מתקפת הפייסבוק: בנק לאומי חזר לאוויר. ריפרש: “האקרים גנבו זהות של אחד מעובדינו”

דף הפייסבוק של בנק לאומי חזר לאוויר אחרי מתקפת הקראקרים הפלסטיניים עליו לפנות בוקר. בדף נכתב: “אנו שמחים לעדכן כי הסתיים בהצלחה הטיפול בהשתלטות גורמים זרים על הדף שלנו והמצב הושב לקדמותו. סופ”ש רגוע:)” אחד המגיבים כתב: “או שאלו הגורמים הזרים שרשמו את הפוסט הזה! והם רוצים שנחשוב שהצליחו להפטר מהם!” מגיב אחר כתב: “האמת אני קצת חושש לאומי, ככה אתם שומרים גם על חשבון הבנק שלי?” אף שאין קשר בין מערכות הבנקאות לדף הפייסבוק, התגובה הזאת מדגימה את הפגיעה התדמיתית שהסבו הקראקרים לבנק.

הקראקרים התקיפו אמש את הדפים של רכבת ישראל, הפיס ולאומי דיגיטל שמופעלים על ידי חברת ריפרש, כמו גם את הדף של ריפרש עצמה, ודפים ופרופילים נוספים. הקראקרים החליפו את תמונות הפרופיל לתמונה של אוסמה בן לאדן והציפו את הדפים בתעמולה פרו-פלסטינית ובנאצות נגד גורמים ישראליים, ובהם שר החוץ אביגדור ליברמן, שהופיע באיור שמדמה אותו לחזיר.

בעוד הדף של לאומי חזר לאוויר, הדפים האחרים של ריפרש עדיין אופליין. גם דף הפייסבוק של הקראקרים לא זמין מאז הלילה.

[עדכון 12:39] תגובת ריפרש:

האקרים פרו פלסטינים גנבו את זהותו של אחד מעובדי ריפרש. העובד היה אדמיניסטרטור של שלושה עמודי מותגים בפייסבוק השייכים ללקוחות ריפרש.

כפי הנראה, ההאקרים השתמשו בגניבת זהותו של העובד תוך שימוש בטכניקת “פישינג”. צוות ריפרש פעל הלילה במהירות והשתלט בחזרה על החשבון של העובד.

במקביל, יצרנו קשר עם מנהלי האיזור בפייסבוק העולמית והפעילות בעמוד לאומי דיגיטל חזרה במהירות לשליטתנו ולפעילות סדירה. דפים נוספים נמצאים כעת בטיפול ולאחר ש”יטוהרו” מעקבות ההאקרים יעלו לאויר בחזרה ויחזרו לפעילות מלאה.

חשוב לציין, כי בשום שלב, לא נחשף בשום צורה שהיא כל מידע על לקוחות ריפרש ו/או לקוחות הבנק וההאקרים הצליחו רק להתחזות למנהלי הדף בפייסבוק ולהעלות חומרים פרו פלסטיניים מסיתים.

הנהלת ריפרש עומדת בשעה זו בקשר עם מטה פייסבוק על מנת לחדד את נהלי האבטחה ולהסיר את חשבונות ההאקרים הפרו פלסטיניים מפלטפורמת פייסבוק.

תגובות

5 תגובות לפוסט “מתקפת הפייסבוק: בנק לאומי חזר לאוויר. ריפרש: “האקרים גנבו זהות של אחד מעובדינו””

 1. חיים on 7 במאי, 2011 15:39

  האקרים, פישינג פששש איזה סיפור ממש טלנובלה

 2. נתאי on 7 במאי, 2011 16:29

  “העובד *היה* אדמיניסטרטור”

 3. שי on 7 במאי, 2011 23:44

  אדמיניסטרטור שנופל בפח של פישינג? יש רק לקוות שהבן אדם פותר לאלתר.

 4. ערן ורד on 8 במאי, 2011 00:58

  לא פעם ראשונה ולא שניה.. ואולי גם לא שלישית, מי כבר סופר?

  נחסוך מכם את כל המקרים, קבלו שניים לדוגמא מהיסטורית ריפרש/חולדאי:

  http://eranvered.com/blog/?p=1382

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3972424,00.html

 5. ערן ורד on 8 במאי, 2011 01:00

  טוב ובכל זאת צריך להזכיר גם את זה:

  http://www.tlv1.co.il/ron/?p=3

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.