והאוסקר הולך ל”ספוטלייט”, סרט לזכר העיתונות החוקרת

כרזת הסרט ספוטלייט

הסרט “ספוטלייט” של טום מקארת’י מספר על קבוצת עיתונאים ותחקירנים מהבוסטון גלוב, אשר תחקירם על פרשת ההתעללות המינית של כמרים בילדים בכנסיה הקתולית במסצ’וסטס זיכה אותם בפוליצר.

יעקב אילון, ערוץ 1: “׳ספוטלייט׳ – סרט חובה לעיתונאים ולמי שמתגעגע לעיתונות במיטבה”.

דורון רוזנבלום, לשעבר הארץ: “‘ספוטלייט’: סרט בסדר, תקני, אפילו קצת שבלוני. לא ממש מבין את ההתפעלויות (אלא אם כן עתונאינו הדלים והנדכים חושבים שזה עליהם)”.

חגי סגל, מקור ראשון: “מה שיפה בספוטלייט הוא שהכתבים והעורכים המככבים בו לא מתוארים כסופרמנים אלא כפועלים חרוצים של המשימה העיתונאית החשובה שקיבלו על עצמם”.

גדעון דוקוב, מקור ראשון, נרג: “צוות של 4 אנשים בני 40+, ראש צוות עם 29 שנות ניסיון, עובדים חודשים על סיפור אחד שהם בוחרים. בישראל צריך לסווג את ספוטלייט בז’אנר מדע בדיוני”.

נועה קארו: “הגיל הממוצע בקולנוע הוא 65 #ספוטלייט”.

ספוטלייט זכה באוסקר לסרט הטוב ביותר ל-2015, וכן באוסקר לתסריט המקורי הטוב ביותר. “רואים, עיתונות היא לא כזאת גרועה #ספוטלייט”, כתב בראיין דייוויס מהאוסטין אמריקן-סטייטסמן. הטפיחה של האקדמיה האמריקאית לקולנוע על כתפה של האחות הפחות זוהרת, כמו גם הפער בין הערב המוזהב לבין היומיום החלוד, לא חמקו מעיניהם של עיתונאים ושאר חברי אומת הרשת.

אניל דאש, וויירד: “לא היה סביר שסרט על שורדים נואשים בעולם גיהנומי, מורעב-למשאבים יזכה בסרט הטוב ביותר, ובכל זאת ספוטלייט ניצח את מקס הזועם: כביש הזעם”.

יאיר טרצ’יצקי, ארגון העיתונאים: “שמח שהאוסקר הולך לספוטלייט, סרט שמציג עיתונות חוקרת בתפארתה, אבל חבל שתעשיית הפרסים תמיד נזכרת לפרגן למישהו רק רגע לפני שהוא מת”.

סון אנגל רסמוסן, הגרדיאן, אקונומיסט, וויקאנדאוויסן: “כבוד ל#ספוטלייט ולעיתונאים האמיצים והעשויים ללא חת שהוא מציג. כמו כן כבוד לכל הפרילאנסרים שכותבים על זה הערב טורי דעה ב-100$”.

ציפי שמילוביץ, ידיעות אחרונות:
“עיתונאי: אני כל כך גאה שספוטלייט זכה באוסקר!
כן, מגניב! על מה כתבת היום?
עיתונאי: ’32 סיבות שצפרדעים הם חיית המחמד הכי טובה'”

ציון נאנוס, חדשות 2: “ספוטלייט סרט זניח יחסית שיישכח במהרה.מהאוסקר הזה יזכרו את המחאה על העדר השחקנים השחורים ואת הזכיה ונאום שינויי האקלים של די קפריו”.

רמי יצהר, “עניין מרכזי”, גלצ: “מפתיע. הסרט הטוב ביותר הוא ‘ספוטלייט’. סרט קטן על מאבקם של עיתונאים בהטרדות מיניות בכנסיה. סרט בינוני מינוס. בחירה מוזרה למדי”.

בנימין טוביאס, ידיעות אחרונות: “מזל טוב ‘ספוטלייט’, הצטרפת לרשימה של זוכי אוסקר ביזיוניים, סרטים חסרי חשיבות מעבר לחמש דקות בהם הם שוחררו שיהפכו לפרטי טריוויה של “מה לעזאזל הם חשבו לעצמם” בחידוני אוסקר עתידיים. איכס.”

כרזת הסרט ספוטלייט

עינב שיף, ידיעות אחרונות: “עיתונאים שמתבאסים רצח מזכייה של ״ספוטלייט״: כאילו, לא נעים לכם שהמקצוע שלכם קיבל רגע קטן של זוהר בים של חרא?”. בתיה גלעדי השיבה: “אולי זה מרגיש כמו שהאחרון יכבה את האור וזה”. מואב ורדי, ערוץ 10: “אתה מזכיר לי את אלה שאומרים שצריך היה לסלוח לאולמרט על השחיתות כי הוא כמעט הביא שלום”.

גלית חתן, לשעבר גלובס: “אז העיתונאים זכו. ספוטלייט. חבל שבמציאות זה לא ככה, והענף שלנו שוקע לו בנחת”.

מייקל ב’ דוהרטי, ד’ה וויק: “לחבריי העיתונאים: מערבונים היו בשיאם כשחיי הקאובויים היו לקראת סיומם. עיתונות הפרינט זוכה באוסקר כש…”

עמיר שיבי, ממיסט: “בועז ביסמוט, אני זוכר שפעם היית עיתונאי אז אני חייב לשאול, מה דעתך על הזכייה של ‘ספוטלייט’ באוסקר?”

בועז ביסמוט נגד המציאות. תמונה: עמיר שיבי

מה עושים עכשיו?

וויל פדרמן, פורצ’ן:
“■ להשיג אוסקר לליאו
■ ללתקן את הגיוון
■ ללפתור את שינוי האקלים
□ להציל את העיתונות

קניה ווסט מושך בכתפיו. הנפשה: Giphy

איימוס אייקמן, ד’ה אוסטרליאן: “עכשיו שספוטלייט התגלה כפופולרי אצל ההמונים, גם אני רוצה צוות עם זמן ומשאבים בלתי מוגבלים לרדוף אחרי סיפורים שבחרנו בעצמנו”..

דני האג’אר: “אם אהבתם את #ספוטלייט, אתם עשויים ליהנות גם ממינוי לעיתון ממש”.

לסיכום:

אזי: “העיקר שבפרס הסרט הטוב ביותר זכה הזרקור מת מצחוק”.

ובחזרה לעבודה:

הולי בראקוול, Gadgette: “כעיתונאית אני פשוט נרגשת לראות ש#ספוטלייט זכה ב#אוסקר. *חוזרת לכתוב ’10 דברים שהכלב שלך שונא בך'”.


התפרסם בגירסה שונה בוואלה ברנז’ה, 29.2.2016


תגובות

תגובות

Powered by Facebook Comments

תגובות

תגובה אחת לפוסט “והאוסקר הולך ל”ספוטלייט”, סרט לזכר העיתונות החוקרת”

  1. רן on 1 במרץ, 2016 19:20

    פסיכים. ספוטלייט הוא לא על עיתונאים – זה החלק הזניח. זו הפלטפורמה. ספוטלייט הוא סרט על חברה שמדשדשת בביצת שמנת ומביטה באלכסון כאשר בתוכה ממש מתרחשים פשעים נגד האנושות. רן

פרסום תגובה