אתר של “קדימה” נפרץ והושחת, או שזו שוב תעמולת בחירות?

אריק בנדר דיווח אתמול ב-nrg מעריב כי “‘גו קדימה’, אתר לא רשמי של פעילי התנועה נפרץ ע”י פלסטינים ששתלו בו מסרים ותמונות נגד ישראל. ‘האקרים מעזה ביקרו כאן’, חתמו”.

בכל פעם שמישהו מ”קדימה” מדווח על פריצה לאתר, כדאי להזכיר שבבחירות 2006 פברק הפרסומאי ערן ארדן פריצה לאתר קדימה כדי לקבל פרסום חינם למפלגה. ארדן כתב על כך בספרו “קדימה תקליק”, כי אם שיקרת לציבור ושתלת מידע מפוברק בתקשורת ולא השתנת את זה מהמקפצה, כאילו לא שיקרת ושתלת:

פרסמנו ידיעה המתארת את תקיפת האתר על ידי האיראנים, כאשר במקביל לפרסום הידיעה שתלנו קבצים עוינים באתר על מנת להשלים את התמונה. הופצה ידיעה על פריצה למסד הנתונים של קדימה. הוגשו תלונות פומביות.

[…]

המוצר בסוף היום הוא הפתק בקלפי. […] כל גולש שנכנס לאתר הביע כוונת קנייה. […] התפקיד שלנו כמנהלי קמפיין הוא לגרום לקהל הפוטנציאלי לזכור רק דבר אחד כשהוא נמצא מעבר לפרגוד – לשים במעטפה את הפתק הנכון, פתק המותג.

[…]

במצב […] של מחסור בצוות ובתקציבים מוגדרים, אחד הכלים החזקים ליצור תנועה באתר שלך היא לייצר ‘ספין’ תקשורתי אנונימי. הכוונה היא לשימוש באתרים קיימים המפיצים תוכן באמצעות ידיעות שמעלות את המותג לסדר היום הציבורי, [שבעקבותיהן] נוצר שיח ברשת והתגלגלו שמועות במסדרונות הווירטואליים של הרשת ומשם גם לעיתונות הכתובה. נוצרה מראית עין של פעילות שוקקת מתחת לפני השטח. תכונה של רחשים ומזימות. דימוי של קדוש מעונה אף פעם לא הזיק.

נכון, זה נשמע ילדותי וקנטרני, אבל חשוב להבין שכל ספין כזה מגדיל את כמות הגולשים במאות אחוזים. מאות אחוזים בעלות אפסית כמעט וללא מאמץ לוגיסטי. אלה חוקי המשחק, בין אם נאהב אותם ובין אם לאו.

תגובות

5 תגובות לפוסט “אתר של “קדימה” נפרץ והושחת, או שזו שוב תעמולת בחירות?”

 1. יאיר מור on 26 באפריל, 2011 12:01

  לאן הגענו – אפילו הפוליטיקה האובאמיסטית המלוכלכת היא כבר הרבה מעל לראש שלנו מבחינת הגינות.

  בושה זו לא מילה. לפחות לא במילון של האנשים האלה.

 2. דרגורן on 26 באפריל, 2011 13:25

  אז מה אנחנו כציבור יכולים לעשות בשביל להקטין את היעילות של טקטיקות כאלה?

 3. שחר שמש on 26 באפריל, 2011 20:05
 4. דרגורן on 28 באפריל, 2011 16:13

  שחר – תודה!

  עידוק – לקרוא וליישם! (;

 5. פארק המים השתגע! גורי האקרים דופקים גרפיטי דרך פירצה באתר פארק שפיים; בפארק לא יודעים איך לסגור אותה | חדר 404 on 6 במאי, 2013 22:55

  […] הפאדיחה להזדמנות כשנשאו את הפריצה כאות גבורה לאומי. במפלגת קדימה הגדילו לעשות ופברקו פריצה לאתרם כדי לזכות לחשיפה […]

פרסום תגובה