האייקונים של אפל: ציור בטוש על דף משבצות

מישהו עיצב את האייקונים שאנחנו לפעמים חושבים שהיו שם מאז ומעולם. סטיב סילברמן פרסם בבלוג NeuroTribes פוסט על סוזן קייר (Susan Kare), שיצרה כמה מהאייקונים היותר מוכרים של מערכת ההפעלה של מחשבי המק של אפל.

קייר התחילה את דרכה באפל בעיצוב הפונטים הפרופורציונליים. אחר כך עברה לאייקונים. מאחר שלא היו אז תוכנות לעיצוב אייקונים, היא ציירה אותם בטושים על גריד של דפי מחברת סקיצות משובצים, כשכל משבצת מייצגת פיקסל. כך יצא שדווקא האייקונים של ה-מחשב של הגרפיקאים עוצבו ביד ולא במחשב.

בהמשך הקריירה עיצבה קייר אייקונים למערכות ההפעלה ווינדוז של מיקרוסופט סי ו-OS/2 של יבמ, את הקלפים בסוליטייר לווינדוז ואת אייקוני המתנות של פייסבוק. באתר שלה היא מציעה למכירה את ספרה החדש, Icons, והדפסים ממוספרים של אייקונים שעיצבה. לחלקם מצורפים דברי הסבר, כמו זה על אייקון הפצצה: “הפצצה עוצבה כדי לייצג כשל מערכת — ונאמר לי שלא סביר שמישהו יראה אותה אי פעם. למרבה חוסר המזל, זה לא היה ככה. פעם הגיעה שיחת טלפון לקבוצת התוכנה של מק: אישה ראתה את האייקון על המסך שלה והיתה מאוד מוטרדת מכך שהמחשב שלה עלול להתפוצץ!”

ועוד בענייני אפל ועיצוב אנלוגי: רקמה של לוגו אפל הישן. “זה היה תרגיל בקורס משנה שעברה, שבו נתבקשנו לתת תרגום בטקסטיל למושג ‘פיקסל'”, מספרת מיכל צבאג, סטודנטית שנה ד’ לעיצוב טקסטיל בשנקר. “החלטתי להשתמש בלוגו של אפל ולהפוך אותו ללוגו רקום ברקמת צלבים, כאשר כל צלב רקום ממלא פיקסל אחד על גבי הבד. בערך כמו לעבוד בפוטושופ, רק עם חוט ומחט”.

תגובות

תגובה אחת לפוסט “האייקונים של אפל: ציור בטוש על דף משבצות”

  1. האייקונים של אפל – הסיפור האמיתי « הָגֶשְטַלְט on 30 באפריל, 2012 19:23

    […] שנכתב לאחרונה בבלוג של עידו קינן "חדר 404" מגלה לנו את הסיפור שמאחורי היצירה של האייקונים […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.