורת. אז הנה: בוואלה הוא כבר מקבל טוקבקים חיוביים.

מן הארכיב: אושר ייבוא האייפון לישראל: עכשיו זה רשמי. וגם עכשיו. ועכשיו.

תגובות

5 תגובות לפוסט “לראשונה בפעם השלישית: משרד התקשורת מתיר ייבוא אייפון”

 1. שחר שמש on 4 באפריל, 2008 23:00

  אני בכל זאת קורא שם משהו שונה ממה שהיה קודם. ממה שאני קורא, ניתן לייבא כל מכשיר סלולרי, bluetooth ו-GPS לארץ ללא אישר מפורש, כל עוד הייבוא הוא ביחידים. זה לא משנה ל-iPhone, שנכנס לרשימת המכשירים בעלי האישור הקבוע, אבל זה כן משנה למכשירים אחרים.

  במילים אחרות, יש פה מהפכה, היא רק לא קשורה ל-iPhone.

  שחר

 2. עידו קינן on 4 באפריל, 2008 23:09

  שחר, עוד לפני ההודעה הזאת כבר מותר היה לייבא כל מכשיר סלולרי שנמצא ברשימת המכשירים בעלי אישור קבוע, ועבור מכשיר שלא נמצא ברשימה צריך לבקש אישור. כך ששום דבר לא התחדש היום לעומת אתמול, שלשום, לפני חצי שנה וכו’.

  וכמו כן, דובר משרד התקשורת טרח להדגיש את האייפון בשורות הראשונות של ההודעה, ושוב בגוף ההודעה.

 3. ברק פיטוסי on 7 באפריל, 2008 10:25

  עידו, אז איך גם בכלכליסט של אמש קראתי “חדשה” מאת אמיר טייג על התקנה שמקילה ביבוא אייפון?
  למה אתה נמצא שם?

 4. איך באים מספרים לעולם? : חדר 404 • הבלוג של עידו קינן on 26 במאי, 2008 22:02

  […] הארכיב: לראשונה בפעם השלישית, משרד התקשורת מתיר ייבוא אייפון 26 בMay, 2008 | בנושאים 404, מלחמת קרדיטים, עיתונות ותקשורת, […]

 5. איך באים מספרים לעולם? (מקומוניקטים) : חדר 404 • הבלוג של עידו קינן on 25 ביוני, 2008 00:42

  […] • איך באים מספרים לעולם? מייחסים אותם למישהו לא קשור • כמה פעמים יש פעם ראשונה? • בפעם הראשונה בפעם השנייה 25.06.2008 | בנושאים 404, עיתונות […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.