פירצות סייבראבטחה בשב”ס, צה”ל והמשטרה » האחראי על האינטרנט

הקליקו לארכיון האחראי על האינטרנט

איציק זוארץ דיווח ב”מבט” ב-10.1.2017 שפרצנים פרצו בשבועות האחרונים למחשבים של שב”ס בבתי כלא בטחוניים, ובהם שיטה, נפחא ורמון, ובין השאר למחשבים של רופאים, שמכילים מידע רפואי סודי ורגיש על אסירים. לפי הדיווח של מבט, בפריצות מעורבים אתרי אינטרנט מכתובות IP ברוסיה (הסבר מפורט יותר לא ניתן). תגובת שב”ס מדגימה התנערות מאחריות בתירוצים בטחוניים: “מטעמים מובנים, שירות בתי הסוהר מנוע ממסירת פרטים בנושא”.

צה”ל דיווח השבוע על מבצע “ציידים ברשת” שניהל נגד יחידת הסייבר של החמאס. זו יצרה פרופילים בפייסבוק של נשים ישראליות מפוברקות, שיזמו שיחות עם חיילים או ענו לחיילים שפנו אליהם, ניסו להוציא מהחיילים מידע בטחוני מסווג ולגרום להם להתקין על הסלולרי אפליקציות וידאו-צ’ט. האפליקציות היו למעשה רוגלות שאיפשרו שליטה במכשיר ואיסוף מידע ממנו – הן פסיבי, מידע שכבר קיים על המכשיר, והן אקטיבי, על ידי הפעלת המצלמה והמיקרופון, התקנת אפליקציות נוספות וגישה לחיישני מידע בזמן אמת, למשל חיישני המיקום. צה”ל דיווח על עשרות סמארטפונים של חיילים שהדביקו את עצמם ברוגלות הללו.

פעיל יחידת הסייבר של החמאס, מתחזה כאישה, משכנע חייל צה"ל להתקין אפליקציית וידאוצ'ט, שהיא למעשה רוגלה. תמונה: דובר צה"ל

וכאן בחדר 404 דיווחתי על פירצת אבטחה באתר “איפ”א ישראל”, סניף ישראל של ארגון השוטרים הבינלאומי, שחשפה פרטים מלאים, אישיים ומקצועיים, על שוטרים, אנשי שב”ס, משמר אזרחי ומג”ב. דובר איפ”א ישראל, ד”ר ערן ישראל, אמר לי: “היתה תקלה בנושא של אותם אנשים שביקשו לחדש תעודות חבר בארגון. האופציה הזאת עוברת עכשיו שינוי והצפנה. כרגע השירות הזה לא ניתן, נחסם, כדי לבדוק בדיוק מאיפה היתה שם דליפה, וזה עובר איזשהו תהליך של שינוי – כך שנכון לרגע זה, אם תרצה לבקש לחדש תעודת חבר בארגון, תצטרך לעשות את זה באמצעות פקס. כך שהבעיה למעשה נפתרה”. בפועל, הפירצה נסגרה רק למחרת גילוייה. המשטרה לא הגיבה בנושא.

פרטי שוטר שדלפו מאתר הארגון המקצועי. "חדר 404" מחק את פרטי השוטר ופרטי הארגון


משודר בגלצ בפינה “האחראי על האינטרנט” בתוכנית “שישבת” בהגשת עידן קוולר. הפינה משודרת מדי שבת ב-19:30


תגובות

2 תגובות לפוסט “פירצות סייבראבטחה בשב”ס, צה”ל והמשטרה » האחראי על האינטרנט”

  1. » לינק מפוקפק בסמס חשוד מסביר איך לא להתגונן מהאקרים של חמאס • גוגל נגד התגוננות מריגול פרסומי • הונאת הקליקים הענקית » רבע לדיגיטל on 25 בינואר, 2017 14:15

    […] חשף באחרונה שזרוע הסייבר של החמאס גרמה לעשרות חיילים להדביק את […]

  2. » דף הפייסבוק המפוקפק שהמליץ לחיילים לא להאמין למידע ממשתמשי פייסבוק מפוקפקים נעלם מהרשת on 25 בספטמבר, 2017 18:11

    […] של חמאס לגרום לחיילי צה”ל להדביק את סלולריהם ברוגלות הביא את צה”ל (כנראה שמדובר בצה”ל) לצאת בתחילת […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.