אין סוסים שמדברים

“כל דבר שתוסס!”, צהל בטוויטר הסוס של Horse ebooks, שפעיל שם מאז אוגוסט 2010 ויש לו למעלה מ-50 אלף עוקבים. זה לא מספר מבוטל, בטח שלא כשמדובר בפרופיל ספאם שפולט משפטים וחלקי משפטים חסרי הקשר מספרים על סוסים וממקומות אחרים, ושכל מטרתו היא לקדם את horse-ebooks.com, חנות מקוונת למכירת ספרים דיגיטליים על סוסים, ולינקים נוספים של תוכניות שותפים שמכניסות כסף לאדם שמפעיל אותו.

אומת הרשת, שכנראה לא קיבלה פוני כשהיתה ילדה, אימצה בחום את הסוס המדבר. סטטוסים נבחרים לוקטו באתר ההומור Something Awful ובאתר הוויראלים BuzzFeed. ברטון דוראנד מפרסם סטריפ קומיקס בשם Horse_eComics שמבוסס על סטטוסים של הסוס, שני אנשים כותבים לו פאנפיק – יצירות שמעריצים של יצירה כותבים בהתבסס על דמויותיה וקווי העלילה שלה, והוא זכה גם לסיקור במדור הטכנולוגיה של הניו יורק טיימס. תליון Horse ebooks יכול להיות שלכם תמורת 35$, ויש אפילו חיקוי ישראלי, Haemori_ebooks, שמתבסס על ציטוטים מהבלוג “ארץ האמורי“.

אדריאן צ’ן, כתב הטכנולוגיה הפורה של גוקר, חפר ואיתר את האיש שמאחורי הסוס (לא לפני שקיבל איומים ספק-משועשעים על חייו מגולשים שלא רצו שהסוד ייחשף): אלכסיי קוזנצוב, מפתח אתרים בן 30+ מהעיר טולה ברוסיה. קוזנצוב, חשדן כרוסי שיודע מה טוב לו או מודע לנחיצות המעטה המסתורי בקרב המעריצים, סירב להתראיין. בציוץ שפרסם שבוע וחצי לפני הפרסום, ספק בעצמו ספק באמצעות בוט, נכתב באנגלית שבורה: “תקשיבו. אני לא גורו. אפילו”.


התפרסם במקור במדור fi בגליון מרץ 2012 של מוסף פירמה של גלובס

תגובות

תגובה אחת לפוסט “אין סוסים שמדברים”

  1. שישבת: מה קורה למי שעושה לייק לוועד העובדים, אקטיביזם נגד הרכבת הקלה וכל הקווינים בטוויטר : חדר 404 • הבלוג של עידו קינן on 31 במרץ, 2012 19:35

    […] היחיד של מאט, שהוא אחד ממפעיליו של טאמבלר הפאנפיק של סוס הספאם של Horse ebooks. הסיפורים סופרו בפינת האינטרנט בתוכנית “שישבת עם […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.