מהנעשה בפורנוספירה

תעשיית הפורנו תמיד נתפסה כמי שנמצאת בחזית הדיגיטלית, ולעתים גם פורצת דרך בתחום. אולם בשנה האחרונה הגיעו שם למסקנה שהפיראטיות האינטרנטית מאיימת על פרנסתם, יצאו בקמפיין הסברה והחלו לתבוע פיראטים. זה המקל. הגזר הוא כניסה של כוכבות (וגם כוכבי) הפורנו לרשתות החברתיות, שם הן מתקשרות ישירות עם המעריצים.

פייסבוק, ברירת המחדל בזכות גודלה וארגז הכלים המגוון שלה, התגלתה כבלתי ידידותית לפועלות הפורנו, שמדווחות על מחיקות חוזרות ונשנות של הפרופילים שלהן. “אפילו אם מעריץ מעלה תמונת עירום שלך הם מוחקים לך את החשבון”, אמרה שחקנית הפורנו אנדי סן דימאס בראיון ל”דיילי ביסט”. הסיבה: פייסבוק שואפת להיות אימפריית פרסום, ומפרסמים גדולים מעדיפים סביבת פרסום ידידותית לכל המשפחה.

לכן, על אף שתעשיית הפורנו היא ויזואלית בעיקרה, דווקא הרשת החברתית הטקסטואלית טוויטר הפכה לבית החם והדביק שלה. אתר “פורנסטאר טוויט“, שמרכז ציוצים של כאלף כוכבות פורנו, מדווח שיש להן למעלה מ-9 מיליון עוקבים. כוכבת פורנו מצייצת 6.7 פעמים ביום בממוצע, כש-7% מהציוצים מכילים לינק לתמונה או סרטון. עדכוני טוויטר לא תמיד מובילים ליותר הצעות עבודה, אבל יש הטבות עקיפות. מעריצים קונים מתנות לכוכבות, ויצרניות אביזרי מין שולחות להן מוצרים בציפייה שהכוכבות יתנסו בהם וימליצו עליהם לגולשים.

גם לאנשים שמתפרנסים מחשיפת גופם לא פשוט לחשוף את חייהם. “זה מסובך, כי יש דברים שאת לא רוצה לחלוק עם הציבור”, הסבירה כוכבת הפורנו בובי סטאר בראיון ל”ביסט”. אבל הבעיה עלולה להיות הדברים שהכוכבים כן משתפים. האם חובבי קמרון מרשל רוצים לשמוע אותו מהגג ש”אהבה היא תירוץ לפגוע ולהיפגע”? האם מעריצי מיקה טן באמת רוצים לדעת שאביה נתן לה את העצה העסקית “אם את לא יכולה לחיות בנוחיות במשך שלושה חודשים בלי תלוש משכורת, את לא יכולה להרשות לעצמך לקחת הפסקה. חסכי-חסכי-חסכי”? והאם אנשים שמפנטזים על סמון טיילר יסתכלו עליה באותה דרך אחרי עדכון ה-TMI “לא הגעתי לסיפוק מיני זמן רב”?

לפי סטאר, פעילות כוכבות הפורנו ברשתות החברתיות מובילה לכך ש”אנחנו הופכות מפנטזיה בלתי מושגת לאנשים אמיתיים”. ואם יש משהו שקיים ברשת בשפע ובחינם זה פורנו חובבני של אנשים אמיתיים.

__________
התפרסם במקור במדור השבועי "מהנעשה במולטיספירה" ב-ynet מחשבים

עוד סקס:
עין לזיון צופיה
תיבת הסקס של נוח
חזון עצמאות (בעקבות פרשת פותגייט)
סקס והעיר הקדושה

תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.