מחליפים יעד בווייז? שקרו ש”איני הנהג”; מחייגים למפרסם או משתתפים בסקר שיווקי? שום מגבלה

ווייז מאוד מקפידים על בטיחות המשתמשים. כשמשתמש מבקש להחליף את יעד הנסיעה שלו במהלך נסיעה, אפליקציית הניווט דורשת ממנו לשקר בהקלקה על כפתור שבו הוא מצהיר “איני הנהג” – כך שהיא מוסיפה לו עוד הסחת דעת ומאריכה את הזמן שבו הוא לא מרוכז בנהיגה, בלי באמת למנוע ממנו לבצע את הפעולה המסוכנת.

לעומת זאת, כשווייז רוצה שהמשתמש יתקשר למפרסם או ישתתף בסקר שיווקי, שני דברים שאין להם קשר לנסיעה ולא צריכים להתבצע בזמן נהיגה, אין לה שום בעיה להפריע לו בזמן הנהיגה, והוא אפילו לא נדרש ללחוץ על כפתור הכסתוח. [ראו עדכון תיקון בהמשך הפוסט]

טל שפיבק מקבוצת “מנהלי שיווק מצייצים” צילמסך את הסקר הזה בווייז במהלך עצירה ברמזור:

סקר שיווקי של ווייז, שמפריע לנהג במהלך הנסיעה. צילומסך: טל שפיבק, "מנהלי שיווק מצייצים"

תגובת ווייז טרם התקבלה, משום שהיא טרם התבקשה [עדכון: התבקשה עם פרסום הפוסט], משום שהם עדיין מתעלמים מבקשת התגובה הקודמת ששלחתי להם לפני עשרה ימים.

[עדכון תיקון 13:55] גרבולון כותב:

הם מציגים את הסקר בזמן עצירה בלבד. אם אתה מחליף יעד בזמן עצירה, הם לא מבקשים שתאשר שאתה לא הנהג. זה קורה *רק בזמן נסיעה*.

אני יודע שהפרסומות מוצגות רק כשהנהג עוצר, וגם ציינתי שהסקר השיווקי הוצג בעצירה ברמזור. הסחת הדעת עדיין קיימת, משום שגם כשנהג עוצר ברמזור, הוא צריך להיות מרוכז בנהיגה, ולא בתשובות לסקרים שיווקיים או בשיחות טלפון למפרסמים.

אם, כפי שגרבולון אומר, החלפת יעד בזמן עצירה לא מקפיצה את כפתור “איני הנהג”, אני מתנצל על הטעות, אבל עומד על דעתי שהצגת פרסומות שמבקשות מהנהג להתקשר למפרסם או לענות על סקר הן הפרעה לנהיגה ולא צריכות להתבצע בזמן הנהיגה. פרסומות שאינן מפריעות לנהיגה הן, למשל, הצגת אייקון של תחנת דלק על המסלול, או פרסומת שקופצת בזמן העצירה ונעלמת כשמתחילים לנסוע, אבל לא דורשת מהמשתמש פעולה.

פרסום שלא רק שאינו מפריע, אלא אפילו מועיל, ושלא ברור לי למה ווייז לא עושים, הוא לאפשר למשתמש לחפש טקסט חופשי כמו “מסעדה הודית גם לטבעונים עד 50 שקל לסועד”, ולתת לו רשימת מסעדות תואמות בסביבה, כשבראש הרשימה תוצאות ממומנות, כמו בחיפוש בגוגל.

[\עדכון תיקון]

תגובות

2 תגובות לפוסט “מחליפים יעד בווייז? שקרו ש”איני הנהג”; מחייגים למפרסם או משתתפים בסקר שיווקי? שום מגבלה”

 1. grebulon on 19 באוגוסט, 2015 12:58

  הם מציגים את הסקר בזמן עצירה בלבד. אם אתה מחליף יעד בזמן עצירה, הם לא מבקשים שתאשר שאתה לא הנהג. זה קורה *רק בזמן נסיעה*.

 2. אסף on 19 באוגוסט, 2015 13:34

  osmand
  שירות מפות וניווט חינמי.

  זה לא מחליף את ווייז לגמרי – אין מידע על פקקי תנועה או תקלות / מחסומים / משטרה.

  אבל… ב-OSMAND
  1. לא נדרש חיבור לאינטרנט בכלל
  2. אין פרסומות
  3. המיקום שלך לא משותף עם כל העולם
  4. קוד פתוח, קהילה פעילה
  5. אף שבתאי לא יכול להונות ולהוליך שולל את המשתתפים שתורמים לפרוייקט, (להבדיל ממה שקרה בווייז בעשור הקודם). הקוד באמת פתוח, והופץ בכל העולם.
  6.

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.