בקצב אינטרנט? (הודעת מערכת)

אני חושב שאפשר כבר להגיד בלי הגזמה שרוב החומרים שמתפרסמים בחדר 404 מקורם בכם, הקוראים. ואתם שולחים בקצב אינטרנט, שתהיו בריאים. הערימה באינבוקס הולכת וגדלה, ודברים שמתעכבים נוטים לפעמים להישרף, אם בפרסום במקומות אחרים ואם באיבוד רלוונטיות.

בשבועות האחרונים ניסיתי לחסל ערימות על ידי איסוף חומרים לפוסטים מרוכזים לפי נושא; ומשנוכחתי שזה גם לא כל כך עובד, על ידי מרתונים של כתיבת פוסטים ותזמונם לפרסום על פני היום (היום, למשל, התפרסמו כבר שישה פוסטים, לא כולל זה; חלקם תוזמנו יום-יומיים קדימה, חלקם נכתבו ופורסמו מיד). אני תוהה אם זה יותר מדי, אבל נראה לי שלא – מי שנכנס לפה פעם ביום או בשבוע יצטרך בסך הכל לדפדף טיפה יותר אחורה, ומי שקורא בזמן אמת ברסס הוא ממילא לא שפוי בדעתו, אז מה זה עוד שניים-שלושה פוסטים ביום בשבילו?

התוכנית, אם כך: בשלב הראשון, אימיילים של קוראים יעובדו מיד עם קריאתם לפוסטים ויתוזמנו לפרסום באותו יום, בשאיפה לפזר אותם באופן אחיד, כאשר נושאים דחופים יותר יקבלו עדיפות; ופוסטים יפורסמו בשם אומרם כשזה אפשרי, כלומר כשהאימייל כתוב כפוסט מוכן ומצריך עיבוד ועריכה מינימליים מצדי. בהמשך אני שואף גם לפתוח יוזרים לכותבים קבועים, שיוכלו לכתוב פוסטים ישר לאדמין, וכל מה שיישאר לי זה לאשר את הפרסום.

שאלות? הערות? טוקבקים. אימיילים. תודה.

תגובות

14 תגובות לפוסט “בקצב אינטרנט? (הודעת מערכת)”

 1. תומר on 5 בינואר, 2009 00:05

  האם אתה משתמש ביכולות הפרסום דרך דוא”ל של וורדפרס? הדבר עשוי לקצר את תהליך כתיבת ועריכת הפוסטים.

 2. עידו קינן on 5 בינואר, 2009 00:18

  אתה מתכוון לתת לקוראים לשלוח לכתובת אימייל שמחוברת לפוסט? אני חושש שהכתובת תדלוף החוצה וזה יציף בספאם.

 3. ניבה on 5 בינואר, 2009 01:04

  הבעיה עם יותר מידי עדכונים היא שמאוד קשה לנהל דיון בשיטה הזו כי מהר מאוד פוסטים הופכים ללא רלוונטיים. אם פרסמת משהו בבוקר ובצהריים הוא כבר רביעי או שישי ברשימה קצת מאוחר מידי להגיב עליו.
  ההצעה שלי היא לתזמן כמה דברים ביחד (אם מדובר בתמונות או בדברים קצרים מאוד, שזה, אני מניחה, סוג התוכן שאתה מדבר עליו) לאותו פוסט ולפרסם אותם במדור קבוע שיתפרסם, נניח פעמיים בשבוע.
  מה שדחוף הוא ממילא מעניין מספיק כדי לעלות מיד ולהשאיר כפוסט ראשון חצי יום.
  אתה גם יכול לבקש מקוראים ששולחים הרבה דברים לסדר בעצמם פוסט שיכלול כמה דברים במקום שישלחו לך כמה אי מיילים שונים שאתה צריך לעבד בעצמך.

 4. תומר on 5 בינואר, 2009 01:39

  ממש לא. אני מציע שאתה תשלח פוסטים לבלוג בדרך זו, ואז תחסוך לעצמך את הכניסה לוורדפרס, ותוכל לשלוח את הפוסטים ישירות מהתוכנה אליה מגיעים המיילים עם התכנים של המשתמשים.

