סקאמבג נתניהו: מתלונן בפייסבוק ש”לא תשמעו בתקשורת” על הישגיו, מבטל ראיונות שבהם יכול היה לספר על הישגיו

סרטון של ראש הממשלה בנימין נתניהו בדף הפייסבוק שלו, 8.9.2015

הבוקר פורסם בדף הפייסבוק הפוליטי של ראש הממשלה בנימין נתניהו סרטון שבו הוא מציג את פועלו, לצד הכיתוב “לא תשמעו על זה בתקשורת: אלה רק חלק מהדברים שאני עושה למענכם, אזרחי ישראל”.

לנתניהו יש הזדמנות להשמיע את הדברים בתקשורת, כל הזמן ובפרט בראיונות המסורתיים לקראת ראש השנה, שהוא ביטל הבוקר ברגע האחרון. העיתונאי יאיר נבות דיווח הצהריים בפייסבוק:

רה”מ ביטל הבוקר את כל הראיונות לתקשורת שהיו אמורים להתקיים במהלך היום, ראיונות חג של ערב ראש השנה, כולל ראיון לערוץ 10 לרביב דרוקר ותמר איש-שלום. לשכת רה”מ מסרה כי סיבת הביטול הגורף היא נסיעתו של רה”מ ללונדון מחר וההיערכות הנדרשת לקראתה. זה המקום להזכיר שמאז יום הבחירות, ב 17 במארס השנה, לפני כמעט חצי שנה, לא טרח ר”מ ישראל להתראיין לתקשורת הישראלית, וגם לא קיים ולו מסיבת עיתונאים אמיתית אחת בה מורשים עיתונאים לשאול אותו שאלות באופן ישיר. ביטול הראיונות מגיע בעיתוי מעניין, יום לאחר אישור מתווה הגז בכנסת. אני מניח שאם היה מדובר בראיון לרשת FOX האמריקאית, רה”מ דווקא היה מוצא זמן להתראיין, בין האריזות ללונדון.

“אני בטוח שהלו”ז הצפוף של הביקור הדרמטי שלו בלונדון דחק הצדה את הראיונות הללו”, אומר רביב דרוקר, שאמור היה לראיין את נתניהו מטעם חדשות 10.

נתניהו אמור היה להתראיין לחדשות 10 במרץ השנה, בתקופת הבחירות, אולם נתניהו הטיל וטו על דרוקר כמראיין, וחדשות 10 ביטלו את הראיון.

זה לא יקרה אף פעם, אה?
דרוקר: “למה אתה כל כך אופטימי על הבוקר?”

הלו”ז של ראש הממשלה עמוס מכדי לפנות זמן לפגישות עם בכירי העיתונאים, וקל וחומר עם אושיות רשת, אלא אם כן מדובר באושיות רשת מהימין, שהוזמנו לפגישה איתו בשבוע שעבר.

בנימין נתניהו במפגש עם אושיות הרשת, בתמונה עם נעם פתחי וליטל שמש. צילומסך מהפייסבוק של שמש

את דבריו בסרטון מסיים ראש הממשלה במשפט “יש עוד המון דברים, אבל את זה לא תשמעו בתקשורת. בשביל זה כנסו לפייסבוק שלי”.

תגובות

2 תגובות לפוסט “סקאמבג נתניהו: מתלונן בפייסבוק ש”לא תשמעו בתקשורת” על הישגיו, מבטל ראיונות שבהם יכול היה לספר על הישגיו”

  1. לא הבנתי on 8 בספטמבר, 2015 16:35

    אתה יוצא מנקודת הנחה שנתניהו צודק, התקשורת מוטה נגדו, ורק באמצעות ראיון שלו אמורים לשמוע על הישגי הממשלה, ולא, נניח, גם בסיקור החדשותי השוטף?

    ולמה אתה נלחם את מלחמת הממסד התקשורתי ולא תומך נלהב בתקשורת ישירה במימד הדיגיטלי?

  2. עידו קינן on 8 בספטמבר, 2015 16:48

    ראוי שהוא יתראיין, גם לעיתונאים אוהדים וגם לעיתונאים מבקרים, כדי להציג את הישגיו, לענות על שאלות ולהגן על עמדותיו. בתקשורת הישירה שהוא עושה דרך פייסבוק אין דיאלוג עם הציבור, זו יחצנות בתחפושת ניו מדיה.

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.