גוגל הוא עיוור, 3-5 שנות מאסר למפר הפרטיות של כולנו ואלוהים שר הייקו // רבע לדיגיטל

רבע לדיגיטל. קליק לארכיון המדור

קליק להאזנה >>

יש גלישה לבעלי מוגבלויות

נכה משתמש במחשב. צילום: World Bank Photo Collection (cc-by-nc-nd)

“תקנות נגישות השירות״ מחייבות ביו השאר הנגשה לבעלי מוגבלויות של אתרי אינטרנט שמספקים שירותים לציבור. עו”ד עירית שביב-שני, ממונת שאילתות ופטורים מנגישות בנציבות שיוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות במשרד המשפטים’ מסבירה בתוכנית את המשמעות לגבי אתרים של גופים ציבוריים ומסחריים ואתרים פרטיים.

ההייקו המולחן של אלוהים

קוד” הוא ספר שכתב ערן הדס, שבאמצעות תוכנה איתר הייקואים שמסתתרים בחמשת חומשי התורה. המלחינה ואמנית הסאונד דגנית אליקים, ששיתפה פעולה עם הדס ו-Batt-Girl במסגרת “בנות טיורינג” (ראו פוסט), יצרה את “קוד/ה”, יצירה מוזיקלית שמבוססת על הספר של הדס.

"קוד/ה". צילום מהפייסבוק של דגנית אליקים

“בתחילת האירוע אנחנו נשמיע שלושים הייקו כשהפסנתר והרמקול על הבמה”, סיפרה אליקים בראיון לדרור שדות מהתוכנית “רבע לדיגיטל”. “הפסנתר הוא פסנתר כנף אמיתי שפועל על מנגנון אוטומטי ומנגן בלי נגן. הפסנתר מלווה תוכנת text to speech, שנבנתה במיוחד ליצירה, שמבוססת על הקול של ערן הדס. דגנית אליקים. צילום: אורי לוינסוןבין לבין יהיו שני דוברים מרכזיים לערב. בין הדוברים יש כל פעם חבילת קטעי הייקו, הראשונה מבריאת העולם, השנייה מתיבת נח, השלישית מעקדת יצחק. ערן הדס ידבר על שירה אלגוריתמית. ספר השירה שלו בנוי על ידי קוד שהוא כתב. הקוד הוציא מתוך התורה את כל מיני ההייקו האפשריים. אני מלחינה אלגוריתמית. ערן ואני עובדים כבר כמה שנים ביחד. המילים הם של ערן ובתוך המוסיקה יש הבלחות של מעין זכרונות פרטיים שלי – חומרים מוכנים מראש, סמפולים של קטעים קאנוניים. מדובר על פחות משניה לקטע, זה נע בין קטעים מהגשש החיוור ועד מלכת הלילה של מוצארט.”

“קוד/ה” תוצג ב-7.11 בשעה 21:00 ב”התיבה”, שד’ ירושלים 19, יפו.

(צילום דגנית אליקים: אורי לוינסון)

אבל המאגר הביומטרי לא ייפרץ

פרקליטות המדינה דורשת בין 3.5-6 שנות מאסר למאיר ליוור, שהפיץ באינטרנט את “אגרון”, תוכנה שמכילה את מרשם האוכלוסין עם מידע על תושבי מדינת ישראל, מדווח הלמו ברוטר.נט.

בשבוע הבא, כעשר שנים אחרי שהמרשם הודלף ממשרד הפנים, ינתן גזר הדין של ליוור, אחד משורה של נאשמים בפרשה של פגיעה בפרטיות של כל תושבי מדינת ישראל. 3.5-6 שנות מאסר אמורות להרתיע אנשים מלבצע פשעים דומים, כאשר את הנזק שנעשה אין להשיב – את המידע שהופץ אי אפשר לאסוף בחזרה, והוא זמין לכל מי שהוריד עותק שלו, עד היום.

ובכל זאת, המאגר הביומטרי, שבו מידע פרטי ואישי מאוד – תמונות פנים וטביעות אצבע, שקשה הרבה יותר להחליף מאשר להחליף מספר תעודת זהות או אפילו לשנות זהות במקרים קיצוניים (תוכניות להגנת עדים, למשל) – המאגר הזה עדיין לא בוטל.

להורדה (PDF, 140KB)


רבע לדיגיטלמשודרת מדי שלישי ב-18:45 בגלצ


תגובות

פרסום תגובה