בנק לאומי מפסיק להעליב ערים, מעליב את האינטליגנציה

גלגולו של אייטם:

ב-18.6 כתבתי פה על קמפיין האינטראקטיב של בנק לאומי, שבו כשמזיזים את הסמן על הסרגל, גובה ההלוואה גדל ומשתנה אתר התיירות שהסכום הזה יכול לממן. תהיתי כמה זמן יקח עד שאיזה עסקן/ח”כ יתלונן על הזילות של ירושלים. יומיים אחר כך נעלמה ירושלים מהקמפיין והוחלפה באילת.

ב-25.6 פרסמתי על כך אייטם ב”מוסף הארץ”. מהבנק נמסר כי “במקרה האמור התקבלו פניות (ספורות) בנוגע לקמפיין. בהיותנו בנק שקשוב לרחשי הלב של הציבור, החלטנו לשנותו”. בסוף הידיעה עקצתי: “מעניין מה יהיה לתושבי עיר התיירות הדרומית להגיד על העלבון, ומי העיר הבאה שבנק לאומי יעליב”.

ב-1.7 פרסם עומר כרמון ידיעת מעקב במקומון האילתי “ערב ערב”: “אפשר להתווכח, האם נכונה קביעת בנק לאומי כי חופשה באילת אינה מצריכה נטילת הלוואה. אולם מה שגורם לפקפק בהסבריו של הבנק לפיהם התכוון להחמיא לעיר הנופש הלאומית, היא העובדה שבפרסומת המקורית, כיכבה ירושלים בתחתית הרשימה […] הוסרה והוחלפה בתמונה של ‘המצפה התת ימי ‘באילת. […] הפעם הגיע תורם של תושבי אילת להיעלב. פנינו לקבל הסברים מבנק לאומי, ומשם נמסר ל’ערב ערב’: ‘הפרסומת לא הציגה מקומות נחשקים יותר או פחות, אלא מקומות שאליהם זול יותר או יקר יותר לישראלים להגיע'”.

ההבהרה הזאת לא מסתדרת עם המודעה – למה שאדם יקח הלוואה של רבבות שקלים לחופשה בלונדון או בקאריביים, אם לא פחות נחשק לנסוע לאילת או לירושלים, שלפי המודעה החופשה בהן בחינם?

עוד מסרו לכרמון מהבנק כי “הפרסומת כבר אינה יותר באוויר”, מה שעונה על השאלה השנייה שלי: אין עוד עיר שבנק לאומי יעליב. אבל התשובה שלהם קצת מעליבה את האינטליגנציה.

תגובות

3 תגובות לפוסט “בנק לאומי מפסיק להעליב ערים, מעליב את האינטליגנציה”

 1. ריצ'רד סמית' on 3 ביולי, 2010 08:11

  בדומה להתנהלויות ישראליות קודמות, קודם יורים, אחר כך שואלים…

  אומנם כנראה יש כאלו שלא מגדירים את הפרסומת כפוגענית. כירושלמי, חופשה בירושלים בהחלט לא עולה לי… :-P

 2. איה on 3 ביולי, 2010 08:33

  אפילו למי שגר באילת, הכניסה למצפה עולה כסף…

  היה אפשר להמנע מכל הסופור הזה עם במקום הספרה 0 היה איזשהו מספר נמוך יותר (נגיד 2000 ש”ח) או משהו כזה.

 3. efyska on 3 ביולי, 2010 19:16

  מפריע שכל המודעות הן בלשון זכר.

פרסום תגובה