משפחת סלקום, הפיקניק שלך חוסם לי את הרחוב, את מתבקשת להזיז אותו מיידית

פוסט של הילה פלג

פקס ששלחתי אתמול ליחידה לפניות ותלונות הציבור בעיריית ת”א:

הנדון: פגיעה בתושבים על ידי חסימת רחוב בני דן על ידי חברת סלקום

א.ג.נ.

היום (יום שלישי, ה-18 במאי, ערב שבועות) או מאוחר אתמול בערב, הוצבו לאורך הירידה לרחוב בני דן מדרך נמיר ולאורך רחוב בני דן עצמו שלטים של חברת סלקום ומשטרת ישראל. השלטים מכריזים כי לרגל אירוע של סלקום, הרחוב יהיה סגור לתנועה ביום שישי ה-21 בחודש במשך חלק ניכר מן היום. רחוב בני דן הוא הרחוב היחיד המאפשר גישה לחלקם הצפוני של רחובות הרב צירלסון, הרב פרידמן, ועידת קטוביץ’, לכל רחוב יצחק רילף וכמובן לרחוב בני דן עצמו. שלא כדוגמת חסימת רח’ רוקח עבור מרוץ תל אביב, מדובר ברחובות מגורים שאין אליהם דרך גישה חלופית (מדובר בשלושה רחובות חד-סטריים, למעט רילף הנגיש רק דרך שניים מרחובות חד סטריים אלו ובני-דן עצמו). האין זה אבסורד שתושבי חמישה רחובות ייחסמו מגישה לבתיהם במשך יום שלם, ולא בשל סיבה מוצדקת כגון שיפוצים של העירייה, אלא בשל תעלול פרסומי של חברה מסחרית? מה אמורים לעשות התושבים שרוצים להגיע הביתה עם ילדים קטנים ותינוקות? על אחת כמה וכמה כאשר החסימה מבוצעת ביום שישי, שאצל רבים מוקדש לסידורים וקניות ומערב יציאה וחזרה הביתה, לפעמים יותר מפעם אחת.

על חסימת הפארק עצמו למבקרים עוד ניתן להתווכח, אבל חסימת רחובות מגורים לתנועה היא כבר פגיעה של ממש בדיירי רחובות אלו. אבקש מן העירייה לבטל את החסימה הפוגעת ולאפשר לנו, הדיירים, אפשרות להגיע הביתה במהלך היום.

בייחוד מכיוון שהזמן עד האירוע המתוכנן קצר (השלטים המודיעים לתושבי האיזור הוצבו כאשר, בגלל חג השבועות, יש רק יום עבודה אחד בו ניתן לעסוק בעניין) אצפה לפתרון מהיר וצודק מכם – העירייה אשר תפקידה לדאוג לתושביה ולא לאינטרס של חברות מסחריות.

בציפיה לטיפול מהיר,
על החתום,

הילה פלג
תל אביב

העתקים:
סגן-ניצב עו”ד נורית זיו, קצינת תלונות הציבור, משטרת ישראל, מחוז תל אביב
המכתב יתפרסם בבלוג ‘חדר 404 – Room404.net’

הילה פלג היא מתכנתת וסטודנטית לספרות עברית באוניברסיטת תל אביב