חברי הלהקה שהציעו למכירה סרטון סקס שלהם שדלף התנצלו על ההונאה » האחראי על האינטרנט

הקליקו לארכיון האחראי על האינטרנט

“כולם היקרים, אנחנו כותבים להם היום כי אנחנו רוצים שתהיו הראשונים לדעת את החדשות”. כך פתחו חברי להקת YACHT (יאכטה), קלייר אבנז וג’ונה בכטולט, את הפייספוסט שפרסמו ביום שני, ובה דיווחו לאוהדיהם כי מישהו גנב והעלה לרשת סרטון שבו תיעדו את עצמם מזדיינים.

הסרטון, מסבירים השניים בהודעה (שאף שהיא חתומה על ידי שניהם, מכילה את המילים “קלייר ואני”, כאילו בכטולט הוא זה שכתב אותה לבדו), נוצר כדי לסייע לזוגיות שלהם, שנמצאת תחת לחץ כפול – אישי ומקצועי. “כל מי שקורא את זה ונמצא במערכת יחסים ארוכת טווח מבין ששימור מערכת היחסים הוא דבר משתנה-תדירות ומאתגר. זה קשה במיוחד כשהקווים בין הקריירה והרומנטיקה מעורבבים כמו אצלנו. הלחצים הפיננסיים שהיינו נתונים אליהם, שבפועל גולשים לחיים שמחוץ-לתוכנית-הלימודים, יצרו נסיבות שבהן חשנו שאנחנו צריכים קצת בריחה מהיומיום. אז הדלקנו את המצלמה, נהיינו עירומים ועשינו סקס”.

חברי להקת YACHT, קלייר אבנז וג’ונה בכטולט. תמונה: Steve Schroeder (cc-by-nc)

“אנו חשים שאמנות היא מעשה של נדיבות. האמנות שאנחנו יוצרים עבור הציבור מיועדת למטרה המוצהרת הזאת. ועכשיו אנחנו במצב המשונה שבו המנות שיצרנו עבור עצמנו, ועבור עצמנו בלבד, זמינה לצפייה לכל מי שיש לו חשק ללחוץ על פליי – טשטוש אמיתי ומשפיל בין הציבורי לפרטי”, כתבו היאכטונרים בהודעה. הם ציינו באפולוגטיקה כי “הטעם שלנו בחדר המיטות עשוי להיראות בלתי שגרתי לחלק מהאנשים, ואולי דוחה”, אבל ציינו כי “אלה החיים הפרטיים שלנו, ולא צריכה להיות לאיש שליטה על מה שאנשים עושים בהסכמה בחייהם הפרטיים”. ההודעה הסתיימה בבקשה מהמתגלצ’ים לכבד את הזוג ולהימנע מלצפות בסרטון: “אחננו אוהבים את כולכם ומקווים שתקבלו את ההחלטה הנכונה. ואם לא, אנחנו מקווים שתמשיכו ליהנות מהמוזיקה, בלי קשר למה שתראו היום. באהבה וכבוד, ג’ונה וקלייר”.

ההודעה של להקת YACHT על גניבת סרטון הסקס שלהם. קליק להודעה המלאה

כשלוש שעות אח”כ פרסם הזוג תגובה לסטטוס של עצמם. “אנחנו נרגשים עמוקות מהתמיכה הגורפת שהפגנתם”, כתבו השניים. “מאז שזה קרה, חקרנו את נושא קלטות הסקס. זה לא צריך להפתיע איש שפאמלה אנדרסון לא ראתה אגורה מהקלטת שהיא צילמה עם טומי לי, ופריס הילטון הפסידה במאבק משפטי נגד האיש שהדליף את הסרטון הפרטי שלהם. אנחנו לא מיומנים כמו הקרדשיאנים, אבל חשבנו על משהו הבוקר: אנחנו יכולים לנסות ולהפיץ את הסרטון ישירות אליכם בעצמנו. לימונדה?”.

התגובה של להקת YACHT, שבה היא מבקשת מהמתגלצ'ים לרכוש דרכה את סרטון הסקס. קליק להגדלה

המילה האחרונה עשויה לרמז לשני דברים, למימרה “כשהחיים נותנים לך לימונים, עשה מהם לימונדה”, כלומר לקחת משהו חמוץ (סרטון סקס פרטי שהודלף) ולעשות ממנו משהו מתוק (כסף מהפצת תוכן עצמאי); ול”לימונדה”, האלבום של ביונסה, שעסק בקשיי הזוגיות המונוגמית, יצא בבכורה בשירות ההזרמה (סטרימינג) טיידל שבבעלות בעלה, המוזיקאי ג’יי זי, ויחד עם הבלעדיות על ההזרמה של הקטלוג של פרינס קידם אותו למקום 2 באפליקציות iOS.

