ג’ואן ריברז כותבת מהקבר, דניס רודמן פוגש את דאע”ש

דניס רודמן לא איבד את הראש

קים ג’ונג און, שליט צפון קוריאה הנוכחי ובנו של המנהיג המנוח קים ג’ונג איל, שונא את אמריקה אבל אוהב את הכדורסל שלה. בפברואר שנה שעברה ניצלו אנשי מגזין וייס את העובדה הזאת ושלחו משלחת של עיתונאים וכדורסלנים מקבוצת הפעלולים הארלם גלובטרוטרז, וכן הכדורסלן דניס רודמן, לפגוש ולתעד את אנשי הדיקטטורה הגרעינית המבודדת.

לאור זאת, ההחלטה של רודמן לנסוע למזרח התיכון לפגוש את פעילי דאע”ש לא התקבלה בהפתעה גמורה. “אני יודע שרבים לא יבינו מה אני עושה, אבל זו ההחלטה שלי”, צוטט רודמן באתר נשיונל ריפורט. “אני חושב שאם רק אוכל לדבר עם המנהיגים של דאע”ש, הם יוכלו לראות מה שגוי בדרך שלהם. אני עוקב אחרי דאע”ש כבר חודשים. יש הרבה דברים שהם עושים שאינם קול”, אמר רודמן באנדרסטייטמנט לא אופייני. הדברים הלא-קוליים הללו כוללים טבח במוסלמים שאינם אדוקים מספיק לדעתם ועריפת ראשים של שבויים מערביים. “אני אגיד להם מה אני חושב ואולי הם ישנו את דרכיהם. אני חושב שכישורי הכדורסל שלי גם יעזרו הרבה”, המשיך רודמן. “חשבתי לעשות קעקוע דאע”ש מגניב כדי לגרום להם להבין שאני רציני”. הבעיה היא שהתנועה הרצחנית לא משחקת בכללים המקובלים, כמו לתת חסינות לעיתונאים כדי שיוכלו לסקר את פעילותה, לכן רבים הביעו חשש כי רודמן יחזור משם נמוך במעט מ-2.01 המטרים שלו.

לרודמן יש 99 פרובוקציות, אבל פגישה עם דאע”ש אינה אחת מהן. “הסיפור עלי והביקור אצל מנהיגי דאע”ש אינו נכון”, כתב רודמן בטוויטר. “איזה אתר מנסה להיות כמו The Onion, רק בלי הומור והשנינות”.

דניס דורמן מכחיש בטוויטר שהוא נוסע לפגישה עם דאעש

העיתונות העולמית ואומת הרשת נוטות ליפול בפח של אתרי חדשות סאטיריים, מהבצל (The Onion) הוותיק ועד לנשיונל ריפורט, שמפרסמים ידיעות מפוברקות כביקורת סאטירית על המצב או סתם בשביל הכיף. וברשת, שקרים עסיסיים על סלבריטאים מקיפים את העולם שלוש פעמים בזמן שהאמת עוד שורכת את שרוכי נעלי הכדורסל שלה.

ג’ואן ריברז לא פיברקה את מותה כדי לפרסם את האייפון החדש

באירוע ההשקה של אפל ב-9 בספטמבר הוכרזו שני דגמי סלולר חדשים, אייפון 6 ואייפון 6 פלוס, ובשבוע שעבר הם הגיעו לחנויות. באותו יום פורסם בדף הפייסבוק של הקומיקאית ג’ואן ריברז סטטוס שבו היא מספרת שתקנה את הטלפון החדש.

לצד תמונת אריזה של אייפון ישן יותר נכתב: “החיה הרעה מוחלפת באייפון 6 (לא השמן). את זה קיבלתי ב-2010, ואחרי ארבע שנים, התלונה היחידה שלי היא שהאפליקציות מעוצבות עבור מסכים גדולים יותר, והסוללה התחילה להתעייף. אף פעם לא היה לי קייס בשבילו, כי הוא הכי יפה בפני עצמו. הישג נפלא של עיצוב. מוצר נפלא”.

סטטוס פייסבוק של ג'ואן ריברז שממליץ על אייפון 6, שפורסם ב-19.9.2014, כשבועיים אחרי מותה

ההמלצה הזאת משונה: לא בגלל הפרגון של הקומיקאית העוקצנית, אלא כי היא פורסמה שבועיים אחרי מותה. הדיווח על הסטטוס לא מגיע מאתר סאטירי כמו הבצל, אלא מאתר הרכילות TMZ, ובניגוד לדיווח על רודמן, הוא אמיתי לגמרי.

מה קרה שם? זה כנראה הסיפור: בדפי פייסבוק אפשר לתזמן מראש סטטוסים לפרסום בתאריך עתידי. ריברז, או מי שמפעיל את הדף שלה, הכינו את הסטטוס, ככל הנראה במסגרת חוזה פרסום עם אפל, ותזמנו אותו לפרסום ביום הגעת הטלפונים לחנויות. בינתיים ריברז מתה, והסטטוס המתוזמן נשכח, וצץ בתאריך המיועד. הוא הוסר במהירות, לא לפני שגולשים הספיקו לעשות צילומסך שלו ולפרסם ברחבי הרשת. ב-TMZ סיכמו ברשעות אופיינית כי לא ניתן היה להשיג את תגובת סטיב ג’ובס (המייסד-השותף המנוח של אפל).

