גולשים בזמן: סתיו שפיר מחפשת דירה • הוניגמן מוחקת וחוסמת גולשים • האלווין בישראל

גולשים בזמן. צילום: busbeytheelder (cc-by-sa); גופן: שטנגר של מאיר סדן (cc-by-nc-nd)

ב’ זה בלגאן

סתיו שפיר מחפשת דירה. אני מציע שנעזור לה ומהר, אתם זוכרים איך זה נגמר כשדפני ליף לא מצאה אחת.

התיזו את ראשה!

בהמשך לפרשת הוניגמן נגד הנשים, שבה ערפה רשת האופנה את ראשה של סנדי בר בשלטי חוצות בכניעה ללחץ דתי פונדמנטליסטי, איתן שלו מבקש את עזרת הציבור:

עוד אבדו: כל התגובות של הגולשים בדף הפייסבוק של הוניגמן, וכן התגובה של הוניגמן עצמה בדף שלה. כולם נמחקו אתמול. הסיפור המלא בכתבה שלי ב-ynet מחשבים.

ועכשיו יש גם פעולת תגובה. הרב הקונסרבטיבי אורי איילון וקבוצת פעילים חברתיים בירושלים יזמו תליית תמונות של נשים על מרפסות ברחבי העיר כדי להשיב את הנשים לרחובות. ב”הארץ” מדווחים שאיילון אומר שהמטרה היא “להחזיר את המרחב העירוני למצב הטבעי שלו. […] כך נהפוך את הופעתן של נשים לדבר משעמם, שלא שמים לב אליו”.

ובינתיים, ברמת גן: כנען, זכיינית הפרסום על אוטובוסי דן, מסרבת לפרסם מודעה בגלל שיולי גולדשטיין, חברת מרצ, מופיעה שם בשרוולים קצרים מדי לטעמה של הזכיינית. כי זה לא קשור לצניעות, זה קשור למיזוגיניה.

פורים של גויים

הגויים חגגו את האלווין, ודייויד ספייד הוכיח שיש דבר יותר מעורר דחיה מדייויד ספייד – דייויד ספייד בתחפושת The Human Centipede:

סטטוסים וציוצים שונים הביאו לידיעתי את העובדה שגם אצלנו יש מי שמנצל את ההזדמנות לחגוג טרום-פורים שלושה חודשים לפני פורים. הנה פולי טובמן, שהתחפשה ברוח צב צבים אפי הנינג’ה:

לימודים הם:

שירה דינור: “שיעור אחד במחברת, שיעור שני בגוגל דוקס, שיעור שלישי מוקלד על האייפד, רביעי מוקלט על האייפד וחמישי מוקלד בלפטופ. בעיה? לי? אתם חושבים?”

בן מאירי:

אני סטודנט שנה ג’ למדעי המחשב באוניברסיטה העברית. אני לוקח קורס שבמסגרת הקורס ישנן שלוש בחינות קטנות במהלך הסמסטר במקום בחינה אמיתית. מי שרוצה לגשת למועד ב’ יכול לעשות מבחן אחד גדול על כל החומר במקום כל הבחינות הקטנות. אחד המבחנים נופל על שבועיים מילואים שאני עושה. פניתי למרצה במהלך השיעור בבקשה לעשות רק על אותה בחינה מועד נוסף ונעניתי בתגובה “אז תבטל אותם או שתעשה את המועד הגדול”.

במחשבה כי המרצה לא הבין אותי פניתי אליו שוב בבקשה במייל, שכן זה אינו הוגן להפלות את משרתי המילואים. הפעם נעניתי בצורה הבאה: “שלושת הבחינות הקטנות הן חלק ממועד א’.סטודנטים רבים הלוקחים מועד ב’ בקורסים אחרים הנכשלים בשאלה אחת תמיד נבחנים על כל החומר.הוצאת כעסך לכיווני הוא שגוי. אלו המילואים שעושים לך צרות, לא אני”. סליחה, אך אינני ילד בן שנתיים אשר מקבל מכה משולחן ואמא אומרת לו “תרביץ לשולחן הרשע שהכאיב לך”.

הדיילי מטא

יתיר הבר: “לייקק לי ואלייקק לך – איטס דה סירקל אוף לייק”.

מה זה “גולשים בזמן”?

גולשים בזמן: מדור יומי (בשאיפה) של לינקים שמגיעים בזמן ומבזבזים זמן. יש לכם משהו מעניין לספר? כתבו לי באימייל ido@kenans.net. תודות: ליאור שמש, איתן שלו.

שם המדור ניתן על ידי יהונתן זילבר. לוגו גולשים בזמן מורכב מצילום של busbeytheelder (cc-by-sa)‎ ומגופן שטנגר של מאיר סדן (cc-by-nc-nd).

תגובות

4 תגובות לפוסט “גולשים בזמן: סתיו שפיר מחפשת דירה • הוניגמן מוחקת וחוסמת גולשים • האלווין בישראל”

 1. יובל on 2 בנובמבר, 2011 20:40

  ובינתיים, לפני שלוש שנים?

 2. קפטן נימו on 3 בנובמבר, 2011 08:52

  לידיעת המרצה של בן מאירי: אתה לא רק טיפש, אלא גם עילג. אין אומרים “שלושת הבחינות” כי אם “שלוש הבחינות”.
  הטיית המספר בצורה זו, כגון שלושת יכול להתייחס לזכר בלבד, לדוגמה: זהבה ושלושת הדובים, יצאו מיפו על סוסים חמשת הרוכבים, ועוד דוגמאות כיד הדימיון הטובה.

 3. Nillie on 3 בנובמבר, 2011 09:29

  אגב, מעניין לציין, בהמשך לעדכון לגבי חברת דן, שאתמול ראיתי קו 52 בגבעתיים עליו התנוססה פרסומת עצומה לגבי “שבת כבודה” או משהו כזה עם ציור של רב (סבבה), ובצידו העליון של האוטובוס, בפורמט דומה לפרסומת – “מחלל שבת – מות יומת” על סטיקר קטן וחמוד. קשה להאמין שזה היה ונדליזם או פעולת גרילה של מישהו שאינו קשור לאוטובוס, שכן הסטיקר היה מודבק ממש בצמוד לגג האוטובוס, במקום שנגיש רק עם סולם או משהו. והסטיקר היה דומה בצורה מושלמת לפרסומת הגדולה, כמעט כאילו שמו אותם בבת אחת.

  הייתי המומה וחבל שלא חשבתי על להוציא את המצלמה. אולי מישהו אחר יוכל לצלם את האוטובוס המרתק? או שנחכה עד שנראה אוטובוסי “מוות לערבים” או “מוות לנשים לא צנועות” בעוד כחודשיים?

 4. בן מאירי on 3 בנובמבר, 2011 17:53

  המממ, הוא כתב באנגלית. זה התרגום שלי.
  אז העילג פה הוא אני. אבל תודה בכל זאת. :)

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.