👑 המלך טראמפ מ̶ת̶ עדיין חי 🦠 הבת של קליאן קונוויי טקטקה את הקורונה שלה 📻 האחראי על האינטרנט 3.10.2020

הקליקו לארכיון האחראי על האינטרנט

🎧 להאזנה לפינה 🔊

למלך יש כתר

בפיתול עלילתי שבשנה פחות מטומטמת היה נחשב דרמטי, נשיא ארה”ב דונלד טראמפ (רפרנס: סטטוס של ר”מ ישראל) חלה בקורונה חודש לפני הבחירות. הברכות ואיחולי ההחלמה הציפו את הרשת, וכמוהם גם שמחה לאיד וייחולים למותו של איש העסקים הלגיטימי. האחרונים אסורים, כך החליטו מנהלי הרשתות החברתיות טוויטר וטיקטק, ואילו בפייסבוק הכלל פחות נוקשה.

“זה נגד את הזהות המוסרית שלי לצייץ את זה בארבע השנים האחרונות, אבל, אני מקווה שהוא ✨ ימות✨”, צייצה זארה רחים, לשעבר דוברת של קמפיין הילרי קלינטון 2016 וחברת צוות הבית הלבן של אובמה. רחים מחקה בהמשך את הציוץ והגבילה את פרופיל הטוויטר שלה לעוקבים מאושרים בלבד.

“מה אם בסוף שני המועמדים המחורבנים ימותו ובסופו של דבר #COVID19 יציל את העולם?, צייץ סטיב קאקס, מועמד עצמאי בבחירות לבית הנבחרים הקליפורני, והמשיך: “כשכתבתי ‘אני מקווה ששניהם ימותו’, דיברתי על טראמפ וביידן. לא מלאניה. היא נראית נחמדה. […] כן, הבחור שנתן למאות אלפי אמריקאים למות בלי לחשוב פעמיים? כן, הוא יכול ללכת עכשיו. ולקחת את ביידן איתו. […] אני בהחלט שמח שיש לו COVID. אני מקווה שגם ביידן יחטוף את זה. למה שיהיה אכפת לי מאנשים שלא אכפת להם מאיתנו?  […] שניהם איפשרו לאלפי אנשים למות ללא צורך כדי שהם יוכלו להמשיך לקחת שוחד מחברות גדולות”. הציוצים שלו עדיין באוויר.

“קארמה היא כלבה [b*tch]”, כתב @YourAnonNews, אחד מהעמודים הגדולים של אנונימוס. “טראמפ ‘טוען’ שהוא נמצא חיובי ל-COVID-19. סבירות גבוהה שהוא יתאושש. אפס סימפתיה ואפס זין [f*uck] על טראמפ. הוא רוצח של יותר מ-200 אלף אנשים”.

“שמאלנים דורשים שטראמפ יגנה שינאה אבל אז מיד מביעים תקווה שהוא ימות מקורונה. מדהים”, צייץ הקומיקאי צ’ד פראת’ר, ומיד הוסיף: “הלוואי שהשמאלנים יחטפו קורונה וימותו או לפחות ייחסמו מטוויטר על כך שהם אומרים ומתכוונים לחרא טפשי כמו זה”.

איחולי מוות לאדם שלקה במחלה אינם ראויים בחברה תרבותית, אבל טראמפ אינו אדם תרבותי. האיש חיקה עיתונאי נכה, לעג למחלה של מתחרה (הילרי קלינטון), הסביר שכסלב הוא יכול לתפוס נשים בפות, כינה את המקסיקנים רוצחים ואנשים והצהיר שגם אם ירצח אדם בשדרה החמישית במנהטן, איש לא יעצור אותו, וזה באמת רק מדגם זעיר.

בנוסף, רבים רואים צדק פואטי בכך שטראמפ לקה במחלה, משום שלתפיסתם הוא האשם בטיפול הכושל במגיפת הקורונה, שהביאה עד כה למותם של 209 אלף אנשים שם, מה שמציב את ארה”ב בראש טבלת המדינות האדומות עם מספר המתים האבסולוטי הגדול ביותר ובמקום ה-10 במספר המתים ביחס לגודל האוכלוסיה. טראמפ הודה שהמעיט בקטלניות המחלה למרות שידע שהיא קטלנית עוד בפברואר, לטענתו כדי לא ליצור בהלה, טען שמדובר במחלה שאינה חמורה משפעת, אמר שהיא תיעלם בקרוב ושחיסון מגיע ממש בקרוב. 

בעימות ביום שלישי הוא אפילו לעג למועמד הדמוקרטי לנשיאות, ג’ו ביידן, על שהוא חובש מסיכה: “אני לא חובש מסיכות כמוהו. בכל פעם שאתה רואה אותו, יש לו מסיכה. הוא יכול לדבר במרחק 200 רגל מהם והוא מגיע עם המסיכה הכי גדולה שאי פעם ראיתי”. יתכן גם שטראמפ הדביק את ביידן – מנחה העימות, כריס וואלאס מפוקס ניוז, סיפר שהמתמודדים וצוותיהם הגיעו לעימות מאוחר מכדי להיבדק במקום, ופעלו בשיטת האמון, כשהם מצהירים שנבדקו ונמצאו שליליים לפני ההגעה למקום.

ברך טראמפ והיחסם

טיקטק. מרשת הסרטונים הקצרים מסרו ל-NPR שכללי הקהילה שלהם אוסרים להביע רצון למותו של טראמפ או שמחה על מותו, ותכנים כאלו יוסרו אם יימצאו.