 5. ניבה on 5 בינואר, 2009 02:10

  עוד הצעה לייעול כמות האי מיילים: אתה יכול לבקש מהקוראים לכתוב בשורת הנושא של האי מייל בדיוק מה יש בו כך שזה יאפשר לך להאריך את מידת הדחיפות בפרסום או אפילו לבקש מהם להעריך בעצמם ולכתוב אם זה דחוף או לא. תמונה מגניבה למשל היא לא דחופה, ביבי שוב שיקר- דחוף יחסית.
  ואפשר גם ליצור מראש קטגוריות לפוסטים פוטנציאלים בנושאים שונים כך שהחומרים יגיעו אליך ממויינים מראש ואם התוכן ברור משורת הנושא אז גם קל יחסית למיין.

 6. ניבה on 5 בינואר, 2009 02:12

  שיט. התכוונתי שזה יאפשר להעריך (ולא “להאריך”) את מידת הדחיפות בפרסום.

 7. דרומי on 5 בינואר, 2009 09:06

  למה לא לפתוח את הבלוג להרשמה, כך שכל אחד יוכל להיכנס ולכתוב – ואתה תצטרך רק לאשר פרסום (לאחר עריכה, במקרה הצורך)? ככה זה עובד ב’דורבנות’. נראה לי שזה יחסוך לך הרבה עבודה, וככל הידוע לי אין סוגיות אבטחה לא פתורות בקטע הזה.

 8. העלמה עפרונית on 5 בינואר, 2009 09:49

  אני מסכימה עם ניבה בנוגע לבעיה עם העדכונים התכופים (בהקשר הזה בלבד, כן?) יכול להיות שהפתרון הוא פשוט לא לפרסם כל דבר שנשלח, ולסנן קצת יותר.

 9. ראובן on 5 בינואר, 2009 11:08

  תכתוב תכתוב. “וכל המרבה הרי זה משובח”

 10. יוני בראל on 5 בינואר, 2009 11:50

  אתה תמיד יכול to quit your dayjob.
  אוכל זה לחלשים, שכר דירה זה לבורגנים.

  הכבישים חייבים להתגלגל!

 11. קורא on 5 בינואר, 2009 13:27

  תגיד עידו, מלבד כל הבלוג המעולה שלך, הלכת להפגנות התמיכה בחיילי צה”ל ובתושבי הדרום? צו 8 קיבלת? למילואים אתה מתנדב? איפה הציונות???

 12. עידו קינן on 5 בינואר, 2009 16:17

  קורא, המשפחה של סבא שלי נרצחה בשואה. זה נחשב?

 13. קורא on 5 בינואר, 2009 18:10

  עידו אין קשר בין הדברים. יש לך במה מצויינת לפרסם את הפגנת התמיכה בצה”ל שתתקיים ביום שלישי בת”א.

  ביום שלישי 6/1/09, בשעה 19:00, ברחבת מוזיאון ת”א.
  נעמוד כולנו בעצרת התמיכה לחיילי צה”ל ולתושבי קו העימות ונגיד תודה.
  בעצרת זו נקרא לקהל הרחב ולתושבי מדינת ישראל, לקחת חלק בעת קשה זו, אשר בה יוצגו כל הערוצים אשר דרכם ניתן יהיה לתת למען תושבי הערים המופגזות וחיילי צה”ל. הן בהתנדבויות בדרום,באירוח משפחות,בתרומות למיניהן ובכל מיזם אשר יקל ולו במעט את סבלם של תושבי קו העימות ואשר ימחיש לחיילי צה”ל את תמיכתנו ואהבתנו בהם ובפועלם.
  בזמנים אלו נתאחד כל עם ישראל כגוף אחד וניתן את כל כולנו למענם,בשר מבשרנו,אחינו.
  עצרת זו היא יוזמה פרטית של אזרחים בשיתוף עם תנועת “אם תרצו” התאחדות הסטודנטים וגופים נוספים.
  העצרת בתאום עם כוחות הביטחון.

  http://www.imti.org.il/show_art.php?id=355

 14. שיפוצניק לוורדפרס : חדר 404 • הבלוג של עידו קינן on 1 בפברואר, 2009 09:10

  […] מזמן באמת לא היה פה פוסט יחסינו לאן. […]

פרסום תגובה