הצלחה כבירה! 👍 סשה ברון כהן שובר את ענקיות האינטרנט 📻 האחראי על האינטרנט בגלצ

הקליקו לארכיון האחראי על האינטרנט

🎧 להאזנה לפינה 🔊

השחקן והקומיקאי סשה ברון כהן נשא נאום ביקורתי חריף נגד תרומתן של הרשתות החברתיות לשיח שינאה, להטיית בחירות ולרצח עם, וקורא לכלוא את ראשיהן אם לא יתקנו את דרכם. הדברים נאמרו בטקס של הליגה נגד השמצה, שהעניקו לברון כהן את פרס המנהיגות העולמית שלהם. בין הדברים שאמר:

השחקן סשה ברון כהן בנאום נגד הרשתות החברתיות
השחקן סשה ברון כהן בנאום נגד הרשתות החברתיות 📸 אתר הליגה נגד השמצה

“פייסבוק, יוטיוב וגוגל, טוויטר ואחרים – הם מגיעים למיליארדי אנשים. האלגוריתמים שלהם תלויים בהגברה מכוונת של סוג התוכן שגורם למשתמשים להשתתף – סיפורים שפונים לאינסטינקטים הבסיסיים שלנו ושמעוררים זעם ופחד”, אמר ברון כהן. הוא מנה רשימה של בעיות בעולם – שגשוגם של הדמגוגים, תפוצתן של תאוריות קשר, דלגיטימציה של ידע ומדע, דעיכת הדמוקרטיה ודריכת האוטוקרטיה, והעלייה בפשעי השינאה – ותהה מה משותף להם: “כל השינאה והאלימות הזאת מאופשרים על ידי קומץ חברות אינטרנט שיחד מהוות את מכונת התעמולה הגדולה בהיסטוריה”, טוען ברון כהן. “לא פלא שמכונת התעמולה הגדולה בהיסטוריה הפיצה את תאוריית הקשר הוותיקה בהיסטוריה – השקר שיהודים הם איכשהו מסוכנים. כמו שהיה כתוב באחת הכותרות: ‘תחשבו מה גבלס היה עושה עם פייסבוק'”.

ברון כהן התייחס לנאומו של מנכ”ל פייסבוק, מארק זאקרברג, בחודש שעבר, ואמר: “זאקרברג ניסה להציג את הנושא כסוגייה של ‘בחירה… סביב חופש הביטוי’. זה מגוחך. זה לא קשור להגבלת חופש הביטוי של מישהו. זה קשור ללתת לאנשים, כולל כמה מהאנשים המגונים ביותר על כדור הארץ, את הפלטפורמה הגדולה בהיסטוריה להגיע לשליש מהפלנטה. חופש הביטוי אינו חופש הגישה” (במקור: “Freedom of speech is not freedom of reach”).

עוד התייחס לכך שזאקרברג השווה בין אסדרה של חברות כמו פייסבוק לבין פעולות של “החברות [societies] המדכאות ביותר”. “מדהים”, הגיב ברון כהן. “זה, מאחד מששת האנשים שמחליטים איזה מידע חלק כל כך גדול מהעולם יראה”. ברון כהן מנה את ששת האנשים הללו – זאקרברג, מנכ”ל גוגל סונדר פיצ’אי, לארי פייג’ וסרגיי ברין מחברת האם אלפבית, סוזן ווצ’יסקי מנכ”לית יוטיוב וג’ק דורסי מנכ”ל טוויטר – ואמר עליהם: “שישיית הסיליקון – כולם מיליארדרים, כולם אמריקאים – שאכפת להם יותר מהגדלת מחיר המניות שלהם מאשר להגן על הדמוקרטיה. זהו אימפריאליזם אידיאולוגי – שישה אנשים בעמק הסיליקון שלא נבחרו לתפקיד, כופים את החזון שלהם על שאר העולם, לא נותנים דין וחשבון לאף ממשלה ומתנהגים כאילו הם מעל לחוק. זה כאילו אנחנו חיים באימפריה הרומית, ומארק זאקרברג הוא קיסר. לפחות זה היה מסביר את התספורת שלו”.

סיכה של בוראט, הדמות של סשה ברון כהן 📸 תומאס הוק (cc-by-nc)
סיכה של בוראט, הדמות של סשה ברון כהן 📸 תומאס הוק (cc-by-nc)

ברון כהן קורא לענקיות האינטרנט:

לקובעי המדיניות, למחוקקים ולמדינות מציע ברון כהן:


הפינה “האחראי על האינטרנט” משודרת מדי שבת ב-19:30 בתוכנית “שישבת” בהגשת עידן קוולר בגלצ 🎵 אות פתיחה: ניאן קאט של daniwell, ביצוע גיטרות לניאן קאט של The GAG Quarter והשיר Never Gonna Give You Up של ריק אסטלי 😇 תודה להדר בן יהודה על העזרה באיסוף הידיעות 🔧

תגובות

תגובה אחת לפוסט “הצלחה כבירה! 👍 סשה ברון כהן שובר את ענקיות האינטרנט 📻 האחראי על האינטרנט בגלצ”

  1. נמרוד on 25 בנובמבר, 2019 23:43

    סוף סוף מישהו אומר את הדברים הללו.

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.