משרד פרסום א-מיני

הפרסומאית נירה שניידרמן הקימה משרד פרסום עצמאי, ובראיון לליידי גלובס מבקרת את השוביניזם שבענף. או לפחות זה מה שהיא חושבת.

איך את מסבירה את זה שלמעט אחת, אין נשים בעלות משרדי פרסום?
“נשים ברובן הן פחדניות ובכייניות. רוצות להוביל – אבל לא עושות בשביל זה כלום, ונשארות מובלות על-ידי גברים כוחניים. לפתוח משרד פרסום, או לנהל משרד פרסום, זה לשחק במגרש של הגברים – ואלה הגברים הכי מלאים בעצמם שיש בתעשייה. עשירים, שבעים, שחצנים, בלי הרבה שכל, אבל עם הרבה אגו.

“בעולם הזה הקודים, ההתנהלות, השפה, הכול מאוד גברי. אבל אני אוהבת לנפץ מיתוסים. אני נהנית לראות, בכל פעם מחדש, את התדהמה בעיניהם של האנשים, כשהם רואים ש’הבלונדה’ יודעת לדבר, והיא גם יודעת לעשות כסף, ולנהל”.

אומרים על פרסומאים שהם משתמשים בכוח הנשי לטובתם.
“גם אז וגם היום יש כאלה שמשתפות עם זה פעולה. כל משרדי הפרסום מוצפים ביפים ויפות, שהכישרון לא בעדיפות ראשונה אצלם. חבר קולגה סיפר לי לא מזמן על עובדת צעירה ויפה במשרדו, שלפני כל עסקה גדולה מגיעה עם חצאיות מיני. הלקוחות אוהבים את זה, והעסקה תיחתם. זה מחריד בעיניי”.

החלופה הרעננה שמציעה שניידרמן לעולם הפרסום של גברים מ”מד מן” ונשים מפרצוף מאדים מבכי: היא לא צריכה לשכור עובדת צעירה ויפה שתלבש מיני כדי לקדם את העסק.

תגובות

8 תגובות לפוסט “משרד פרסום א-מיני”

 1. שלמה on 5 בינואר, 2011 12:35

  אויש, איזו חסרת מודעות עצמית.
  זן הפמניסטיות במיני.. בוכות ומצטלמות במיני

  תמונת ראי של הגבר המלא בעצמו , העשיר וכו’

  אגב, בטוחני שישנם גברים לא מעטים שציפי לבני לא עוברת אצלם את סף המגדר הראוי להנהגה, אבל ביננו – ציפי ליבני פשוט מנהיגה חדלת אישים, ריקנית,צדקנית מקצועית, רדודה פומפוזית ודמגוגית מבית מדרשם של פרסומאים ריקים עשירים רדודים ושבעים בדיוק מהזן עליו מדובר בכתבה. בוא נאמר שציפי ליבני היא לא בדיוק מרגרט תאצ’ר הישראלית

 2. נועה on 5 בינואר, 2011 12:55

  וואו. מחריד.

 3. עידו קינן on 5 בינואר, 2011 13:08

  שלמה, לפמיניסטיות מותר ללבוש מיני. אבל רצוי לא להיות צבועה ובעלת סטנדרטים כפולים לגבי שימוש במיני לקידום העסק.

 4. ניר on 5 בינואר, 2011 15:02

  לי זה נראה כמו ניתוח אסטרטגי מבריק של השוק, והבנה לאן הרוח נושבת, רמז, לא למערכות גדולות מלאות עלויות בעלות קופה מתכווצת. ולכן היא אסטרטגית מבריקה, שמשתמשת באותם השטיקים כמו כל השאר, רק שיש לה ערך מוסף, ציצים ובלונד. לא מן הנמנע שעוד 10 שנים הם יבואו לעבוד אצלה.

 5. שרה on 5 בינואר, 2011 18:22

  יפה לך , עידו !
  אהבתי את התובנה שלך …

 6. דורה on 5 בינואר, 2011 18:38

  לפמיניסטיות מותר מיני בתנאי שהוא מגיע 3 אצבעות מעל הברך, כמו בצבא.

 7. משתמש אנונימי (לא מזוהה) on 5 בינואר, 2011 23:01

  מה היא התלהבה בדיוק מאריה דרעי

 8. אבה גינדין יורד לגליץ' on 6 בינואר, 2011 17:28

  שלמה,
  בוא נאמר שטוב שאין בכלל מרגרט תאצ’ר ישראלית ומי ייתן שגם לא תהיה

פרסום תגובה