🦅 ביהמ”ש ממליץ לטראמפ לא לחסום צייצנים 😹 אלקסה צוחקת עלינו 📻 האחראי על האינטרנט בגלצ

הקליקו לארכיון האחראי על האינטרנט

🎧 להאזנה לתוכנית 🔊

אנחנו נבנה פיירוול והאזרחים ישלמו עליו

משתמשי טוויטר הגישו תביעה נגד נשיא ארה”ב דונלד טראמפ, על שחסם אותם בטוויטר מחשבונו האישי, @RealDonaldTrump. לטענת התובעים, הטוויטר של הנשיא הוא פורום ציבורי, וחסימתם מהווה פגיעה בחופש הביטוי שלהם. השופטת המחוזית נעמי רייס בוכוואלד הציעה פשרה: במקום לחסום את המשתמשים כך שהם לא יכולים לראות את הציוצים ולהגיב עליהם, טראמפ יסתפק בהשתקה (mute), שתגרום לכך שהוא לא יראה אותם אבל הם יוכלו לראות אותו. אנחנו מדברים על התביעה הזאת עם מעין אפרת, חובבת פוליטיקה אמריקאית וסטודנטית לתואר שני במדע המדינה.

עוד בחדשות טראמפ וטוויטר: הרשת החברתית סימנה סטטוסים של בנו, דונלד טראמפ ג’ונייר, באזהרה שהם עלולים להכיל “תוכן רגיש”, כך שהאזהרה מסתירה את הציוץ ויש להקליק עליו כדי לראותו.

דברים שלא נדבר עליהם בפינה

למה צחקה אלקסה? משתמשים של העוזרת הדיגיטלית של אמזון דיווחו שאלקסה צחקה בתגובה לא רלוונטית לדברים שאמרו לה, או בלי פרובוקציה מצדם. החברה מסרה כי “אנחנו מודעים לתקלה ופועלים לתקנה” בלי להסביר מה קרה ולהרגיע את החששות מכך שאלקסה פיתחה מודעות, וצוחקת צחוק מרושע רגע לפני שהיא משתלטת על בני האנוש העלובים.

• פליפי הושעה מעבודתו כמכין המבורגרים במסעדה אחרי יום אחד בלבד בתפקיד. הרובוט פליפי אמור היה לצלות 2000 המבורגרים ביום בהמבורגריה הקליפורנית “קליבורגר”, אולם נפל קורבן להצלחה של עצמו – הקונים שהציפו את המסעדה כדי לראות אותו בפעולה גרמו לביקוש שהוא לא יכול היה לעמוד בו. שלט שנתלה במסעדה מבטיח שהוא ישוב לבשל בקרוב.

• אפליקציית Wag, שמחברת בין בעלי כלבים למוליכי כלבים בתשלום, רשמה לחובתה איבוד של שלושה כלבים בחודש אחד. המפעילה הודיעה שהיא פועלת לאיתור הכלבים, בין השאר על ידי חלוקת עלונים, הפעלת קו חם לדיווחים והצעת פרס של 5000$ למוצאים.

• ברק אובמה, שאיבד את מקום עבודתו ומגוריו לגבר לבן, ומישל אובמה, אשתו, נמצאים במגעים מתקדמים להפיק לנטפליקס סדרת תוכניות עם סיפורים מעוררי השראה.

• שמרנים בוושינגטון הבירה מתקשים למצוא דייטים, כשבני הזו הפוטנציאליים שלהם, בעיר הדמוקרטית ברובה, מגלים בפרופילים חברתיים שהם תומכי טראמפ, עובדים עבורו או עובדים בכלי תקשורת ימניים, או מזדהים כימנים בתמונות באפליקציות ההכרויות, באמצעות כובעי Make America Great Again, דגלים או ציוד ציידים. לאור זאת, יש שמרנים שמסתירים את שיוכם הפוליטי ברשת, וחושפים אותו רק אחרי פגישה פנים אל פנים.

• לתומכי טראמפ שמחפשים דומה יש את אתרי ההכרויות היעודיים TrumpSingles.com ו-Trump.Dating (שהסיר את תמונת הדוגמן בשערו לאחר שנחשף שהאיש הוא עבריין מין מורשע). כעת יש גם למתנגדי טראמפ אתר ייעודי – NeverTrump.Dating.


הפינה “האחראי על האינטרנט” משודרת מדי שבת ב-19:30 בתוכנית “שישבת” בהגשת עידן קוולר בגלצ. תודות: ניימבי בלאנק, הדר בן יהודה

תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.