לא נשכח ולא נסלח – יש לנו דיסק און קי

[עדכון 28.6.2010 12:19: היחצן הוציא הודעת התנצלות. ראו בהמשך הפוסט].

בצעד חסר תקדים, הודעה לעיתונות חדשה מקבלת ציון 10 עגול, מדיחה את ההודעה המתחרה וזוכה באליפות הטעם הרע.

האימייל:

עניין של זכרון: סאנדיסק עומר מארחת 100 ניצולי שואה מהדרום

בוקר טוב,

כ-100 חברי “עמך”, מרכז חברתי וטיפולי התומך בניצולי שואה המתגוררים באזור הדרום, התארחו בעומר, אצל “מאמציהם”, מסאנדיסק עומר, מרכז הפיתוח של ענקית מוצרי זכרון הפלאש. הסיור, נערך כביקור גומלין, לאחר
שהעובדים התארחו כבר בעבר במרכז “עמך”. המבקרים, שלוו במהלך היום על ידי עובדים מתנדבים ומנהל אתר סאנדיסק עומר, אלכס שבחמן, קיבלו הסברים ממנהלי המעבדות על עבודת הפיתוח שנעשית במקום, שמעו הרצאה על טכנולוגיות זכרון וקינחו בארוחה ובביקור במוזיאון הפתוח של פארק התעשייה בתפן.

סאנדיסק ישראל רואה בפעילות ההתנדבותית חלק בלתי נפרד מהשילוב בקהילה ועובדי החברה פעילים כיום במסגרות קהילתיות בשלושת אתריה בישראל: תפן, כפר סבא ועומר.

מידע מלא ותמונה מהביקור – מצו”ב. יש אישור שימוש.

תודה ויום טוב,
נחום דוניצה
דובר סאנדיסק

קובץ הוורד המצורף:

ביקור בלתי נשכח

כ-100 חברי “עמך”, מרכז חברתי וטיפולי התומך בניצולי שואה המתגוררים באזור הדרום, התארחו בעומר, אצל “מאמציהם”, מסאנדיסק עומר, מרכז הפיתוח של ענקית מוצרי זכרון הפלאש. הסיור, נערך כביקור גומלין, לאחר שהעובדים התארחו כבר בעבר במרכז “עמך”. הנושא המרכזי במפגש הדורות היה “זיכרון”, כשמצד אחד עומדת סאנדיסק, כחברה שעומדת בחוד החנית לייצור זיכרון פלאש ומצד שני חברי “עמך”, כמייצגים את הזיכרון הכואב שעליו מבוססת מדינת ישראל.

המבקרים, שלוו במהלך היום על ידי עובדים מתנדבים ומנהל אתר סאנדיסק עומר, אלכס שבחמן, קיבלו הסברים ממנהלי המעבדות על עבודת הפיתוח שנעשית במקום, שמעו הרצאה על טכנולוגיות זכרון וקינחו בארוחה ובביקור במוזיאון הפתוח של פארק התעשייה בתפן.

“הביקור קירב עוד יותר בין המתנדבים שלנו והחברים ב”עמך””, אומר שבחמן. “אנו מאמינים שהפעילות המשותפת מחוללת שינוי הן אצל השותף הקהילתי שלנו והן אצל העובדים”. לדבריו, רשימת הפעילויות המתוכננות לתקופה הקרובה רק גדלה והולכת, כשבינהן חגיגת חגים משותפת, ביקורי בית ושלל חוגים.

סאנדיסק ישראל רואה בפעילות ההתנדבותית חלק בלתי נפרד מהשילוב בקהילה ועובדי החברה פעילים כיום במסגרות קהילתיות בשלושת אתריה בישראל: תפן, כפר סבא ועומר.

בתמונה – חברי עמך מקשיבים להרצאה על זכרון מפי אחד מעובדי סאנדיסק עומר.
קרדיט צלם: רחלי לייסט

הלשין: ליאור מורג.

[עדכון 28.6.2010 12:19]: היחצן נחום דוניצה, ששלח את ההודעה, הוציא הודעת התנצלות.

בוקר טוב

השימוש בטרמינולוגיה של “זכרון” בהקשר
לניצולי שואה, כנראה לא היה מוצלח במיוחד
בהודעה המצורפת, שנשלחה אתמול. התנצלות.
מצרף גירסה חדשה. תודה על ההבנה.

תגובות

14 תגובות לפוסט “לא נשכח ולא נסלח – יש לנו דיסק און קי”

 1. ליאור מורג on 27 ביוני, 2010 16:37

  הכותרת, אנשים, הכותרת. “עניין של זכרון”?

