שיווק במדיה חברתית: לייק על הראש שלכם

יובל דרור ב”העין השביעית” נכנס במומחי סושיאל מדיה ובשיטות השיווק שלהם:

ברגעים אלו ממש מסתובבים בישראל מאות, אם לא אלפי אנשים, שטוענים שהם יכולים לשווק את העסק שלך, כן, שלך, בפייסבוק. הם יודעים מה זה פרסום ויראלי, שיווק גרילה ומיתוג גודזילה. הם פתחו חברה, ובחברה מועסקים עובדים, ולעובדים האלו יש ניסיון של לפחות חודשיים בביצוע אינגייג’ינג שלאחריו מגיע מוניטייזיג לקונברסיישן שנוצר בין הברנד ליוזרס.
[…]
גורם המעורה בשוק התוסס של שיווק במדיה חברתית אמר ל”עין השביעית” שלהערכתו כמאה עמודי מותגים ישראלים בפייסבוק נראים כך ונוהגים בדיוק כך. לטענתו, הדבר נובע מפאניקה של אנשי הפרסום שהבינו שפייסבוק אינו טרנד חולף, אך אין להם מושג מה לעשות בו.

לכן חלק לא מבוטל מהשיווק במדיה החדשה נראה כמו הפעלות בתנועת נוער ממש מחורבנת, משימות אוויליות שהקשר בינן ובין המותג הוא לעתים מקרי לחלוטין, ושהדרך לזכות במשהו עוברת במסלול של אי-הבנות, תלונות וזיופים. איפה גן הילדים המבורדק והחובבני הזה ואיפה Old Spice, שהפך לסרגל המידה שאליו ישוו כעת כל הצלחה במדיה החדשה?

תגובות

תגובות

Powered by Facebook Comments

תגובות

4 תגובות לפוסט “שיווק במדיה חברתית: לייק על הראש שלכם”

 1. עופר שוורץ on 20 ביולי, 2010 19:26

  שאלה יותר חשובה: מישהו מכיר *שם* של אחת החברות האלה? אם הן כל כך מוצלחות בשיווק, ומיתוג, וויראליות וכו’ – איך זה שאף אחד לא באמת שמע עליהן?

  (והרשו לי לצטט את XKCD:
  http://xkcd.com/125/)

 2. חמיס on 20 ביולי, 2010 20:08

  גם Old Spice לא כזה גליק. צאו לים! זה כיף.

 3. Tweets that mention שיווק במדיה חברתית: לייק על הראש שלכם : חדר 404 • הבלוג של עידו קינן -- Topsy.com on 21 ביולי, 2010 06:06

  […] This post was mentioned on Twitter by Ido Kenan • עידוק, Shahar Golan. Shahar Golan said: אנשים שמתעקשים להקפיד על ניקוד תקין אחרי כתובת אינטרנט http://is.gd/dA0s2 […]

 4. יותם on 21 ביולי, 2010 10:12

  ים זה חם וחול ומזיע. מזגן הרבה יותר סימפטי.

פרסום תגובה