לידיעת התקשורת

פרופסור נועם חומסקי התראיין לחדשות 2 (22.5.10), והכתובית (סוּפּר) שליוותה אותו לאורך הראיון הציגה אותו כ”פעיל שמאל רדיקלי אמריקני”. הצופה אבישי גולדברג אומר: “זכור לי שהוא ידוע בזכות עוד מספר דברים פעוטים…” (עוד מספר דברים פעוטים על חומסקי).

עומר קלדרון, החברים בוואלה ממש מחבבים אותך, אבל הם הסירו את הכתבה, אז אני מעלה אותה פה כדי שתראה עד כמה.

והנה משהו דומה מהארכיון: עכבר העיר אונליין מצטער, שירי.

בלונד זה בסדר, שיער כהה כבר מצריך הסרה (beok, 17.5.10).

איפה הילד? אה, הנה הוא.

הביאו לידיעת התקשורת: ארבל זינגר, אבישי גולדברג, העין השביעית, עדית אדלה גבריאלי, מזבלה

• ארכיון “לידיעת התקשורת” >>

תגובות

6 תגובות לפוסט “לידיעת התקשורת”

 1. פלוני on 25 במאי, 2010 09:10

  אני מתקשה להבין את הבעיה עם הכתובית של חומסקי. מטרתה של הכתובית למיטב ידיעתי היא לא לשמש כביוגרפיה בזעיר אנפין אלא רק להזכיר לנו למה מראיינים את נשוא הכתובית.

  כשרפי רשף מראיין אדם שהציל חתול שהיה תקוע על עץ, הכתובית למטה אומרת “יוסי. הציל חתול תקוע על עץ” ולא “יוסי. מתכנת בסביבת NET.”. אני מניח שיוסי מתכנת הרבה יותר שעות ביום ממציל חתולים, ושזה חלק הרבה יותר חשוב בזהות שלו, אבל עובדת היותו של יוסי מתכנת לא רלוונטית לראיון, ולכן היא לא מופיעה.

  באופן דומה, גם חומסקי הוא הרבה דברים – בלשן מבריק, אלמן, אב לשלושה, מרכיב משקפיים ועוד. אני לא יודע מה מהדברים האלה יותר או פחות חשוב לזהותו העצמית. אבל אף אחד מהדברים האלה לא רלוונטי לנושא הראיון כמו עובדת היותו פעיל שמאל קיצוני. לכן הכתובית הגיונית לחלוטין.

 2. עידו קינן on 25 במאי, 2010 14:33

  פלוני, פעיל שמאל רדיקלי אמריקני לא היה זוכה לראיון הזה אלמלא היה, קודם כל, פרופסור נועם חומסקי.

 3. ריצ'רד סמית' on 25 במאי, 2010 19:02

  אז היה צריך להוסיף “ידוע”. אומנם זה יוצר סתירה קלה – אם הוא ידוע, לא צריך לציין זאת… הייתי מגדיר אותו כ”בלשן הנלחם בהגמוניה המערבית” או משהו בסגנון.

 4. איתמרק on 25 במאי, 2010 20:41

  “הציל חתול” זו פעולה אחת. “פעיל שמאל רדיקלי” זה כבר איפיון, זה המקצוע, זה מה שהאיש עושה בחייו. באמת לא היה מזיק להוסיף איזה “אקדמאי” או “אינטלקטואל” או משהו כזה, אבל לא נורא.
  לפני כמה זמן האקונומיסט ערך רשימה של אנשי אשכולות מודרנים. חומסקי הוגדר שם בתור פילוסוף, חוקר קוגניציה, פעיל פוליטי וסופר, בסדר הזה. אוכלוסיית הבלשנים כבר רגילה להתעלמות (כמו גם אוכלוסיית מרכיבי המשקפיים).

 5. אבישי גולדברג on 25 במאי, 2010 23:16

  אני מניח שפלוני יסכים אם כן להצגת אביגדור ליברמן כ”פעיל ימין רדיקלי ישראלי” ולא “שר החוץ של מדינת ישראל” באם יוזמן לאולפן לראיון על פעילות מפלגתו.

 6. רון on 27 במאי, 2010 19:44

  כתוב שם פרופסור.
  הוא לא בא לרמאללה כדי לתת הרצאה בבלשנות או לערוך מחקר בלשני

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.