סיפור סלולרי נוסף נקשר במותה של ריברז, שטופלה על ידי רופאת גרון בשם ד”ר גוון קורובין, שמרבה לטפל במיתרי קול של סלבריטאים הוליוודיים. מקור שמקורב לחקירת מותה של ריברז סיפר ל-CNN שחברי צוות בקליניקה שבה טופלה סיפרו לחוקרים שקורובין הצטלמה איתה בסלפי בזמן שריברז היתה מורדמת. עובדים בקליניקה אמרו ששמעו את קורובין אומרת משהו כמו שריברז “תחשוב שזה מצחיק” או “תאהב את זה” בזמן שצילמה. עוד נטען כי קורובין ביצעה בה הליך רפואי שריברז לא אישרה, ושקורובין כלל לא מוסמכת רפואית לבצע. עו”ד מטעמה של קורובין מסר שהרופאה שומרת על סודיות רפואית ועל כן לא תגיב לטענות. מקורב לקורובין מסר ל-CNN שהיא “מכחישה קטגורית” שצילמה סלפי ושביצעה הליך רפואי אסור, ול-TMZ נמסר כי המקור של CNN “מפריח שקרים”.

הףאפנינג נמשך

עוד שערוריה שמערבת סלולריים ממשיכה להתפתח. בסוף החודש שעבר, האקרים פרסמו באתר הקהילות הפרוע 4Chan אוסף של תמונות עירום פרטיות של שחקניות וזמרות מפורסמות, שכונה The Fappening (משחק מילים על The Happening, ההתרחשות או האירוע, ו-FAP, אונומטופיאה לאוננות בסלנג אינטרנטי). כנראה שהתמונות צולמו בטלפונים סלולריים, ונגנבו על ידי פריצה לשירותי אחסון בענן, כאלו שמאפשרים לגבות קבצים ממחשבים וסלולריים בשרתים מרוחקים, ולגשת אליהם במקרה שהם לא זמינים או נמחקו מאותם מכשירים.

בין השאר הופצו תמונות שהוצגו ככאלו של השחקנית ג’ניפר לורנס (שדובר מטעמה מסר כי “זו הפרה בוטה של פרטיות. פנינו לרשויות, ונפעל משפטית נגד כל מי שיפרסם את התמונות הגנובות של ג’ניפר לורנס”), הדוגמנית בר רפאלי (שכתבה בטוויטר, “רק רציתי ליידע את מעריציי שהתמונות האלו שלי שהודלפו אינן שלי. זה מעשה לא חוקי, אנא אל תשתתפו”), השחקנית והזמרת אריאנה גרנדה (שצייצה בטוויטר: “התחת הקטן שלי הרבה יותר חמוד מזה”) והשחקנית קירסטן דאנסט (שצייצה בסרקזם “תודה אייקלאוד” – שמו של שירות אחסון הענן של אפל, שנחשד שפריצה אליו איפשרה את השגת התמונות – וצירפה אייקונים של משולש פיצה וערימת צואה מחייכת).

קירסטן דאנסט בטוויטר מודה לאייקלאוד על גניבת תמונות עירום שלה

השבוע הופץ אוסף Fappening שני, ובו בין השאר תמונות עירום של הסלבריטאית קים קרדשיאן, השחקנית מרי קייט-אולסן ושחקנית הכדורגל הואופ סולו.

וכמו בפעם הקודמת, גם הפעם הגולשים צריכים לקבל החלטה מוסרית: האם יורידו את התמונות ויצפו בהן, כשהם פוגעים בצנעת הפרט של נשים שתמונותיהן האינטימיות נגנבו, רק כדי לספק את יצריהם, ורק כי אפשר.

ווינסלואו עושה את לד זפלין

סרטון לסיום: מייקל ווינסלואו, “איש עשרת אלפים האפקטים הקוליים”, המוכר לנו מסדרת סרטי “תרגיל לשוטרים מתחילים”, מבצע את Whole Lotta Love של לד זפלין.


התפרסם ב”מוטק’ה”, 22.9.2014


תגובות

3 תגובות לפוסט “ג’ואן ריברז כותבת מהקבר, דניס רודמן פוגש את דאע”ש”

  1. חברי הלהקה שהציעו למכירה סרטון סקס שלהם שדלף התנצלו על ההונאה » האחראי על האינטרנט | חדר 404 on 14 במאי, 2016 19:41

    […] מדוייקת) של האמפתיה הציבורית לקורבנות אמיתיים, סלבריטאים או לא, של סרטוני סקס פרטיים שדלפו לרשת, כאלו שחייהם […]

  2. » פריצה לאייקלאוד של פיפה מידלטון » האחראי על האינטרנט on 24 בדצמבר, 2016 20:49

    […] לתקשורת. אייקלאוד, שירות הענן של אפל, עמד גם במוקד ה”ףאפנינג“, אוסף תמונות עירום פרטיות של סלביות שנגנבו באמצעות […]

  3. » הףאפנינג ‍ מורשע שלישי בגניבת תמונות העירום של הסלברטיאיות ‍ המפיצים טרם נתפסו » האחראי על האינטרנט on 28 בינואר, 2017 18:53

    […] קראקר נכנס לכלא בפרשת “סלבגייט”/”הףאפנינג” מ-2014, שכללה גניבת תמונות וסרטוני עירום מחשבונות […]

פרסום תגובה