אמזון מקרינה סרטונים על גניבות ממחסניה • הידיים הקטנות של עורך הכתבה על טראמפ » האחראי על האינטרנט

הקליקו לארכיון האחראי על האינטרנט

והיום בסינמה אמזון: “גנבתי ונתפסתי”

אמזון דואגת לעובדי המחסנים שלה – כדי שלא ישתעממו בזמן שהם ממתינים לבדיקות האבטחה ולהחתמת הכרטיס בכניסה לעבודה, הם מוזמנים לצפות בסרטוני שיימינג לעמיתים-לשעבר.

לפי הדיווח של בלומברג, בחלק מהמחסנים מוצבים מסכים שטוחים, שעליהם מוקרנים סרטונים שמתארים גניבות-בעבודה שביצעו עובדי מחסנים. הסרטונים לא חושפים את זהותם של העובדים שפוטרו, אלא מציגה צלליות גנריות עם פירוט המוצרים שנגנבו, ובהם מצית, אייפד, איפור, מיקרוגל, משחקי וידאו וארוחת צהריים של עמית לעבודה; מחיר הפריטים שנגנבו; שיטת הגניבה, מהכנסת מוצרים לגרב ועד להחלפת כתובת המשלוח על החבילה; והעונש שקיבל העובד הגונב, מפיטורים ועד מעצר בידי המשטרה. אמזון לא הגיבה לפרסום בבלומברג.

ג'ף בזוס, מייסד ומנכ"ל אמזון. איור: חאריס טסוויס (cc-by-nc-nd)

מלבד סרטוני התעמולה, עובדי המחסנים נדרשים לעבור בדיקת אבטחה בסיום יום העבודה, כדי שהחברה תוכל לוודא שלא גנבו דבר. עובדי מחסנים תבעו בעבר את החברה שדרכה הועסקו באמזון, משום שהבדיקות עיכבו אותם בעבודה עד 25 דקות, והם דרשו לקבל שכר עבור הזמן הזה.

בדצמבר 2014 הפך בית המשפט העליון האמריקאי החלטה של ערכאה נמוכה יותר ופסק פה אחד כי אמזון לא צריכה לשלם לעובדים על זמן הבדיקות.

עוד על תנאי ההעסקה אמזון: במטה מעודדים עבודה תחרותית עד כדי עידוד הלשנה לבוסים על קולגות, לפי תחקיר הני”ט

(דרך ירין כץ)

היד הקטנה והנעלמה של טראמפ

במגזין הטכנולוגיה וויירד התפרסמה כתבה על דמותו מוכת היגון של כריס כריסטי, המתמודד על המועמדות הרפובליקנית לנשיאות ארה”ב, כשפרש והודיע על תמיכה בדונלד טראמפ. אולם במקור הכתבה לא נקבה בשמו של טראמפ, אלא בכינוי “מישהו בעל ידיים קטנטנות”, רפרור לדיון המטומטם שבו המתמודד הרפובליקני מרקו רוביו דיבר על ידיו הקטנות של טראמפ, כנראה ברמיזה לכך שגם הזין של טראמפ קטן, וטראמפ טרח להגיב ולהגיד שהכל בסדר אצלו.

אף שהתייחסות לעגנית לטראמפ אינה חריגה בסיקור הבחירות בארה”ב, וויירד לא עשו זאת בכוונה, כפי שהודיעו בהתנצלות שצירפו לכתבה שעתיים אחר כך:

בשל חוסר תשומת לב שכללה התקנה של אפליקציית כרום במהלך תהליך העריכה, השם דונלד טארמפ הוחלף בטעות בצירוף “מישהו בעל ידיים קטנטנות” כשהסיפור הזה פורסם לראשונה

דונלד טראמפ על שער טיים מגזין. תמונה: Surian Soosay (cc-by)

הכתב, ג’ייסון טאנז, פרסם באותו ערב טור מאלף שבו, לצד ניתוח המשיכה שיש בתוספים כאלו והפסיכולוגיה שמאחוריהם, פירט איך התקלה התגלגלה – תוסף קומי שמחליף כל מופע של שמו של טראמפ במונח ההוא היה מותקן במחשבו של איש צוות הארט שעבד על הכתבה של טאנז, ואף הודה בכנות כי “צוות ההפקה שלנו חשב שהצירוף הוא בדיחת-מטא, ונתן לה לעבור”.

טאנז דיבר עם יוצר התוסף, דן סינקר, שאמר לו שהכוח של התוספים הללו הוא בכך שהם כל כך מעודנים, שאנשים שמתקינים אותם נוטים לשכוח מהם לגמרי, ואז מופתעים לרגע כשהם מופעלים בהקשרים משונים: “אם אתה חושב על דפדפן כעל חלון, זה איך שאנחנו רואים את העולם – ולפתע העולם לגמרי משתנה. זה כאילו שהייתי מסתכל על השמיים והם היו סגולים. זה אותו אפקט”.

אשתו של סינקר שימשה דוגמה חיה לכך. סינקר שלח לה לינק לכתבה מהשיקגו טריביון על הפאשלה של וויירד, והיא השיבה לו, “או מיי גאד, הם פישלו! גם הם אמרו ‘מישהו עם ידיים קטנטנות’!”. מסתבר שהם לא, אלא שהתוסף של סינקר היה מופעל גם על המחשב של אשתו.

(דרך Clare Cullen Clisare)


משודר בגלצ בפינה “האחראי על האינטרנט” בתוכנית “שישבת” בהגשת עידן קוולר. הפינה משודרת מדי שבת ב-19:30


תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.