קדושת כיפור בסלקום טי.וי: ערוץ הספורט, מוזיקה, ערוצים זרים וכתבות וידאו

"דוקו-ריאליטי, ישראל, 2015. השירות יחזור לפעול במוצאי יום כיפור. (3 דקות)". כיתוב לתוכנית בסלקום טי.וי במהלך כיפור 2015. צילום: שחר טל

סלקום הודיעה שתשבית את שידורי סלקום טי.וי במהלך כיפור, למרות שהיא לא מחוייבת לכך, בנימוק ש”חברת סלקום מכבדת את קדושת יום הכיפורים”. אבל לקוחות דיווחו שהחברה השביתה את השידורים באופן חלקי, מה שהופך את המהלך למטומטם – סלקום הצליחה גם לעצבן את הלקוחות שמעוניינים לצפות בשידורים, על ידי פגיעה בחוויית הצפייה שלהם, וגם לצאת לא אמינה מול הלקוחות שומרי המצוות/מסורת, שעבורם נעשה מהלך ההשבתה.

שמבה דוי דיווח, כמה שעות לתוך כיפור, שהשירות עובד אצלו על הטאבלט, ואף הציע הצעה לא-מפתה: “מוכן לצפות במהיר ועצבני 6 דרך סלקום טיוי ולעשות לייב טוויט עבור מי שאצלו זה לא עובד”.

נעמה יוגב דיווחה שערוץ “ווליום” בסלקום טי.וי, שהוא בעצם VOD של מוזיקה, פעל כרגיל לאורך החג.

ערוץ ווליום בסלקום טי.וי פתוח בכיפור (מחקתי את שם המשתמש). צילום: שי ניב

שחר טל דיווח שאפשר לצפות בתוכן שנמצא ב”צפיה אחרונה”. כלומר, מי שהתחיל לראות עונה של סדרה מסויימת יכול היה להמשיך לצפות בה גם במהלך כיפור.

שי ניב דיווח שסלקום טי.וי השאירו את ערוצי CNN ונשיונל ג’אוגרפיק פתוחים, וכן את ערוצי האינטרנט, ובהם תכנים מגלובס, כלכליסט, וואלה, מאקו, יוטיוב וגוגל.

CNN בסלקום טי.וי פתוח בכיפור. צילום: שי ניב

נשיונל ג'יאוגרפיק בסלקום טי.וי פתוח בכיפור. צילום: שי ניב

עוד סיפר ניב כי תכני ה-VOD של ערוץ הספורט נותרו פתוחים, “אז כרגע”, עדכן בזמן אמת, “אני רואה מארסיי נגד ליון בכדורגל.. כדורגל זה כשר”.

ערוץ הספורט בסלקום טי.וי פתוח בכיפור. צילום: שי ניב

בשנה שעברה שאל גילעד נס את השאלה הבאה על יס וסרטן האיידס והוט:

מדוע לא דורש שר התקשורת מהוט ויס, שתי חברות מסחריות, להחזיר למנוייהן את חלקו הפרופורציוני של התשלום על שירות ה-VOD החודשי, לאור העובדה שהוא אינו זמין להם כלל במשך יממה לפחות. כאשר לקוח חדש מתחבר לחברה סלולרית, ספק אינטרנט או טלוויזיה, או מתנתק מהם, הוא מחוייב או מזוכה בתשלום הפרופורציוני לצריכתו באותו חודש. אם החליטה המדינה למנוע מהצרכנים שירות שכזה במשך יממה, מדוע הצרכנים עדיין משלמים עליו?

השאלה הזאת רלוונטית גם השנה, ועוד יותר לגבי סלקום, שממשיכה להפעיל טלפוניה ואינטרנט בכיפור אבל מתנדבת לכבות את הטלוויזיה ללקוחותיה, שלהם היא מסבירה שהם “צופים בתכניות שאתם אוהבים בטלוויזיה, בטאבלט ובסמארטפון בכל זמן שתבחרו”, אלא אם הם בוחרים לצפות בכיפור.

אני מעריך גם שצפויה תביעה ייצוגית נגד החברה על השבתת השירות.

(צילומים: שחר טל, שי ניב)

תגובות

תגובה אחת לפוסט “קדושת כיפור בסלקום טי.וי: ערוץ הספורט, מוזיקה, ערוצים זרים וכתבות וידאו”

  1. גם סלקום טי.וי לא כופה חומת-עצב ביום הזכרון | חדר 404 on 11 במאי, 2016 13:37

    […] בכיפור השאירה החברה ערוצים רבים דולקים, וביום הזכרון הנוכחי, כפי שגילה המתגלץ’ נתנאל […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.