מם “האשמת הקורבן של CNN” בתגובה לסיקור הפיגוע בירושלים

אומת הרשת הגיבה במם “האשמת הקורבן של CNN” לסיקור הלקוי של הפיגוע בבית הכנסת בירושלים על ידי רשת החדשות הבינלאומית.

בסיקור הראשוני של הפיגוע, CNN לא ציינה כי שני הפלסטינים שנורו ונהרגו על ידי המשטרה היו למעשה במהלכו של טבח במתפללים בבית הכנסת בשכונת הר נוף. הפיגוע עצמו דווח שם בטעות כ”מתקפה קטלנית על מסגד בירושלים”.

הדיווחים הבעייתיים ב-CNN על הפיגוע בבית הכנסת בירושלים

רן עדיני יצר מם על דיווח של CNN על מתקפת הטרור של ה-11 בספטמבר, שבו נכתב כי “8 סעודים מתו בתאונות מטוס”. עמיר שיבי הראה את המתקפה היפנית על פרל הרבור ומיסגר אותה כ”12 טייסים יפניים מתו בהתרסקות”. הרצח של סטיבן סוטלוף בידי פעיל דאע”ש תואר במם של יהודה אלמליח כ”סכין הותקף על ידי איש”.

CNN Victim Blaming meme - 9/11, by Ran Adini

CNN Victim Blaming meme - Pearl Harbor, by Amir Schiby

CNN Victim Blaming meme -  ISIS Sotloff murder, by Yehuda Elmaliach

משה כספי פנה לאגדות הילדים, והפך את כיפה אדומה לפושעת נמלטת בסיפור של “התעללות מחרידה בחיות על ידי ילדה קטנה, שנראתה לאחרונה לבושה באדום”. “עוד תימני נחטף”, CNN דיווחה-בכאילו במם של אופיר פנסו, שבו נראה רוצח ראש הממשלה יצחק רבין, יגאל עמיר, מופיע בפני בית המשפט, ברפרור לסוגיה הרגישה של חטיפת ילדי תימן ומוצאו התימני של עמיר. רז ציפריס עשה גודווין עם תמונה של אדולף היטלר והכיתוב: “מלחמה”ע ה-2: אדם מתאבד אחרי פלישת ארה”ב לגרמניה”.

CNN Victim Blaming meme - Red Riding Hood, by Moshe Caspi

CNN Victim Blaming meme - Adolf Hitler, by Raz Tsipris

בן ווידמן, שדיווח ב-CNN על הפיגוע, הגיב למבקר בטוויטר וכתב: “אם זה באמת משנה לך, אני לא כותב את הכותרות הללו. כותב אותן מישהו שנמצא אלפי קילומטרים מכאן”.

רשת CNN פרסמה אתמול התנצלות רשמית: “בעוד CNN עדכנה את הדיווח שלה על מתקפת הטרור על בית הכנסת בירושלים מוקדם יותר היום, הסיקור שלנו לא שיקף באופן מיידי את העובדה ששני הפלסטינאים שנהרגו היו התוקפים. שגינו ואנו מתנצלים על הטעות”.


התפרסם ב-JPost.com, אתר הג’רוזלם פוסט, ב-19.11.2014. This post in English


תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.