בתמונה: רבין, חוסיין, קלינטון ונתניהו בטקס חתימת הסכם השלום ישראל-ירדן

בנימין נתניהו נדחף למעמד ההיסטורי של חתימת הסכם השלום בין ישראל לירדן, כך לפי תצלום מפוטשפ בכרזה שתלויה בבית ספר ממלכתי בדרום. כתב “הארץ”, אור קשתי, דיווח:

רוח המפקד, 2016. התמונות האלה מקשטות את הכניסה לבית ספר ממלכתי בדרום הארץ. יחד מפת ארץ-ישראל וההמנון, מנורת בית המקדש והכרזת העצמאות, תלויות תמונות מטקסי חתימה על הסכמי השלום – עם מצרים ועם ירדן. גורמים שניסו להעיר לצוות בית הספר כי הצילום הידוע של רבין, קלינטון וחוסיין לא כולל את נתניהו נענו במשיכת כתפיים והתעלמות. ייתכן שבבית הספר לא הבינו מה לא בסדר. אגב, להסכמי אוסלו אין זכר

המם "ביבי גאמפ" על תצלום מטקס חתימת הסכם השלום עם ירדן, על כרזה בבית ספר ממלכתי בדרום. צילום: אור קשתי

המם "ביבי גאמפ" על תצלום מטקס חתימת הסכם השלום עם ירדן, על כרזה בבית ספר ממלכתי בדרום. צילום: אור קשתי

הטעות נובעת ככל הנראה מחיפוש ברשת, שהביא את התמונה המפוטשפת במקום תצלום מקורי מהטקס. מקור התמונה המפוטשפת, שאותה יצר יאיר קיבייקו, במם “ביבי גאמפ” מיום החזרת החייל השבוי גלעד שליט לישראל. לשכת העיתונות הממשלתית פרסמה תמונות מהאירוע, ובהן אחת שבה ראש הממשלה בנימין נתניהו נראה מביט בשליט מתחבק עם אביו. הגולש אורי שטרייגולד יצר את התמונה הראשונה, שבה גזר את תמונת נתניהו והדביק אותה על תמונת זכיית מכבי תל אביב בגביע אירופה במשחק כדור-הסל ב-1977, שהציתה את המם. בראיון לחדר 404 ב-10/2011 סיפר שטרייגולד:

ראיתי את התמונה הספציפית הזאת, שהיא אחת המוזרות שצילמו בישראל – התמונה המקורית נראית כמו פוטושופ, היא נראית מודבקת. אתה רואה תמונה הכי מרגשת, של אבא מחבק את הבן שלו, ופתאום אתה רואה את הפרצוף מדושן העונג נדחף לפריים. זה מיד העלה לי אסוציאציה של פורסט גאמפ וזליג [סרט של וודי אלן ששתל דמות בשם זליג באירועים היסטוריים שונים, ע”ק], ועשיתי את זה בשביל החברים.

תגובות

3 תגובות לפוסט “בתמונה: רבין, חוסיין, קלינטון ונתניהו בטקס חתימת הסכם השלום ישראל-ירדן”

 1. דני on 12 באפריל, 2016 13:54

  משעשע ומחריד כאחד.

  אגב, אוסלו לא היה הסכם שלום.

 2. איל on 12 באפריל, 2016 19:41

  איפה ראית הסכם אוסלו?

 3. » עיתונות דאקפייס: פייק ניוז וממים כצילומי עיתונות >> תוכנית הברווזים של “קול העין” on 2 באפריל, 2017 15:05

  […] כתב החינוך של “הארץ”, אור קשתי, ביקר לפני שנה בבית ספר ממלכתי בדרום וראה שם כרזה שמציגה את הסכם השלום ישראל-ירדן, כולל תמונת לחיצת היד ההיסטורית של רבין וחוסיין, כשהנשיא קלינטון ביניהם ונתניהו ברקע. […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.