למה H&M מעלימה דוגמנים מאתריה בישראל, מדינות ערב ואוסטרליה?

רשת האופנה H&M שוכרת דוגמנים שיציגו את בגדיה ללקוחות בפרסומות, בקטלוגים ובאתר. אבל הגולשים בחלק מאתרי H&M במדינות השונות לא יוכלו לראותם, משום שאתרים אלו מציגים את הבגדים לבדם.

This post in English

אתרי H&M עם ובלי דוגמנים

אתרי H&M עם ובלי דוגמנים

אתרי H&M עם ובלי דוגמנים

אפשר לראות דוגמנים ודוגמניות בעמודים הראשיים של כל האתרים וגם בעמודי הקטגוריות הראשיות (גברים, נשים, ילדים ו-H&M לייף). אולם כפי שגילתה הקוראת נטע רגב, כשנכנסים לסוגי הבגדים (למשל, טישרטים או בגדי ערב), הדוגמנים נעדרים, בחוקיות שאינה ברורה, מאתרי מדינות המזרח התיכון וצפון אפריקה שברשימה של H&M – בחריין, מצרים, ירדן, כוויית, לבנון, מרוקו, עומאן, קטאר, ערב הסעודית, איחוד האמירויות הערביות וישראל, וכן מהאתר של אוסטרליה. אתרי כל שאר המדינות מציגים את הבגדים על דוגמנים, כולל אתרי המדינות המוסלמיות אינדונזיה ומלזיה.

מ-H&M העולמית לא נמסרה תגובה. [עדכון] למחרת הפרסום נמסרה תגובה מ-H&M: “הסיבה היא זכויות שימוש” (כלומר ענייני זכויות יוצרים ו/או הסכמים עם הדוגמנים). [\עדכון]

לא לגמרי קשור אבל מעניין: ב-2011 פרסמה H&M צילומי אופנה של דוגמניות בבגדי ים. אתר ג’זבל דיווח שהגופים של כל הדוגמניות הם למעשה אותו גוף, שצויר במחשב ועליו הודבקו ראשיהן. הגופים זהים לגמרי, למעט הגוף שהוצמד לראשה של דוגמנית שחורה, ואשר נצבע בהתאם.

דוגמניות H&M עם גוף זהה שצויר במחשב

תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.