 2. אסף on 27 ביוני, 2010 16:49

  כיתוב לתמונה: “רואים? עם אמצעי אגירת זכרון שכזה כבר לא צריך לרשום מספר על היד”

 3. שי on 27 ביוני, 2010 16:50

  אין שום אינדיקציה שהניצולים קיבלו מתנה דיסק און קי בביקור

 4. ניר on 27 ביוני, 2010 16:51

  “ביקור בלתי נשכח”
  “עניין של זכרון”
  המשך לכותרות:
  “השמש תמיד תזרח”
  “סאנדיסק או פאנדיסק? הכיף לא נגמר בהייטק”
  “גם אצלנו המספרים לא נמחקים לעולם”
  “6 מיליון ג’יגה של אהבה”
  וכו’.

 5. טל ר on 27 ביוני, 2010 16:52

  בעיני רוחי אני כבר רואה את הקומוניקט העתידי, שיתאר ביקור של ניצולי שואה באסדת קידוח גז הטבעי.

  “הנושא המרכזי במפגש הדורות היה “גז”…” וכיוצא בזה.

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה) on 27 ביוני, 2010 16:52

  לא צריך משחק זיכרון כדי לנחש את כוונת סנדיסק למסחר את זיכרון השואה. ככתוב במקורותנו:
  לזכור ודבר לא לשכוח, עד דור עשירי, עד דור אחרון.

 7. יובל on 27 ביוני, 2010 17:15

  שוב הפסיקים!
  יח”צ, תפנימו: פסיק, לא צריך לבוא אחרי נושא. זה, ממש מזיק לזרימת הקריאה.
  חוץ מזה: זה אני, או ש”לקנח” ביקור בעומר ע”י קפיצה לתפן זה תכנון קצת לקוי?

 8. יאיר מור on 27 ביוני, 2010 17:21

  מעניין כמה זיגהיילבייט קיבלו הניצולים.
  ובכלל – איני חושב שהשוֹאה ברת השוַאה.

 9. עודד י. on 27 ביוני, 2010 17:58

  נחמד, אבל…
  ההודעה שקיבלתי לוקחת את שתיהן בלי מלח ובלי להתאמץ:

  המפה לא משקרת: רג’פ טאיפ ארדואן עלול להפוך ל”צורר של המאה ה-21″

  רג’פ טאיפ ארדואן הוא מגלומן אומניפוטנטי, שבטוח בצדקתו. המפה הנומרולוגית של ראש ממשלת טורקיה, רג’פ טאיפ ארדואן, מלמדת, כי הוא ימשיך “לבעוט” עוד הרבה שנים, כדי לכסות על כך שהוא בעצם חלש ופגיע. ונחשו מה עלה מההשוואה עם המפה של אדולף היטלר…

  מאת שרון בר-און

  טארונומרולוג ומחבר הספר “הַקְּלָפִים הַמְּדַבְּרִים”, http://www.sharon-bo.com
  התנהגותו והצהרותיו של ראש ממשלת טורקיה, רג’פ טאיפ ארדואן (Recep Tayyip Erdoğan), בתקופה האחרונה, מעוררות כמה שאלות מעיקות: מי האיש באמת? מה מניע אותו? מה האג’נדה שלו? ולמה דווקא עכשיו? עיון במפה הנומרולוגית האישית שלו מאמת את החשש הכבד, כי הוא אינו מתכוון לשנות את דרכיו ואף להקצין אותן. השוואה עם המפה של אדולף היטלר מראה, כי הוא עלול להפוך ל”צורר של המאה ה-21″.

  האישיות של ארדואן

  גישת הנומרולוגיה המתקדמת על פי גוף האדם גורסת, כי אישיותו של אדם מושפעת מארבעה מספרים: מספר הראש – איך אני חושב ולמה אני שואף? (20%), מספר הידיים – איך אני פועל ומה הכישורים שלי? (30%), מספר הלב – איך אני מרגיש ומה משמח אותי? (40%) ומספר הרגליים – איך אני רוצה שאנשים יתפסו אותי? (10%).

  מספר הלב של ארדואן, יליד 26.2.1954, הוא 11/2 והוא זהה למספר הידיים (70%). לעובדה זו משקל מכריע בהבנת האיש. המספר 11/2 מלמד על אדם עוצמתי ואידיאליסט, השואף להשליט את תפיסת עולמו על האחרים וחש שהוא תמיד הצודק. אנשי 11/2 הם, לרוב, מנהיגים (גם ביל קלינטון, לדוגמה), רגישים, דואגים לרווחת הכלל ובעלי יכולת התפתחות רוחנית. אכן, ארדואן באמת מאמין, שהוא עוזר לפלסטינים המסכנים ושהוא תורם לעולם טוב יותר.