“הסרטון בחוץ. אנחנו לא יכולים לשנות זאת. אבל אנחנו יכולים לנסות להיות ‘הכי יאכטה שאפשר’ בקשר לזה, ולקחת איזשהו סוג של בעלות על מה שקרה”, כתבו היאכטונרים. ‘אז אנחנו מבקשים מכם דבר אחד. אם אתם מרגישים שאתם 100% חייבים לראות את הקלטת הזאת, אל תזרימו אותה דרך איזה אתר טיוב או טורנט. במקום זה, אנחנו מפצירים בכם להוריד את הסרטון, לואי סי.קיי-סטייל, ישירות מאיתנו” (הם מרפררים לסדרה “הוראס ופיט”, שסי.קיי יצר עצמאית והעלה לצפייה באתרו, בתשלום ישיר אליו). בסוף התגובה הם הפנו לעמוד באתרם שממנו יתאפשר להוריד את הסרטון, fuck.teamyacht.com. בעמוד הזה ציינו השניים שפתחו בהליכים נגד מפיץ הסרטון, וציינו כי “השליטה באיך הסרטון הזה יִצָּפֶה, ומי מרוויח ממנו, הם הדרך היחידה של סוכנות (agency) שנותרה לנו מהסיטואציה הנצלנית הזאת”.

התקשורת דיווחה על זוג המוזיקאים האמיצים, שהפכו מקורבנות לגיבורים, אך איש לא הצליח לצפות בסרטון – נסיונות להורידו נתקלו בתקלות והודעות שגיאה. היו שחשדו שמדובר בהונאה, מה שהתגלה כנכון אחרי שהשניים פרסמו את הסרטון באתר סרטוני הפורנו פורנהאב והפיצו טורנט שלו – והתוודו שמדובר בתרגיל יחצני לקידום הקליפ והשיר “I Wanna Fuck You Till I’m Dead“.

סרטון הסקס עצמו מצולם בירוק-שחור-לבן של מצלמת ראיית-לילה, והוא מציג את הזוג בפורפליי שמוביל לתלישת פרצופיהם וחשיפת פניהם האמיתיים – מעין חרקים/חייזרים ענקיים. “יצרנו ‘קלטת סקס’, ורצינו שתצפו בה”, כתבו היאכטונרים אחרי החשיפה. “שחררנו אותה כקונספירציה שנחשפת לאט, בהשראת תיקים באפילה, Nathan for You ו-KLF. זה פרויקט שאיפשר לנו לשחק בו-זמנית עם מדע בדיוני, כלכלת תשומת הלב, עיתונות קליקבייט וקלטות סקס של סלבריטאים”.

השניים סירבו בתחילה לקבל את הביקורת הקשה שנמתחה עליהם על הניצול הציני (ובמקרה הזה הקלישאה “ניצול ציני” מדוייקת) של האמפתיה הציבורית לקורבנות אמיתיים, סלבריטאים או לא, של סרטוני סקס פרטיים שדלפו לרשת, כאלו שחייהם צולקו וכאלו שהתאבדו בעקבות החוויה המצלקת. ” מעולם לא הקלנו ראש בקורבנות של כל סוג של התעללות מינית. בכנות, אנחנו מוצאים את זה מטריד שכלי תקשורת יכולים לעשות את המעבר חסר האחריות מ’קלטת סקס של סלב’, שהוא דימוי תרבותי שהפרויקט הזה מרפרר אליו במפורש, ל’פורנו נקמה’, שהוא לא מצחיק, דוחה, מעורר שאט נפש מוסרית, ולגמרי לא קשור. אפילו בתוך הנראטיב הבדיוני שיצרנו, לא היתה שום אלימות או ניצול. זה עסק לכל אורך הדרך בסוכנות והעצמה פרואקטיבית”.

פריים מ"קלטת הסקס" של להקת YACHT. צילומסך

בהמשך מחקו השניים את תגובתם ופרסמו התנצלות, שבה חזרו בהם מהדברים ומה”לא-התנצלות המחורבנת” שלהם.


משודר בגלצ בפינה “האחראי על האינטרנט” בתוכנית “שישבת” בהגשת עידן קוולר. הפינה משודרת מדי שבת ב-19:30


תגובות

פרסום תגובה