✈️ אל על מתעקשים להמשיך לטוס בסופת החרא של הפרדת קטינים מהוריהם בטיסות

אחרי שאיש בשם ארנון יהל, שהזמין מראש מושבים צמודים לו ולבתו בת ה-10 בטיסת אל על, קיבל הודעה מהחברה שהוא יופרד ממנה בגלל, ואני מצטט, “שקר כלשהו”, אלא אם ישלם או יתחנן בפני דיילי הקרקע, ואחרי שאל על עברה סופת חרא אינטרנטית בת יממה וחזרה בה מההפרדה, אפשר היה לצפות שהיא תטוס החוצה מסופת החרא ולא תמשיך עמוק לתוכה. אבל אל על הרי רוצה לשחזר גם השנה את ההישג של השנה שעברה, אז זכתה בתואר חברת התעופה הגרועה בעולם לפי נתוני FlightStats.

המתגלצ’ת יעל פורמן שאלה את אל על (מוטו רשמי: “הכי בבית בעולם, ואנחנו מתכוונים לבית מטבחיים”):

בהמשך לסיפור על הפרדת הורה מביתו והושבתם בשני קצוות המטוס, אני שמחה שהנושא נפתר לשביעות רצונו של הלקוח.

מעניין אותי לדעת עקרונית מה המדיניות שלכם מעכשיו. האם תורו לנציגי השירות לעולם לא להפריד הורה מילדו הקטין במקרים של שינויים בסידורי ההושבה? או שהעניין יסתדר רק עבור אנשים שעושים רעש בפייסבוק?

חשוב לי לדעת מה המדיניות הכללית שלכם בנושא, כי אני לא מתכוונת לטוס עם חברה שחושבת שזה הגיוני לתת כרטיסים נפרדים להורים עם ילדים קטינים אפילו אם הם לא משלמים על זה במיוחד.

אני אדגיש – זו לא בעיה מבחינתי אם שינויים בסדרי ההושבה יעבירו אותם למקום פחות נוח, אם הם לא שילמו מראש על מקומות ספציפיים, אבל יש לי בעיה גדולה אם עדיין נראה לכם הגיוני להפריד הורים מילדיהם הקטנים אחרי שאלה טרחו וציינו לעצמם מקומות צמודים.

יעל פורמן ואל על בדיון בפייסבוק של אל על, 4.2017

אל על השיבו בקוהרנטיות של תקנון שימוש שנכתב בעורכדינית ואז נערך על ידי גורס אשפה:

שלום יעל, אל על מיישרת קו עם חברות התעופה המובילות בעולם הגובות תשלום עבור הושבה במושבים נבחרים במחלקת תיירים. בכל מטוס מוצעים בנוסף לבחירה מושבים ללא עלות במחלקת תיירים. ניתן לבחור או לרכוש מושב החל מרגע הזמנת הכרטיסים ועד כיממה טרם הטיסה ובכך להבטיח הושבה יחד. במידה ולא נעשתה בחירה שכזו, המערכת מקצה מקומות על בסיס מקום פנוי.
אנו ממליצים במקרים כאלו לרכוש מושבים צמודים עם הילדים בכדי להבטיח את הושבתכם יחד. במידה וישנה בעיה ספציפית, ניתן לפנות אלינו בהודעה פרטית וננסה לפתור אותה. תודה

ניתוח טקסט:

אל על מיישרת קו עם חברות התעופה המובילות בעולם הגובות תשלום עבור הושבה במושבים נבחרים במחלקת תיירים

אל על עושה פה מהלך מעורר השתאות של ניסיון לשידרוג המיתוג שלה באמצעות הצגת הרעה בתנאים כהצטרפות למועדון יוקרתי של חברות תעופה מובילות. הדבר משול להכפלת מחירו של ממרח “השחר” ונימוקה בכך שגם נוטלה וקדברי הכפילו מחירים.