  מספר הראש של ארדואן הוא 5, המייצג חשיבה תקשורתית, שנינות, פיקחות ומניפולטיביות. המשמעות היא, שארדואן הוא אדם כריזמטי, שיודע לדבר אל כל אחד בשפתו ומסוגל להשפיע על ההמונים.
  נקודות החולשה

  למרות כל העוצמה, סובל ארדואן מחולשה, עקב הצירוף של 2 ו-5, הנחשב לדיסהרמוני – במיוחד לאור ריבוי ה-2. צירוף זה עלול ליצור אצלו מצבי רוח קיצוניים, עד כדי מאניה-דיפרסיה. לרגע אחד, הוא חש על גג העולם, וברגע הבא הוא כבר לגמרי בתחתית. הצירוף של 2 מוגבר ו-5 משפיע גם על הביטחון של ארדואן בגבריות שלו. עקב כך, הוא עלול לרצות ולהקטין את סביבתו, כדי שיוכל להרגיש שוב גדול.

  מימד הרסני נוסף במפת ארדואן נוצר משילוב מסוים בין 11/2 המוגבר ובין 8, שהוא מספר יום הלידה שלו. המספר 8, מטבעו, מצביע על אדם עם אג’נדה, שמתכוון ללכת איתה עד הסוף. אצל ארדואן, זו כבר תחושה של שכרון כוח ואשליה שביכולתו לשנות את העולם לפי האידיאלים ה”צודקים” שלו.
  למה דווקא עכשיו?

  לכל אדם ביוריתמוס אישי, המיוצג במספרים: שנה אישית, חודש אישי, יום אישי ואפילו שעה אישית. מספרים אלה עשויים להשפיע לחיוב או לשלילה על פעולותיו, החלטותיו ומעשיו.

  ב-26 במאי החל החודש האישי של ארדואן, שמספרו הוא 19/1 – המאפיין אנשים שסבלו בחייהם מתחושה של קורבנות, וכעת רוצים לגרום אותה לאחרים. ארדואן נפגש החודש עם שאלות של ערך עצמי, ומאחר שהוא חושש להתרסק, אם יתגלו חולשותיו, הוא נדחף דווקא כעת לעשות פעולה ראוותנית, שתבהיר לציבור כמה הוא חזק ומשפיע.

  הדמיון בין המנהיג הטורקי למנהיג הנאצי עלול להבהיל. אם אצל ארדואן 90% מהאישיות מוכתבים על ידי המספרים 11/2 ו-5, הרי שאצל היטלר, שנולד ב-20 באפריל 1889, אותם המספרים בדיוק מייצגים 70% מהאישיות: מספר הלב הוא 5 ומספר הידיים הוא 11/2. וזו בדיוק הדוגמה למגלומן ואומניפוטנט, שאם לא עוצרים אותו, ראינו כבר למה הוא מסוגל להגיע…

  מספר השנה האישית שלו, שהחלה ביום הולדתו, הוא 13/4 והוא מפגיש אותו עם תסכול וכעסים, אולי בגלל אירועים שלא התקדמו כצפוי. יתירה מכך, החיבור בין 13/4 ו-19/1 רק מעצים את חוויית הכעס ומפח הנפש.

 10. עופר לנדא on 27 ביוני, 2010 18:59

  ונזכור את כולם… את יפי הבלורית והתואר השני…

 11. ח ל י on 27 ביוני, 2010 22:19

  לא נשכח ולא נסלח #2 – http://wp.me/pSDxG-hul

  אין גבול

 12. תומר on 28 ביוני, 2010 10:14

  רגע אחד. משהו פה לא מסתדר לי. אם נצולי אזור הדרום ביקרו במפעל שנמצא בעומר (כלומר באזור באר שבע), איך לאחר ארוחה הם הגיעו עד פארק התעשיה בתפן, שנמצא בצפון הארץ? בסאנדיסק התחילו לייצר מכשירי טלפורט?

 13. צפריר כהן on 28 ביוני, 2010 11:13

  תומר, לא. אבל הם מנסים לייצר פלשבקים.

 14. קניון הראל מאמץ את גלעד שליט (מצעד הקומוניקטים המביכים נמשך) | חדר 404 • הבלוג של עידו קינן on 28 ביוני, 2010 14:02

  […] מביכים קודמים: • לא נשכח ולא נסלח – יש לנו דיסק און קי • האקרים טורקים, גאווה לאומית, גלעד שליט וצילום מסך • […]

פרסום תגובה