5 מיליארד דולר ועוד קנסות חסרי השפעה 📻 האחראי על האינטרנט בגלצ

הקליקו לארכיון האחראי על האינטרנט

🎧 להאזנה לפינה 🔊

די להצפנה!

👂 הצפנה משמשת אותנו בכל היבט של חיינו הדיגיטליים. מידע שעובר בצורה לא מוצפנת חשוף להאקרים, חברות מסחריות וממשלות. לכן זה רק טבעי שהתובע הכללי של ארצות הברית, ביל בר, מתנגד להצפנה, כפי שאמר בנאומו ב-International Conference on Cyber Security השבוע. “הצפנה חסינה בפני צווים כבר מטילה מחיר כבד על החברה”, אמר בר, והוסיף כי נמאס לו מ”הכרזות דוגמטיות שלפיהן בלתי אפשרי לספק גישה חוקית. זה אפשרי, וזה חייב להיעשות”. 

במאי השנה, גוגל, מיקרוסופט, אפל ופייסבוק-וואטסאפ יצאו נגד הצעה של מטה התקשורת הממשלתית (GCHQ) לתת לרשויות החוק גישה להתכתבויות מוצפנות על ידי הוספת “משתמשי רפאים” לצ’טים קבוצתיים ושיחות. 
†

סודי בתפוצת פייסבוק

🥶 העיתונאי ברק רביד דיווח אתמול על ביקור חשאי של שגריר ישראל בוושינגטון הבירה, רון דרמר, באלסקה. “פקידים ישראלים בכירים אמרו לי כי זו לא היה עוד נסיעה לאחת ממדינות ארה”ב כפי שדרמר מרבה לעשות אלא ביקור חשוב ואפילו דרמטי. הפקידים הישראלים הבכירים ציינו כי במוקד ביקורו החשאי של דרמר באלסקה עמדה סוגיה הנוגעת ליחסים הביטחוניים-אסטרטגיים בין ישראל לארה”ב ולשיתוף הפעולה בנושא האיראני. בשלב זה איני יכול לפרסם את כל הפרטים שבידיי לגבי נסיעתו של דרמר והאירוע בו השתתף ואלה צפויים להיוודע בימים הקרובים. הצנזורה הצבאית אישרה לפרסום את דבר נסיעתו החשאית של השגריר לאלסקה”.

לא כולם באלסקה שמרו על החשאיות, כפי שהבחין הצייצן @srockets, דרמר ביקר במוזיאון היהודי באלסקה, ששבר צנזורה ופרסם בפייסבוק תמונות מהביקור – ואפילו תייג את השגריר דרמר. העובדה שדרמר והאנשים שסביבו עומדים בפוזת צילום מעלה את החשד שלא מדובר בצילומי סתר.

השבוע בקנסות

💵 חברת דירוג האשראי אקוויפקס, שב-2017 דלפה מידע אישי על כמחצית מהאמריקאים – כ-147 מיליון אנשים, תשלם בין 575-700 מיליון דולר פיצויים במסגרת הסכם פשרה עם רשות הסחר הפדרלית (FTC) – שהם פחות מ-5$ לנפגע

💵 חברת פייסבוק תשלם קנס של 5 מיליארד דולר, שה-FTC הטיל עליה בגלל פרשת קיימברידג’ אנליטיקה, שהתנהלותה בה היוותה הפרה של הסכם בין פייסבוק ל-FTC מ-2012 לשמירה על פרטיות המשתמשים. ה-FTC מדגיש בפרסומיו כמה גדול הקנס – הגדול ביותר בהיסטוריה על הפרת פרטיות צרכנים, פי 20 מהקנס הגדול ביותר בעולם על הפרת פרטיות, ואחד הקנסות הגדולים ביותר שהממשל האמריקאי הטיל על עבירה כלשהי. הקנס הזה הוא הרווח השבועי של פייסבוק.

💵 גוגל תשלם פיצוי במסגרת פשרה בתביעה. התביעה עוסקת באיסוף מידע פרטי ולא מוגן של גולשים במהלך צילום תמונות ואיסוף מידע על רשתות אלחוטיות במסגרת שירות גוגל סטריט ויו ב-2010. הסכם הפשרה עומד על 13 מיליון דולר. עוד בגוגל: ה-FTC קבעה שחברת גוגל תשלם קנס, שצפוי לעמוד על מיליוני דולרים, בגלל הפרת חוק COPPA, שנועד להגן על קטינים מתחת לגיל 13 ממעקב דיגיטלי ופרסום ממוקד. ועדיין בגוגל, שעברה שבוע קשה במיוחד: החברה נקנסה על ידי רוסיה זו הפעם השנייה תוך פחות משנה על אי הסרת לינקים לאתרים אסורים. הקנס עומד על 700 אלף רובל, שהם 11 אלף דולר.


הפינה “האחראי על האינטרנט” משודרת מדי שבת ב-19:30 בתוכנית “שישבת” בהגשת עידן קוולר בגלצ 🎵 אות פתיחה: ניאן קאט של daniwell, ביצוע גיטרות לניאן קאט של The GAG Quarter והשיר Never Gonna Give You Up של ריק אסטלי 😇 תודה להדר בן יהודה על העזרה באיסוף הידיעות 🔧

תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.