כל המהלך הזה הוא הסחת דעת – פורמן לא שאלה על מושבים נבחרים, אלא על הושבת הורים עם ילדיהם. היא אפילו הדגישה זאת בשאלתה – “אני אדגיש – זו לא בעיה מבחינתי אם שינויים בסדרי ההושבה יעבירו אותם למקום פחות נוח, אם הם לא שילמו מראש על מקומות ספציפיים, אבל יש לי בעיה גדולה אם עדיין נראה לכם הגיוני להפריד הורים מילדיהם הקטנים אחרי שאלה טרחו וציינו לעצמם מקומות צמודים”.

בכל מטוס מוצעים בנוסף לבחירה מושבים ללא עלות במחלקת תיירים.

תודה, הו חברת תעופה רבת חסד, על המושבים ללא עלות! תודה לך שלא יישרת קו עם חברות תעופה מובילות בעולם שבהן כרטיס טיסה מעניק לרוכש רק את הזכות לעלות על המטוס ולעמוד כל הטיסה.

שוב הסחת דעת. השאלה היא לא על מיקום המושבים אלא על כך שהורה וילדו ישבו יחד, לא משנה איפה.

ניתן לבחור או לרכוש מושב החל מרגע הזמנת הכרטיסים ועד כיממה טרם הטיסה ובכך להבטיח הושבה יחד.

לא נכון, כפי שהבחין המתגלץ’ נדב שכטר: “במקרה הקודם לנוסע היה מקום שהוא בחר במעמד הזמנת הכרטיס, ובכל זאת הוא ובתו הופרדו בעקבות ‘צורך מבצעי’ או מה שזה לא היה”.

במידה ולא נעשתה בחירה שכזו, המערכת מקצה מקומות על בסיס מקום פנוי.

גם במידה וכן נעשתה בחירה שכזו, המערכת מקצה מקומות על בסיס מקום פנוי, כפי שעשתה לארנון יהל ובתו.

אנו ממליצים במקרים כאלו לרכוש מושבים צמודים עם הילדים בכדי להבטיח את הושבתכם יחד.

רק לפני שני משפטים אמרתם ש”ניתן לבחור או לרכוש מושב החל מרגע הזמנת הכרטיסים ועד כיממה טרם הטיסה ובכך להבטיח הושבה יחד”. אם אפשר לבחור מושב ולהבטיח הושבה יחד, למה אתם ממליצים לרכוש מושבים כדי להבטיח הושבה יחד? אתם מנסים לרמוז שמי שלא ירכוש מושבים צמודים עלול לאבד את ההושבה המשותפת? ואם כך, למה לרמוז ולא לומר במפורש?

במידה וישנה בעיה ספציפית, ניתן לפנות אלינו בהודעה פרטית וננסה לפתור אותה.

כשיהל פנה אליכם באופן פרטי, לא פתרתם לו את הבעיה. כשהוא כתב לכם בפייסבוק, לא פתרתם לו את הבעיה אבל אומת האינטרנט נחשפה אליה וחרבנה לכם על הראש במשך יממה ואז פתרתם את הבעיה. מי שאוהב לדבר עם בוטים יכול לפנות אליכם בהודעה פרטית, מי שרוצה שהבעיה תיפתר צריך לגשת ישר לשיימינג.

כדי לא להקשות על בוט שירות הלקוחות של אל על, ניסחתי את השאלה מחדש בפורמט של שאלה אמריקאית. אם תתקבל תשובה בשפת בני אנוש, אפרסם אותה כאן.

תגובות

6 תגובות לפוסט “✈️ אל על מתעקשים להמשיך לטוס בסופת החרא של הפרדת קטינים מהוריהם בטיסות”

 1. דבר אחר on 30 באפריל, 2017 16:57

  בגלל שאלעל מדי מטומטמים בשביל להבין מה שהם כתבו הם גם לא מסוגלים להסביר אותו.

