צעירי פתח תקווה

“מה, הם עברו לפתח־תקוה? כואב הלב, הם היו כל כך צעירים”, ניסתה חברה שמוכרת דירות לזוגות צעירים בתל אביב להצית פרובוקציה בשקל. ראש עיריית פתח תקווה, איציק אוחיון, אכל את הפתיון, כולל הקרס, המשקולת, המצוף, החכה והדייג, כשהגיב למודעה. מיינט מדווח שאוחיון טען כי שליש מאוכלוסיית העיר היא בטווח הגילאים 20-40, וכתב במכתב לחברה כי “די הופתעתי שקיבלתם בכזו שלוות נפש את הקמפיין מבלי שחשבתם על ההשלכות הנלוות לכך. ללשכתי הגיעו עשרות פקסים מתושבי העיר, שמחו על האסוציאציה המקוממת שבמודעה”*.

התכוונתי לתקוף את הסיפור הזה מהכיוון של האגדה האורבנית – עשרות פקסים בתחת שלי – אבל אז חשבתי על זה: אם עשרות תושבים מחזיקים במכשיר פקס ואף משתמשים בו כדי לשלוח לראש העיר שלהם תלונה על מודעה שאומרת שהם זקנים – מ.ש.ל.

___________________________
* “הנכם מתבקשים להפסיק את הקמפיין המרושע הזה, ולפרסם התנצלות על העוול שנגרם לעיר המונה 220 אלף תושבים גאים”, כתב אוחיון במכתבו. החברה מסרה בתגובה כי “לא הייתה בכוונתנו לפגוע בעיר פתח־תקוה, באיש מתושביה או בבעלי הדירות בה”. או במילים אחרות: אפשר לדעת לפי שפת הגוף שלנו מתי אנחנו משקרים – השפתיים שלנו זזות.

תגובה מאוחרת: פורים שמח

איכשהו עירית פתח תקווה חשבה שאם תעצבן את תושביה לרגע ואז תפיג את המתח בחותמת של ליצן, אז יהיה להם פורים שמח.

1. נחמד שקופת העיריה הולכת על בדיחות כאלה.
2. אני משוכנע שהבנאדם שהגה את הרעיון בעיריה עדיין צוחק מבדיחת “הלו? מדברים ממס הכנסה. סתם! זה, אני!”
3. בשנה הבאה בצווי 8. התכוננו.

ברכה לפורים מטעם עירית פתח תקווה

פתח תקווה מעצמת ספאם

ידוע שספאמרים מזייפים את כתובת המייל ממנה הם שולחים את דואר הזבל שלהם, אבל מסתבר שהם גם מזייפים עיר שלמה ממנה הם שולחים אותם. דו”ח של סימנטק מכתיר את ישראל כמקום ראשון בעולם בפעילות זדונית, ו”פתח תקווה” במקום טוב בראש הרשימה של הערים מהן מגיע הספאם הזה.

מנשה יוסיפוביץ’: פינה ברדיו

קשבנו ליאור באקאלו מדווח כי מנשה יוסיפוביץ’, שגר בבני ברק ומשחק כדורגל בכל יום שישי בבית ספר פיק”א בפתח תקווה, קיבל סופסוף פינה משלו בתוכנית של נתן זהבי ב-103FM. “לדעתי זה דיל שהם סגרו איתו כדי שהוא לא יתקשר להציק להם כל הזמן”, גורס באקאלו.

מפקדת פיירפוקס בפתח-תקווה

מוזילה ישראל, קבוצת מתנדבים נחמדים שמתרגמים ומתקנים כיווניות בפיירפוקס כדי שידבר עברית, שלחה הודעה לעיתונות כדלקמן:

שוחררה גרסה עברית של Mozilla Firefox 2.0
פתח תקוה (20/12/2006) – קבוצת הלוקליזציה העברית של Mozilla הכריזה היום על זמינותה של גרסה 2.0 של הדפדפן עטור הפרסים, Mozilla Firefox, בעברית. הגרסה העברית משוחררת במקביל לעדכון האבטחה הראשון של Firefox מאז שוחררה לראשונה גרסה 2.0 באוקטובר האחרון.

מייד הרמתי טלפון לצחי אשר ממוזילה ישראל, לברר הכצעקתה, ואפילו קישטתי את סיבת פנייתי בשאלות סרק על פיירפוקס בעברית כדי לא לעורר חשד. החזקתי שתי דקות ככה בערך, עד שיצא המרצע.

אדר: תגיד לי, פתח תקווה?!
צחי: כן.
אדר: למוזילה ישראל יש משרדי הנהלה בפתח תקווה, נכון? הכל מסתדר לי עכשיו.
צחי: לא, אין לנו משרדים. כתבתי את ההודעה מהבית שלי, ואני גר בפתח תקווה.
אדר: אבל אתה יודע שהיא לא קיימת, נכון?
צחי: שמעתי על זה.