אוברX מציעה הסעות בתימחור-דינמי, בדיוק כמו מוניות שירות

מונית שירות. תמונה: יוני לרנר (cc-by)

חברת אובר מפעילה באובראיקס, שירות הנסיעות בתשלום על ידי מכוניות פרטיות, אלגוריתם של תימחור-עומס (surge pricing), הגדלה דינמית של תעריף הנסיעה במועדים של ביקוש גבוה לנסיעות, כמו בשעות שיא ובאירועים מיוחדים. לטענת החברה, התימחור המוגדל מהווה תמריץ לנהגים לאסוף נוסעים, וכך מגדיל את ההיצע כדי לעמוד בביקוש. הנוסעים יכולים לבחור לשלם את המחיר הרגיל והמפוקח של מונית, ולחכות עד שאחת כזו תגיע, אם תגיע, או להסכים לשלם מחיר מוגדל ולקבל אובראיקס תוך זמן קצר יותר.

שר התחבורה ישראל כץ (ליכוד) מתנגד להכנסת שירות אובראיקס לישראל, בטענה שהדבר יפגע בנהגי המוניות, שהם כוח משמעותי במרכז הליכוד. על הנייר, מחיר הנסיעה במוניות מפוקח, אבל בפועל התימחור הדינמי כבר פועל כאן. נהגי מוניות רבים דורשים מהנוסעים תעריף מופקע, ומסרבים לגבות מחיר לפי התעריפון הרשמי של משרד התחבורה או להפעיל מונה, שבדיוק התקלקל או לא עובד או עזוב אותך או תרד מהמונית אם לא מתאים לך; ונהגי מוניות שירות בינעירוניות רבים לא מוכנים לצאת מהתחנה לפני שהמונית מלאה, אלא אם הנוסעים מסכימים לחלוק ביניהם את מחיר הכרטיסים של הנוסעים החסרים.

תגובות

תגובה אחת לפוסט “אוברX מציעה הסעות בתימחור-דינמי, בדיוק כמו מוניות שירות”

  1. הילה on 22 בפברואר, 2016 01:24

    באובר אני נוסעת בחול, בארץ זה חצי בדיחה, חצי עבודה בעיניים.

    א. אין מספיק מודעות/נהגים/הבדל במחיר/סיבה שאני לא אוכל לשלם במזומן במונית…

    ב. ריידר החדשה נותנת מענה טוב יותר מגט. ריידוויד החדשה נותנת מענה יותר טוב מאובראיקס (בתנאי הביטחון) של הארץ (למה? כי לגוגל-וויז יש נכון לכרגע סנן ומעקב טובים משל אלו באובר ישראל).

    ג. לתת לנהג לתמחר זו טעות שתעלה לכולם ביוקר.

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.