משרד המשפטים יציל את הטלוויזיה והקולנוע מהפיראטים? » רבע לדיגיטל

רבע לדיגיטל. קליק לארכיון המדור

מנכ”ל יס, רון אילון, מסר עם פרסום התוצאות הכספיות לרבעון ראשון 2016 של חברת האם של יס, קבוצת בזק: “שוק הטלוויזיה הרב ערוצית נמצא בתקופה מרובת מתחרים וניצב בפני אתגרים רבים דוגמת הפיראטיות הגואה ואפליות רגולטוריות הפוגעות בסופו של דבר בצרכנים עצמם. גם בתקופה זו ממשיכהyes לספק את הטלוויזיה הטובה והחדשנית ביותר בישראל, כך ברבעון זה השקנו ללקוחותינו את “yes עם מי לגדול” – עולם תוכן טלוויזיוני שלם לילדי הגיל הרך שנבנה לראשונה בישראל בהתאם לתכנית הלימודים של משרד החינוך”.

אמיתי זיו פירשן בדה-מרקר כי ההודעה החריגה נמסרה בעקבות “ירידה חסרת תקדים של 6,000 לקוחות בבסיס מנוייה. לחברה יש כעת 629 אלף לקוחות. הסיבות לירידה: שיפור ברמת השירות של HOT, כניסת סלקום TV לשוק וכן פיראטיות בשירותי תוכן. לאורך כמעט כל שנות קיומה yes מגייסת לקוחות מרבעון לרבעון על חשבון חברת הכבלים”.

"יש תמורה בעד האגרה". איור: עמיר קדרון (cc-by-nc-nd)

דבריו של מנכ”ל יס נאמרו כשבוע אחרי פרסום של נתי טוקר, שלפיו שרת המשפטים איילת שקד מקדמת הצעת חוק שתחייב ספקי אינטרנט לחשוף פרטי משתמשים שמורידים תכנים פיראטיים, כדי שבעלי הזכויות יוכלו לתבוע אותם על הפרת זכויות יוצרים. ככל הידוע לי, החוק הקיים לא אוסר על הורדת תכנים ושימוש אישי בהם, כך שחקיקה כזאת תצטרך גם לבצע קרימינליזציה של הורדת תכנים פיראטית.

בתוכנית שוחחתי עם אמיתי זיו על הסיבות לירידה במספר המנויים של יס, חלקה של הפיראטיות בכך ומודלים עסקיים אפשריים; עם סמנכ”ל סינמה סיטי אבי אדרי על הפגיעה של הפיראטיות בתעשיית הקולנוע; ועם מנכ”ל הולה עופר וילנסקי על ההיתכנות הטכנית והפרקטית של חסימת פיראטים.


עורך: מירון ששון; טכנאי: עמית פומפס; מפיקת דיגיטל: סתיו נמר; מגיש: עידו קינן; תוכנית זו שודרה ב-31.5.2016. רבע לדיגיטל משודרת מדי שלישי ב-18:45 בגלצ. ארכיון התוכנית; פניות לתוכנית: reva@room404.net


תגובות

תגובה אחת לפוסט “משרד המשפטים יציל את הטלוויזיה והקולנוע מהפיראטים? » רבע לדיגיטל”

  1. » זיר”ה כועסים כי אמרתי שפיראטיות היא חלק מהאתוס הישראלי on 27 ביולי, 2016 13:52

    […] פיראטיות היתה נושא תוכנית הרדיו שלי “רבע לדיגיטל&#8221… בעקבות הצהרה של מנכ”ל יס על הפיראטיות כאחד האתגרים שעומדים בפני החברה, ודיווח שלפיו שרת המשפטים איילת שקד מקדמת חקיקה שתאפשר לתבוע אנשים שמורידים תכנים באופן פיראטי. […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.