גזר דין משה קצב: דברי ימי העיתונות

פוסט של אורן פרסיקו, העין השביעית

מוקדם לקבוע אם תתקבל ההמלצה של גדעון לוי ב”הארץ”, לכלול את משפט המפתח בגזר הדין של הנשיא לשעבר משה קצב (“הנאשם ביצע את המעשים ככל האדם – וככל האדם עליו לשאת את עונשו”) בדברי ימי המשפט בישראל. נכון לעכשיו, משפט המפתח מופיע בראש שער “הארץ”, כחלק מהכותרת הראשית של עיתון זה. ביתר העיתונים הכותרת הראשית זהה – “7 שנים” (אין משתתף בחידון “העין השביעית” לחיזוי הכותרות הראשיות שניחש נכונה, ועל כן הפרס – מנוי שנתי לידיעון האתר – יצורף לחידון הבא).

איור נאה מאת גיל ג’יבלי, המתאר את המתרחש בפנים אולם בית-הדיונים, התפרסם אתמול בראש שער “גלובס”. האיור מתפרסם הבוקר ב”מעריב” וב”ידיעות אחרונות”. “כך זה נראה אחרי שהצלמים הוצאו מהאולם”, מסביר כיתוב האיור לקוראי “ידיעות אחרונות”. באתר ynet פירסמו כיצד זה נשמע, אף שעיתונאים התבקשו לא להקליט באולם, הקלטה שעלולה להביא לבדיקת פרקליט המדינה.

כל העיתונים מקדישים את עמודיהם הראשונים לסיקור גזר הדין. ב”ידיעות אחרונות” המראה צבעוני – חגיגה של תצלומים גדולים, שערי עבר, כותרות ופרשנויות. ב”מעריב” המראה מאופק יותר, אולי בשל מחסור בעמודים (בולט בהעדרו הבוקר – קלמן ליבסקינד, העיתונאי הביקורתי ביותר כלפי הפרקליטות ומערכת המשפט בתיק קצב). ב”הארץ” שולט הצבע השחור, כמו היה זה יום אבל. ב”ישראל היום” הסיקור קצר ודל יחסית, כבדרך כלל.

“מעריב” ו”ידיעות אחרונות” מביאים נוסח כמעט מלא של גזר הדין במוספיהם היומיים. “הארץ” מדפיס חלקים ניכרים מגזר הדין בעמודי החדשות. ב”ישראל היום” גזר הדין מבצבץ מבעד לידיעות חדשותיות בלבד.

________________________
אורן פרסיקו הוא כתב אתר ביקורת התקשורת "העין השביעית", שם התפרסם הטקסט במקור כחלק מסקירת העיתונות היומית

תגובות

תגובות

Powered by Facebook Comments

תגובות

פרסום תגובה