וואקה וואקה! פקמן על הציפורניים

פוסט של מיטל רוזנבוים
שולפות ציפורניים

מה זאת אומרת אתן לא יודעות מה זה Wocka Wocka? זה הקול שעושה פקמן!

כן, כן, אחרי טעימה קטנה של נייל ארט לאמא, נפתח לי התיאבון, וכהרגלי התחלתי מהמקום הכי גיקי שמצאתי – פקמן. אז איך עושים מניקור פקמן קל, מגניב, וללא כישרון ציור?

ראשית כל, הדברים שתצטרכו: לק צהוב לפקמן, לק שחור לרקע, לק לבן לנקודות, לקים בשני צבעים נוספים לשדים (אני הלכתי על אדום וכחול), מכחול או ליינר ומנקד. בחרו באיזה אצבע תרצו כל אלמנט, ואת האצבעות שמכילות את הפקמן או שד, מרחו בצבע שאינו שחור, כפי שאתן רואות בתמונה.

בואו נתחיל מלדבר על פקמן עצמו. הצהוב בו השתמשתי הוא צהוב מתוך סט ללא שם או מספר של גולף. השחור הוא ליינר שחור מבית LA Colours. לאחר מריחה של הצהוב והמתנה סבלנית עד שיתייבש, קחו את הליינר (לק שמגיע עם מברשת דקה וארוכה, בד”כ באריזה דקה וארוכה) השחור שלכן או את מברשת הציור הדקה הטבולה בלק שחור, וציירו מעגל גדול ככל האפשר. מאמצע המעגל הוציאו שני קווים אל קצהו כדי שיצרו את הפה – שימו לב באיזה כיוון אתן מעוניינות שיהיה הפה של הפקמן. לאחר מכן, מלאו את כל השטח שמסביב למעגל, ואת הפה של הפקמן, בשחור באמצעות המברשת.

את השדים קל עוד יותר לצייר. כצבעי בסיס השתמשתי בתכלת Azure מבית רימל אותו הזכירה לאחרונה החברה הדמיונית, ובאדום מס’ 216 של Careline Blues. באמצעות הליינר השחור (או המברשת, כמובן) עברתי על בסיס הציפורן של שתי הציפורניין וצבעתי אותו בשחור. יישרתי את הגבול השחור מעט כך שהצורה הנותרת תהיה עגולה לחלוטין. למטה יצרתי עם המברשת הדקה/ליינר זוג משולשים שווים. חשוב לזכור שגם אם המשולשים לא ממוקמים טוב בדיוק באמצע הציפורן, אפשר להוסיף עוד מעט כחול באחד מצדי הציפורן מה שייצור שד רזה יותר, אבל לא פחות מוצלח.

את הנקודות הללו, כמו גם את העיניים של השדים, יש ליצור באמצעות מנקד. אם אין לכן מנקד בבית, הקצה ההפוך של מברשת ציור או מחט יכול לשמש כמנקד מצויין. ללבן במקרה הזה השתמשתי ב-Snow של China Glaze. את הנקודות השחורות שבעיניים של השדים יצרתי באמצעות נגיעה מקצהה של המברשת השחורה.

וכשמחברים את כולם ביחד, יוצא אחד המניקורים המגניבים ביותר שעשיתי אי פעם, אם יורשה לי להחמיא לעצמי. הוא פשוט כיפי, וקוצר מחמאות על ימין ועל שמאל.

אז מה דעתכן? מתי אתן מנסות איזה פקמן קטן בעצמכן?

עד הפעם הבאה…

• עוד בנושא: לק עליז לגיקית שתעיז: ציפורני ניאן קט ועוד

________________________
מיטל רוזנבוים מיטל רוזנבוים היא פמיניסטית לוחמת, שמאלנית מטורללת, גיקית, אקדמאית, מתרגמת, כתבת. אוהבת כלבים, באפי, אסימוב ודוקטור הו. היא מפעילה את בלוג הלקים “שולפות ציפורניים“, שם התפרסם הפוסט במקור

תגובות

4 תגובות לפוסט “וואקה וואקה! פקמן על הציפורניים”

 1. יעל on 11 בדצמבר, 2011 21:14

  וואקה וואקה זה לא הקול של פוזי מהחבובות? לפקמן היה מין צליל מתכתי יותר, עד כמה שזכור לי (או שזה פשוט הרמקול הגרוע שהיה לקומודור 64?).

 2. עידו קינן on 12 בדצמבר, 2011 02:52

  לא שדים, רוחות רפאים (ghosts).

 3. תוצאות ההגרלה וטבעת מצב רוח on 13 בדצמבר, 2011 10:41

  […] כן, רצינו להודות לעידו קינן מהבלוג חדר 404, שפרסם אצלו שלשום את הפוסט על המניקור פקמן. אנחנו תמיד שמחות […]

 4. הצוהל מיהל on 13 בדצמבר, 2011 14:30

  wocka wocka זה פוזי מהחבובות.
  waka waka זה הקול שפאקמן עושה שהוא אוכל עיגולים.

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.