תביא לי אלף מילה על דורבנות

כמו הרבה דברים טובים אחרים, גם ההיכרות שלי עם אסף שגיא נולדה סביב חבורת היפופוטם. הוא היה מסתובב שם ומצלם בקצב שאנשים אחרים מדברים, אבל ממעט להעלות את התמונות לאינטרנט, פוטו פארש שכמוהו. שגיא מסתובב עם ראש רוחש רעיונות, ולאחד מהם הוא ניסה לגייס אותי כמעט בכל פעם שנפגשנו. היתה לו, הוא סיפר לי, רשימת תפוצה שנשלחה באימייל הצבאי, בה הוא עדכן את חבריו במילים מ-Urban Dictionary, ואחר כך הם התחילו לשלוח לו מילים שמצאו או המציאו והוא פרסם. הוא חלם להפוך את הרשימה לאתר, וכשמצא בבלוג שלי את קטגורית “אבשלום קור”, שהוקדשה בחלקה לתחדישים, החליט לגייס גם אותי.

אסף שגיא. צילום: עידו קינן, cc-by-sa

אני כמובן הצעתי את וורדפרס, כמו שאני תמיד מציע כשמבקשים ממני עצה (“עידוק, איך נפתור את המשבר הכלכלי?”, “ביבי, רק וורדפרס!”), שגיא חרש עליה וגייס חבר שיודע לטכנע, מצא שם מבריק ובנובמבר 2008 השיק את דורבנות. ההיסטוריה הרשמית כאן.

dorbanot-homepage-part

חצי שנה אחר כך, האתר מתקרב למילה האלף שלו. לכבוד נקודת הציון יתקיים מפגש דורבנות, להכיר את האנשים מאחורי המילים ולהכין חולצה רשמית לאתר. מחר, שישי 3/4/2009, 10:30-14:00, קינג ג’ורג’ פינת שדרות בן ציון, ליד דיזנגוף סנטר והאוזן השלישית. פרטים באירוע בפייסבוק.

תגובות

3 תגובות לפוסט “תביא לי אלף מילה על דורבנות”

 1. michaly on 2 באפריל, 2009 16:07

  נשמע קצת מפחיד להכיר אנשים שרוב מה שמעניין אותם זה הפרשות.

 2. עוד יובל on 2 באפריל, 2009 17:28

  יש למר שגיא וחבר מרעיו אי אילו הברקות משעשעות, וחלקן הקטן אפילו נכנס לשימוש יומיומי. מצד שני, הכמות אכן באה על חשבון האיכות… ישנם יותר מדי תחדישים (לטעמי האישי כמובן) הנוגעים נגיעה ישירה להפרשות ולאיברים מוצנעים של שני המינים.

  ובכל זאת, אני מנוי על הרסס שלהם ומסנן בסבלנות את המוץ מן התבן.

 3. צפריר on 2 באפריל, 2009 22:43

  האתר התחיל נפלא, אבל עקב מדיניות חוסר הסינון נכנס למעגל שבו הכמות הגוברת של המילים שעניינן בעיקר אברי מין כאלה ואחרים ולא ממש מצחיקות או מעניינות, הרחיקה מהאתר את חובבי האיכות.

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.