  בהרבה חברות טיסה עברו למודל סחיטת כסף נוסף על בחירת מקום במחלקת תיירים. עד כיממה לפני תום הצ’קאין אפשר לבחור מקום בתשלום בלבד. לאחר מכן ניתן לבחור ללא תשלום כל מקום שנותר.
  כדי שתוכל לשריין זוג מקומות צריך לשלם מראש על זוג כרטיסים ולא על שני כרטיסים נפרדים (אפילו בתשלום על בחירת מקומות צמודים), מה שעולה בד”כ כ 30$ נוספים לכרטיס.
  אם עשית זאת ולא שילמת על מקומות ספציפיים אמנם החברה תושיב אתכם על בסיס מקום פנוי כנ”ל אך מחוייבת להושיב כזוג.

  עד כאן הסחיטה הרגילה וה”מקובלת”.
  אלא שאלעל ראו כי-טוב והחליטו שכדי לשבת ביחד צריך לשלם פעמיים. גם על מקומות ספציפיים וגם על זוג מקומות. אחרת תמצא את עצמך יושב בנפרד “משיקולים מבצעיים”.

  וכמו שכבר ידוע, מי שטס אל על, מגיע לו.

 2. שי on 1 במאי, 2017 05:30

  אין שום חיוב להושיב צמודים את אותה ההזמנה.
  וראו יונייטד, שפעם אחרי פעם התעקשו להושיב את בתי בת השש ואותי במושבים נפרדים (תגובת הסוכנת בגייט: בקשו מנוסעים אחרים להתחלף איתכם)

 3. שמוליק on 1 במאי, 2017 11:48

  על פי פרסום בגלןבס, הנהלת אל על זכתה בבונוס של 4.5 מליון שח, מתוכם 2.1 למנכ”ל.
  אין ספק שעל יצירתיות כמו הפרדת הורים וילדים בטיסה מגיע פרס/בונוס בסכום כזה. ושחללילה לא תתעו, הבונוס הוא בנוסף למשכורת של 2.3 מליון ש”ח בשנת (2016)

 4. גילי on 1 במאי, 2017 15:15

  אני לקוח פלאטינום זו שנה 6 ברציפו באל על.
  במהלך השביתות האחרונות, נאלצתי לטוס בלופטהאנזה.
  מאז – איני מסוגל לחשוב אפילו לטוס באל-על, אפילו אם הדבר יהא כרוך בעצירת ביניים ממושכת ובמסע ארוך יותר.
  המושבים באל על גרועים בצורה קיצונית בהשוואה לחברות מערביות אחרות.
  האוכל הכשר (יימח שמם של הברהמינים היהודים) – מבחיל.
  הקהל שטס באל על, ובעיקר קהל “הבית היהודי” שמתנהל במטוס כאילו הוא שלוחו של האלוהים, הופך את הטיסה לאירוע מעצבן ומתיש.
  האיחורים של אל-על בלתי נסבלים.
  מנהלי השירות הותיקים שמפריעים תדיר את מנוחת הנוסעים, ואין נפקא מינה אם נוסע אקונומי או נוסע מחלקה ראשונה, כדי להרוויח עמלות ממכירת מוצרי דיוטי פרי – בלתי נסבלים והנהלת החברה משלימה עם קיומם כאילו מדובר בצו הגורל.
  ואחרון חביב – במחיר של כרטיס במחלקה M, הנמוכה ביותר המאפשרת שידרוג, אני קונה כרטיס ביזנס בלופטהאנזה / סוויס / אוסטריאן וכיו”ב חברות קטנות וזניחות.

  מי שטס באל-על לא מגיע לו. הוא פשוט לא יודע אחרת.

 5. יובל on 3 במאי, 2017 01:01

  ל*מחוזות* השיימינג

 6. שי on 6 במאי, 2017 04:17

  דבר אחר,
  מה זה בדיוק אומר רכישת זוג מקומות?
  איך זה מתבצע?
  יש פרוצדורה אחרת בנוסף לבחירת מושבים (בתשלום)?

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.