בורגר קינג מציפים את אתרם בתמונות חיות שחוטות כי #כשלמדיהחברתית

רשת ההמבורגריות האמריקאית בורגר קינג השיקה את עמה מחדש מחדש בישראל, 13 שנה אחרי שכשלה במלחמה בבורגראנץ’ המקומית ומקדונלדס הגלובלית, וחמש שנים אחרי שסגרה את הפעילות שלה פה. אבל הפעם עומדת בק”י (בורגר קינג ישראל) בפני יריב נוסף, כזה שלא מגיש קציצות בשר חרוכות – קהל פעילי זכויות בעלי חיים (זב”ח) קולני, שהפך פופולרי דרך קהילות אינטרנטיות, הרצאות של גרי יורופסקי, טרנד המזון האורגני והשתתפותה של אקטיביסטית הזב”ח טל גלבוע בתוכנית הבידור “האח הגדול”. יש הרבה פעילי זב”ח ותנועות זב”ח בישראל, חלקן מיליטניות יותר מאחרות, כמו 269life ו-ALF (החזית לשחרור החיות).

A photo posted by קירות שקופים (@glass.walls) onהאתר של בורגר קינג ישראל די בסיסי – אוסף גנרי של אודות/צרו קשר/לינקים למדיה חברתית, “בקרוב” מודבק על התפריט והמבצעים, סרטון פרסומת, מפה של הסניף הראשון והיחיד בינתיים, שדה רישום לניוזלטר. במרכז ההומפייג’, תחת הכותרת “הקינג שלכם במדיה”, מופיעות ארבע תמונות-תוכן-גולשים מתוייגות ב-#bkisrael, שנשאבות אוטומטית מאינסטגרם בכל פעם שטוענים את האתר.

אני לא צריך להגיד מי חטף את ההשתג #bkisrael והציף אותו בתמונות זוועה של חיות שחוטות וסיסמאות אנטי-טבחוניות, נכון? אוקיי, זה פעילי זב”ח מיליטנטיים, שחלקם הפגינו אתמול מול המסעדה בערב הפתיחה. אז כרגע, האתר של בק”י מציג תמונות של חיות מתות, ולא בצורת-הדיסק-הנוחה-להכחשה שהלקוחות שלה מורגלים אליה.

תמונות של חיות מתות באתר בורגר קינג, 2.2016

כל מנהל מדיה חברתית, ובמיוחד ישראלי, צריך לדעת שלא מעלים תוכן-גולשים בלתי מסונן לאתר של סוחרי-בשר. אנשי ההמבורגריה הירושלמית “איוו מיטבורגר” יכולים לספר מנסיונם – באוקטובר אשתקד חוו מתקפת פעילני-זב”ח, שהגיעו בהמוניהם להוריד את דירוג המסעדה בפייסבוק. ואיוו היא מסעדה קטנה, לא רשת בינלאומית.

מה שיותר גרוע, הגולש אור בן צבי רייף הודיע לבק”י על המתקפה, הם השיבו והודו לו אחרי עשרים דקות, ואחרי יותר מארבע שעות עדיין לא עשו שום דבר.

אור בן צבי רייף מודיע בפייסבוק לבורגר קינג על מתקפת פעילי הזב"ח

אז החדשות הטובות הן שאם אתם מחפשים עבודה בניהול מדיה חברתית, יתכן שתתפנה משרה בקרוב.

(דרך אור בן צבי רייף)

[עדכון 3/2 13:35] תמונות הזוועה של בעלי החיים השחוטים הועלמו מאתר בורגר קינג ישראל, והוחלפו בתמונות מהאינסטגרם הרשמי של בק”י. אף שהתמונות עדיין מוצגות באתר במצג שווא תחת הכותרת “הקינג שלכם במדיה #bkisrael”, כאילו נשאבו מההשתגית הזאת באינסטגרם, אף אחת מהן לא מתוייגת בה.

תמונות מאינסטגרם באתר בורגר קינג, אחרי הסרת תמונות הזוועה של החיות השחוטות, 2.2016

This post in English: Slaughtered Animals on Burger King Israel’s Site, Because #SocialMediaFail

תגובות

3 תגובות לפוסט “בורגר קינג מציפים את אתרם בתמונות חיות שחוטות כי #כשלמדיהחברתית”

 1. Slaughtered Animals on Burger King Israel’s Site, Because #SocialMediaFail | Room 404 on 2 בפברואר, 2016 23:44

  […] This post in Hebrew […]

 2. קרייבייבי on 4 בפברואר, 2016 22:53

  יותר מ-4 שעות??
  טירוף!

 3. עידו קינן on 6 בפברואר, 2016 18:40

  קרייבייבי, כשאתה עושה פאשלה בעבודה, ובגלל הפאשלה שלך מישהו ממלא לך את עמוד הבית של האתר בתמונות זוועה, ומודיעים לך על זה ואתה מודה למי שהודיע, ארבע שעות זה המון זמן – וזה ארבע שעות רק מהרגע שידעת, לא מהרגע שהמתקפה החלה. סתם מסקרנות, איפה אתה עובד, שמבה דוי שכמוך?

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.