יאהו ישראל

פרסמתי ב-ynet ידיעה על ההתעניינות של וואלה בגיור שירותים של יאהו. הנה קטע שלא נכנס, על ההיסטוריה של יאהו בישראל:

בעבר היו מספר נסיונות לפתוח בישראל פורטל מקומי של יאהו, כולל מגעים עם וואלה. בסוף שנת 2000, ימי הבועה של תעשיית האינטרנט, יאהו ישראל כבר אמור היה לעלות לאוויר האינטרנט, כפי שהבטיח תמיר אשל, אז נציג יאהו בישראל. “בעבר כבר פורסם כי יאהו לא התכוונה להקים פורטל בעברית. ואולם הדברים השתנו”, הסביר אז אשל ל-ynet. “עברנו לכפיפות הנהלת יאהו באירופה, ואנו זוכים כיום לתשומת לב רבה יותר. מסתכלים עלינו יותר בציפייה, ועד סוף השנה יופעל אתר של יאהו בעברית”. לגבי התחרות המקומית אמר אשל: “אנו במרוץ צמוד עם וואלה מבלי כל מאמץ מצידנו. אם נשתדל יותר נדע לשמור על מקומנו”.

אחד האנשים שהיו במגעים עם יאהו באותם ימים היה גדי שמשון, ששימש אז כעורך פורטל נענע. “היתה חברת תקשורת ישראלית גדולה שרצתה להיכנס לשוק האינטרנט, והדרך לעשות זאת היתה להביא מותג מחו”ל”, הוא מספר. “הם היו במגעים עם יאהו, וראיינו גם אותי כאחד העובדים, כדי להקים ולערוך את יאהו ישראל. בסופו של דבר זה לא יצא אל הפועל. הייתי בפגישה וחצי ואז התברר שיאהו לא נכנסת בכלל”.

יאהו בכלל היו בעניין?
“אני יודע שהחברה יצרה איתם קשר ורצתה לייבא את המותג לארץ. באותה תקופה גם msn ישראל קם, זה לפני [התפוצצות] הבועה. אנשים רצו להיכנס לתחום”.

תגובות

2 תגובות לפוסט “יאהו ישראל”

  1. ג'וני on 15 בינואר, 2008 21:14

    מלך.

  2. קטנוניסט # 001 | חדר 404 • הבלוג של עידו קינן on 21 במאי, 2010 00:44

    […] • מן הארכיב: איך הפסדנו את יאהו ישראל; גדי שמשון מספר על יאהו ישראל […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.