ישראבלוג ליחצנים: דברו עם הבלוגרים שלנו

מנהלת ישראבלוג, אילנה תמיר, שלחה היום אימייל למשרדי יחסי ציבור וקראה לדוברים וליחצנים להתחיל לתקשר עם הבלוגרים של ישרא.

[עדכון 20:03] המכתב המלא וראיון עם אילנה תמיר כאן [\עדכון]

הדוברים והיחצנים נקראים לשלוח הודעות לעיתונות לרשימות תפוצה בנושאים שהוגדרו מראש (פוליטיקה, צבא, בטחון; חברה ורווחה; בריאות, חינוך, זכויות אדם ואזרח; כלכלה; מדע וטכנולוגיה; מחשבים; תרבות ובידור; לייפסטייל; ספורט; וסביבה ואקולוגיה). בלוגרים שירצו לקבל הודעות יירשמו לרשימות התפוצה בנושאים המעניינים אותם.

תמיר כותבת: “המטרה שלנו בנענע 10 היא לחזק את מידת השפעתם של כל הבלוגרים הישראלים (גם בישרא-בלוג וגם בפלטפורמות אחרות) בשיח הציבורי הכללי, לקדם את הבלוגוספירה (סצנת הבלוגים) כגוף משלים לעיתונות הממוסדת ולעודד את אותם בלוגרים המעוניינים ליצור עיתונות אזרחית ולהתמחות בתחומי סיקור שמעניינים אותם”. האינטרס של היחצנים ברור – לזכות לעוד פרסום. תמיר מונה זאת בראשי פרקים: יצירת שיחה (באזז); אג’נדה אלטרנטיבית (בלוגרים לא כפופים לשיקולי רייטינג ואינטרסי מו”לים); הגדלת נוכחות במנועי חיפוש; והשפעה על התקשורת הממוסדת (בלוגים משמשים מקורות מידע ומושאי סיקור של עיתונאים).

היחצנים מקבלים במכתב גם המלצות לדרכי פעולה מול הבלוגרים, בשונה מעיתונאים, כמו “הניחו מראש שכל דבר שתשלחו יכול להתפרסם. אל תסמכו על הבלוגרים ש’יוציאו אתכם טוב'”; “אל תשלחו הודעות תחת אמברגו”; “אל תחצו את הגבול ואל תנסו ‘לשחד’ אותם ולפתות אותם במתנות”; “אל תצפו לכך שתוכלו להרים טלפון לכותב או לעורכיו במטרה לנזוף בו או לנהל משא ומתן”; ו”היזהרו משגיאות כתיב. הבלוגרים יחגגו על זה” (אין לי מושג על מה היא מדברת…).

תגובות

5 תגובות לפוסט “ישראבלוג ליחצנים: דברו עם הבלוגרים שלנו”

 1. אביעד on 11 ביוני, 2008 19:16

  אילנה תמיר היא מלכה. אלילה. כל הריספקט שיש.

 2. יחזקאל on 11 ביוני, 2008 19:21

  אהבתי את האזהרות בסוף.

 3. מנהלת ישראבלוג: “בא לי גם שבלוגרים יחשפו עיתונאים עצלנים” : חדר 404 • הבלוג של עידו קינן on 11 ביוני, 2008 20:03

  […] עם מנהלת ישראבלוג, אילנה תמיר, על היוזמה שלה לחבר בין דוברים ויחצנים לבין בלוגרים. הנה השיחה שלנו, […]

 4. נמרוד ברנע on 11 ביוני, 2008 22:11

  יוזמה יפה מאוד.

 5. משרדי פרסום, אתם מפספסים בלוגרים. בגדול. | מחפש ברשת on 13 בנובמבר, 2008 15:10

  […] ארוכה מהמציאות של “מה בלוגר?” של שנת 2006, ומאידך, משלוח קומוניקטים לבלוגרים לא נחשב, לפחות בעיני, ליחסי ציבור ברשת. עם כל […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.