מה אם גוגל היא בסך הכל דת משוגעת?

פוסט של קייל מקדונלד


המוטו של גוגל הוא “אל תהיה רשע”, והמשימה המוצהרת שלהם היא לסדר את כל המידע בעולם. אלה תואמים למדי לכל הדתות העיקריות. היה טוב לאחרים, אל תשאל שאלות. אלוהים יודע הכל. גם גוגל. או לפחות גוגל מנסה לדעת הכל.

רוב האנשים שאני מכיר מזלזלים ברעיון של דת מאורגנת. הם רואים בזה חזרה לזמנים פרימיטיביים. זמנים שבהם ההמונים הבלתי מחונכים האמינו לכל דבר שאמרו להם. עבורם, לדת מאורגנת אין שום מקום בעולמנו. אנחנו יותר טובים מזה, הם אומרים. אבל אתם שלעולם לא תתפללו במקום התפילה של דת מאורגנת כלשהי, כמה מכם ישאלו היום שאלה את הגוגל הכל יכול? וכמה יקליקו בעיוורון על הלינק הראשון שיוגש להם?

האם יום אחד נסתכל אחורה על גוגל כעל סוג של כת משוגעת? האם ננענע את ראשינו בחוסר אמון על כך שההמונים הובלו בצורה כל כך חד-צדדית? האם הצאצאים שלנו יסתכלו על סרגיי ברין ולארי פייג’ כעל משוגעים רבי השפעה כמו ג’וזף סמית’ או ל. רון הבארד? הטכנולוגיה שמניעה את גוגל נקראת פייג’רנק, אחרי הכל. שוחחתי עם סרגיי בכנס בשבוע שעבר והוא לבש תיק גב… זה תמיד סימן לכך שמישהו זומם משהו, נכון?

בכולופן….

לכל החוטאים שם בחוץ, המשיכו במסעכם לחיפוש הידע, אבל היזהרו מקול בודד שמבטיח גן עדן ותשובות מוחלטות.

________________________
קייל מקדונלד החליף את דרכו ממהדק נייר לדירה. הוא כותב בלוג, שם התפרסם הפוסט במקור בגירסה שונה מעט

תגובות

תגובות

Powered by Facebook Comments

תגובות

3 תגובות לפוסט “מה אם גוגל היא בסך הכל דת משוגעת?”

  1. פוק on 26 באפריל, 2011 22:31

    מה? לא.

  2. lost in translation on 30 באפריל, 2011 02:23

    המוטו של גוגל הוא ** לא ** “אל תהיה רשע”, כפניה למשתמש, אלא מתייחס למעשי התאגיד, שבניגוד לאחרים (מיקרוסופט?, פייסבוק?,..) התחייב כמעט מן ההתחלה להיטיב עם העולם ולא לפעול בדרכים מרושעות כנגד הצרכן.

  3. עידו קינן on 30 באפריל, 2011 02:56

    Don’t be evil זה בדיוק “אל תהיה רשע”, ובתרגום, כמו במקור, זה מתייחס לחברה. לא מבין מה הבעיה.

פרסום תגובה