האברך הדורס וחניון קרתא // דן מלמד

הסרטון באתר "כיכר השבת"

באתר “כיכר השבת” הביאו את הסרטון המלא (לטענתם) של אירוע הדריסה שהיה בחניון “השוקניון” בשנת 2006, בה איתמר ביטון דרס את הקופאית נגה זואריש:

באותו רגע גם החלה לעברו מרוצה של מנהלי החניון, ולאברך שהיה ברור כי הוא עומד בפני לינץ’, לא נותרה כל ברירה אלא לברוח, והוא החל בנסיעה איטית ובמהירות אפס. אלא שהקופאית שעמדה מול רכבו, קפצה על מכסה המנוע, ניסתה אף לפתחו, ולאחר מכן הפילה עצמה הצידה, תוך שהיא עושה עצמה כנפגעת.

לטענתם, מדובר בעצם בסוג של התנכלות של התקשורת לדתיים בכלל ולאברך בפרט. לטענתם, האברך חשש מלינץ’ (לאחר שסטרו לו) ולכן ברח. בכתבה באתר המצג הוא של “אין ברירה”.

ואני תוהה. מה היה קורה, חברים, אם מי שרוצה להכנס לחניון קרתא בשבת, ומפגין היה נשכב לו מתחת לגלגלים, היה נוסע, במהירות אפס, לאט לאט, בשביל להכנס לחניון? הוא נוסע במהירות אפס! זה לא מהר! והמפגין הזה בעצם נשכב לו מתחת לגלגלים. הנהג כולה רצה להכנס לחניון וללכת לטייל בכותל. זה מקום קדוש ליהודים, לא?

האם גם אז היתה יציאה בצורה כ”כ מדהימה לעזרת אותו נהג, הפעם חילוני, שדרס בעדינות רבה את אותו מפגין חרדי? האם במידה שבית המשפט היה נמנע מלהרשיע את אותו אדם, כי הוא אמור/עומד להיות ממונה כשופט בית משפט (נניח בית משפט מחוזי כלשהו), העיר לא היתה בוערת?

בתורה נאמר בפירוש לא תעמוד על דם רעך. איתמר ביטון נסע עליו.

תגובות

9 תגובות לפוסט “האברך הדורס וחניון קרתא // דן מלמד”

 1. aYa on 25 ביולי, 2009 18:31

  אני היחידה שצפתה בסרטון עד תום והצליחה להחמיץ את רגע הסטירה?

 2. עידו קינן on 25 ביולי, 2009 18:33

  אם מתאמצים ממש, רואים משהו שנראה כמו סטירה בחלק השני של הסרטון, כשהאישה ליד זואריש עומדת ליד החלון ושולחת את היד פנימה לאוטו

 3. יעל on 25 ביולי, 2009 22:55

  כן, הם גם ערכו את הסרט והראו את הקטע הזה שוב בסלואו מושן. מישהו בטוקבקים כתב שם שבסרטון המלא באמת רואים שהוא גם עושה תנועות מגונות לאשה לפני זה…

  “מופת עיתונאי” הכתבה הזו. אני ראיתי אותו גונב את המחסום ואז מתחיל לנסוע כשזוראיש עומדת מול הרכב, והיא נאלצת לקפוץ עליו כדי לא ליפול מתחת לגלגלים. אני לא מבינה איך הם מוציאים את המסקנות שלהם מהסרט הזה. וזו עוד הגירסה שהם ערכו כדי להוכיח את טענתם.

 4. אור ברקת on 26 ביולי, 2009 00:48

  מה סטירה? כרתו לו את הראש! לא שמתם לב?

 5. זיגמונד on 26 ביולי, 2009 07:13

  כל וידאו שמתיימר להוכיח או להפריך טענה כלשהי אסור שיהיה ערוך בתכלית האיסור מבחינתי. לא תכף ללא קשר למה שמראים שם.

 6. ניר on 26 ביולי, 2009 10:15

  לא הבנתי מה הקשר בין הסטירה שקיבל או לא קיבל (מישהו יכול להגיד בבירור שזה מה שרואים שם? אבל נניח שכן היתה סטירה) מאשה אחרת לבין הדריסה שלו את זואריש.
  אם אני רב עם מישהו ומקבל ממנו סטירה, זה נותן לי איזושהי הרשאה לפגוע בחבר שלו, או באח שלו או בילד שלו? מה הקשר לעזאזל?

 7. גרבולון on 26 ביולי, 2009 11:03

  לי זה לא נראה כמו דריסה.

 8. שי on 26 ביולי, 2009 21:01

  מעניין שאת הארנק הוא השאיר בסופר אבל את תעודת הזהות שלו היה לו כדי להציע כערבון לקופאית.
  אפילו יותר מעניין שאף אחד מהעובדות האלה לא מופיע בפסק דין שפורסם לא מזמן.
  לפחות את השם שלו פרסמו.

 9. evp55555 on 29 באוגוסט, 2009 20:58

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.