מעקב הפרות חוק הפקדון: האם השר ארדן יורה ל-AM:PM לקבל מיכלי משקה גם בפסח?

[עדכון: גם השנה AM:PM מסרבים להחזיר דמי פקדון בפסח]

העברתי לעיתונאי אביב לביא, שכותב על איכות סביבה במעריב, את תיעוד ההפרות החוזרות ונשנות של חוק הפקדון ברשת AM:PM מקבוצת אלון דור, התירוצים השונים לאי קבלת מיכלי המשקה ופירוט שמונת (!) הקנסות העלובים שהמשרד להגנת הסביבה הטיל על הרשת בשנתיים וחצי. לביא פרסם על כך ידיעה במעריב.

לגבי ההתחמקויות והתירוצים שניתנו בסניפי AM:PM השונים – לא מקבלים בקבוקים אחרי עשר בלילה, בשבת, בפסח, בזמן שיפוצים ובזמן ספירת מלאי, אף שבכל הזמנים האלה הסניפים פעלו כרגיל – מסר המשרד כי “הנימוקים שמעבירה הרשת כפי שתואר בשאלה אינם עומדים במסגרת החוק”. לגבי האכיפה נמסר כי “המשרד אוכף את הוראות חוק הפיקדון בנחישות רבה. במידה ונמצאות עבירות בסניפים ניתנת ברירת קנס במקום לבעל הסניף. יחד עם זאת צריך לזכור כי אכיפת החוק נעשית על ידי מפקחי המשרד אשר עוסקים בעוד פעולות אכיפה רבות בנושאי סביבה אחרים”.

מרשת AM:PM נמסר: “רשת AM:PM מקיימת את חוק הפיקדון בכל סניפיה ללא תלות בשעות ובימי הפעילות. הרשת אף הקימה מערך עצמאי של אחסון והובלה כדי להתמודד עם 100-120 אלף(!) בקבוקים שמוחזרים לסניפים מדי חודש. המקרים הבודדים שהובאו לתשומת לבנו טופלו לאלתר כך שלא יישנו בעתיד”.

AM:PM אבן גבירול-קפלן. צילום: איתן שלו

פסח מתקרב, ולפי התגובה של AM:PM, שטיפלה בכל “המקרים הבודדים” כך ש”לא יישנו בעתיד”, הם אמורים לקבל בשמחה מיכלי משקה גם בימי החג וחול המועד. מאחר שהמשרד להגנת הסביבה הכריז שהתירוץ של אי קבלת מיכלי משקה בנימוקי חמץ אינו חוקי, שלחתי לשר החדש גלעד ארדן בקשה לפרסם הודעה פומבית, שתמוען ל-AM:PM ולכל השאר, בה יורה להן לקבל מיכלי משקה לפי החוק גם בתקופת הפסח.

אם נתקלתם בסניף AM:PM שמסרב לקבל מיכלי משקה בתירוץ של פסח, תעדו את האירוע (כתובת הסניף, מתי זה קרה, ואם אפשר גם צילום של השלט שמודיע על אי קבלת מיכלי המשקה) ושלחו לי לאימייל ido@room404.net (וגם הפרות אחרות בחנויות אחרות, כמובן).

תגובות

6 תגובות לפוסט “מעקב הפרות חוק הפקדון: האם השר ארדן יורה ל-AM:PM לקבל מיכלי משקה גם בפסח?”

 1. תומר on 6 באפריל, 2009 23:19

  אני לא מבין מה הבעיה ולמה כולכם נטפלים לרשת am:pm. הם פשוט לא מוכנים לקבל בקבוקים מבלוגרים, אנשים עם מצלמות, וסתם אנשים שמסתובבים עם פנקסים. תבואו אליהם כמו אנשים מכובדים, ולא עם סנדלים באמצע החורף, והם יקבלו את הבקבוקים שלכם בשמחה.

  (או שלא…)

 2. ברק on 7 באפריל, 2009 03:39

  גם במגה בחולון לא מקבלים. אני אשתדל לצלם מחר ולשלוח לך תמונה של ההודעה.

 3. אסף שגיא on 9 באפריל, 2009 00:26

  איך בדיוק חמץ בבקבוק?

 4. נמרוד ברנע on 9 באפריל, 2009 05:26

  אחרי שפעם כמעט תקף אותי הבעלים של סופר באבא כשהתעקשתי להחזיר בקבוקים, ולמרות שהגשתי תלונה לכל מוסד אפשרי (מחלקת רישוי עסקים של עיריית ת”א-יפו, המועצה להגנת הצרכן, אמון הציבור, המשרד לאיכות הסביבה, הרשות להגנת הצרכן של ההסתדרות החדשה) – קיבלתי גורנישט.
  השלב הבא שתכננתי היה פשוט ללכת ולצלם אותם בווידאו מסרבים לקבל פיקדון ואז לתבוע אותם בבית דין לתביעות קטנות או משהו.
  עשו את זה בזמנו עם הסיגריות וזה הלך לא רע.

 5. אוהד on 22 במרץ, 2010 14:09

  בלינקולן, ליד הגועל נפש המכונה ה”תחתית” הסניף פתאום הפך להיות כשר לפסח…

 6. רוזנטל עידו on 26 במרץ, 2010 13:34

  גם בסניף של נחלת בנימין ויהודה הלוי יש שלט והם לא מקבלים (אפילו שאנחנו 4 ימים מפסח).. מצלם ושולח..

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.