פייסבוק. בחברת הריגול האזרחי המפעילה את הרשת החברתית הגדולה בעולם אמרו שהם “מבחינים בין דמויות ציבוריות לאנשים פרטיים, משום שאנחנו רוצים לאפשר דיון, שפעמים רבות כולל הערות ביקורתיות כלפי אנשים שנמצאים בחדשות או שיש להם ציבור עוקבים גדול. עבור דמויות ציבוריות, אנחנו מסירים התקפות חמורות, כמו גם התקפות מסויימות שבהן הדמות הציבורית מתוייגת ישירות בפוסט או בתגובה”. משמעות הדבר היא שאפשר לייחל ולאחל מוות לטראמפ בפייסבוק, אבל לא לתייג אותו בפוסט או “לחשוף [אותו] בכוונה” ל”קריאות למוות, מחלה קשה, מחלה מגיפתית או נכות”. דוברת של פייסבוק הבהירה שיימחקו גם קריאות למותו של טראמפ שיפורסמו בדף שלו ובתגובות לפוסטים שלו, וכמובן איומים נגדו.

טוויטר. “תוכן שמאחל, מייחל או מביע רצון למוות, פגיעה גופנית קשה או מחלה קטלנית של אדם עומד בניגוד לכללים שלנו”, אמרו ברשת החברתית קצרצרת הטקסטים. אין הבדל בין תוכן כזה שמופנה לדמויות ציבוריות ולאנשים פרטיים, וציוצים כאלו “יהיו חייבים להיות מוסרים”, וייתכן שמחבריהם יועברו למצב קריאה בלבד, כלומר לא יוכלו לצייץ, ואולי יושעו מהרשת. בטוויטר אומרים שהדבר נובע מכללי “התנהגות מתעללת” שקיימים ברשת מאז אפריל.

מתגלצ’ים רבים הגיבו להודעה של טוויטר בטענות לצביעות ולאכיפה בררנית, כשהם מביאים דוגמאות לקריאות למוות ולרצח של אנשים שאינם דונלד טראמפ, שהרשת החברתית לא הסירה – כולל ציוצים שקוראים למותו של הנשיא לשעבר ברק אובמה, חלקם נמצאים שם כבר 8 שנים ללא הפרעה.

פרופ’ שרה רוברטס מ-UCLA, שחוקרת ניטור וניהול תוכן מקוון, כתבה שצייצנים רבים מדווחים על איומים על חייהם, דוקסינג (פרסום פרטים אישיים לצורך הטרדה), הטרדה גזענית, סקסיסטית, הומופובית, טרנספובית, שמנפובית, אייבליסטית ועוד, שבוצעו בטוויטר ודווחו לטוויטר – אך דבר לא נעשה.

“למעשה”, כתבה פרופ’ רוברטס, “אני יכולה לחשוב על חשבון טוויטר אחד, מרובה עוקבים, שהיה אחראי לכמות יוצאת דופן של הסוג הזה של התעללות נגד אנשים על הזהות שלהם, ארצות המוצא שלהם, אמונותיהם הפוליטיות וכד’, ומעט מאוד נעשה נגדו, אם בכלל. הוא שייך לדונלד טראמפ”.

אמאש’ך קורו?

היום בפינה “דברים שאתה מגלה ברשתות חברתיות”: קליאן קונוויי, לשעבר יועצת של טראמפ ולפני כן מנהלת הקמפיין שלו, לקתה גם היא בקורונה. היא צייצה על כך היום בטוויטר, אולם כחצי שעה לפני כן הדבר נחשף בטיקטק של בתה, קלאודיה, שכתבה: “אני זועמת. חיבשו את המסיכות שלכם. אל תקשיבו לחתיכת חרא הפאקינג נשיא האידיוט שלנו. שימרו על עצמכם ועל מי שבסביבתכם”.

@claudiamconway

bye i’m done i’ll see you all in two weeks

♬ smack my blank like a drum – andy war

עוד אחד שחשב שהסושיאל הוא המקום לפרסם חדשות חשובות הוא הנאשם וראש הממשלה בנימין נתניהו. רק בתגובה לשאלת גולש בפייסבוק לייב הוא טרח לעדכן כי “הסגר יימשך לא פחות מחודש ואולי יותר”.

ממשיכים להילחם בקורונה, עדכון בשידור חי ממני אליכם. תשאלו אותי כל מה שאתם רוצים >>

Posted by ‎Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‎ on Monday, September 28, 2020

עימות או למות

ווירד אל ינקוביק הלחין את העימות בין טראמפ לביידן. האזינו:


אם אתן רוצות להמשיך להפיק את הפודקאסט שלכן גם בימי הריחוק החברתי, אם אתם רוצים לנצל את הזמן הפנוי להתחיל את הפודקאסט שדחיתם עד עכשיו – דברו איתנו באימייל (Go@podcasti.co) או בטלפון (053-7337419), או בקרו באתר לפרטים נוספים Podcasti.co


הפינה “האחראי על האינטרנט” משודרת מדי שבת ב-19:30 בתוכנית “שישבת” בהגשת עידן קוולר בגלצ 🎵 אות פתיחה: ניאן קאט של daniwell, ביצוע גיטרות לניאן קאט של The GAG Quarter והשיר Never Gonna Give You Up של ריק אסטלי 😇 תודות: הדר בן יהודה🔧

תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.