הבית החדש של מייסד פייסבוק, מארק זאקרברג

פוסט של ראיין טייט, ValleyWag

אחרי שפרסמנו תמונות של הבית הישן שלו – והוא עשה לאופרה סיור – מנכ”ל פייסבוק מארק זאקרברג עבר דירה לבית משובץ מצלמות אבטחה כמה בלוקים משם. עכשיו השכנים שלו מרכלים – והם שלחו לנו תמונות.

זאקרברג היה עסוק באחרונה בכיבוש העולם, אבל השינויים בסטטוס הנדל”ני שלו היו מוגבלים למדי. ביתו החדש נמצא באותה שכונה קטנה בפאלו אלטו, קולג’ טראס, שבה היה ביתו הישן בן ארבעת חדרי השינה, שהועמד להשכרה בחודש שעבר. בעוד ביתו הקודם של זאקרברג נמצא במרחק שבעה בלוקים בלבד, הבית החדש מקל על הנסיעה היומית לעבודה: הוא ממש במורד הרחוב מהמטה של פייסבוק, שלפי דיווחים זאקרברג מבלה בו 16 שעות ביום.

התזוזה בת 800 המטרים לא עברה בשקט. הבית החדש של מייסד פייסבוק היה לשיחת היום בשכונה בתקופת החגים. “כולם מודעים לכך שזאקרברג עבר לכאן”, אמר לנו אחד השכנים בקולג’ טראס.

ביתו החדש של זאקרברג, גם הוא בשכירות, גדול מעט מהקודם. יש לו חמישה חדרי שינה ושטחו כ-350 מ”ר, לפי רישומים באינטרנט, לעומת ארבעה חדרים וכ-220 מ”ר בבית הקודם. לא פחות משלוש צלחות לויין מותקנות על הגג. בחזית הבית תמצאו את מכונית האקורה השחורה של זאקרברג – שצילמנו בחניה של הבית הישן שלו ביולי אשתקד – חונה ליד המדרכה.

מצלמות האבטחה של הבית החדש הן אולי הסימן הברור ביותר לכך שעכשיו מתגורר בו המיליארדר הצעיר בעולם. המצלמות הותקנו לאחרונה, סיפר שכן אחר, במקביל להגעתו של זאקרברג. כשמדובר בהערכת שווי של 50 מיליארד דולר, המשקיעים של פייסבוק, שחלקם בקיאים היטב בטקטיקות עסקיות קשוחות, בלי ספק רוצים להבטיח את שלומו של המנכ”ל המייסד בן ה-26 שלהם.

יתרון נוסף של המקום החדש: הוא נשמר מחוץ לאור הזרקורים. הצלם שלנו היה הראשון לצלם תמונות של הבית הישן של זאקרברג ביולי האחרון, כשהפעלנו את אתוס הפרטיות של מנכ”ל פייסבוק על זאקרברג עצמו. ואז, בספטמבר, מלך הרשתות החברתיות הכניס את המצלמות של מנחת הטוק-שואו אופרה ווינפרי לסיור בנכס, במהלך שנראה כמו השלמה של זאקרברג עם מעמדו כסלבריטי.

מיותר לציין ששוב איתרנו את זאקרברג. ויש לנו תמונות שסיפק אחד משכניו.

המקום מאוד צנוע יחסית לסטנדרטים של בני אצולת ההייטק כמו סטיב ג’ובס וביל גייטס, שבתיהם היו מושאי אינספור כתבות חדשותיות ואפילו ערך בוויקיפדיה (אפילו לוח הכדורסל של זאקרברג זעיר). אבל שהאיש שמאפשר מיליוני מקרים של מציצנות זעירה בכל יום ודאי לא חשב שזה ימנע מהבית להגיע לכותרות.

______________________________
ראיין טייט הוא עורך בבלוג רכילות עמק הסיליקון וואליוואג, שם התפרסם הפוסט במקור ברשיון cc-by-nc. תרגום: עידו קינן

תגובות

2 תגובות לפוסט “הבית החדש של מייסד פייסבוק, מארק זאקרברג”

  1. עירא on 15 בינואר, 2011 12:54

    א. צוקרברג

    ב. מעניין את הסבתא שלי הבית שלו (אפילו לא) אבל הנה מה שמארק חושב על הפרטיות שלו באמת:
    http://www.thedailyshow.com/watch/thu-january-6-2011/the-anti-social-network

  2. שרה on 20 בינואר, 2011 16:19

    גם אני לא חושבת שהבית שלו צריך לעניין מישהו …

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.