שיא מקצועי ואישי שקשה להתעלות עליו

מיברג גנב לי תמונה.

תגובות

8 תגובות לפוסט “שיא מקצועי ואישי שקשה להתעלות עליו”

 1. אבי לבקוביץ on 4 בפברואר, 2010 14:25

  מחדל אבל אל תהיה קטנוניסט. אני חושב שזה רק צריך להיות עוד תירוץ להפר זכויות יוצרים “כי אפילו אתרים שמכבדים את עצמם עושים את זה”. נראה לי שפעם כתבת על זה בבלוג שלך, שדינוזאורים מרשים לעצמם לעשות דברים מסויימים שלאחרים אסור כי הם מעל לחוק (יכול להיות שזה היה בקשר להפרת אמרבגו…). ומי אם לא מיברג דינוזאור? :)

 2. שי שלום on 4 בפברואר, 2010 14:51

  יותר מדוייק – חיפש בגוגל אימג’ס ולקחת את התמונה שמופיע ראשונה.

 3. מערכת אחר on 4 בפברואר, 2010 15:57

  אנחנו דווקא מאד מתאמצים להשתמש רק בתמונות שיש בידנו את הזכויות להן, או שיש להן רשיון שימוש (cc או אחר). נפלנו כאן, ועמך הסליחה. התמונה הוסרה.

 4. עידו קינן on 4 בפברואר, 2010 16:02

  מערכת אחר יקרים,

  1) התמונות שלי ב-CC, ואפילו מותרות לשימוש מסחרי. אבל כן צריך לתת קרדיט וכן צריך לציין את רשיון השימוש, אחרת זו הפרת זכויות יוצרים.

  2) אם צלם שמתפרנס מזה יגלה שהשתמשתם בתמונה שלו (ומבדיקה מהירה של תמונות אחרות אצלכם, מפליא שזה טרם קרה), זה לא יגמר בפוסט נרגן אלא בתביעה/פשרה ותשלום פיצויים.

 5. Aya on 4 בפברואר, 2010 19:47

  במקרה הייתי אתמול בסמינר שיווק עם קבוצה של צלמים בניו יורק. החד הנושאים ה”חמים” היה מכירה של זכויות שימוש בתמונות ברזולוציה נמוכה, לרשת, ובמחירים נמוכים 200-500$

  הדינוזאורים הישראלים קטנים מאוד בהשוואה לדינוזאורים העולמיים, ואין אף עיתון או אתר גדול אמריקאי שיפרסם ברשת תמונות ללא אישור מהצלם.

  בשבוע שעבר קיבלתי מייל מבלוג של תחנת רדיו שרצה להשתמש בתמונה שלי מפליקר והיה צריך אישור ממני למרות שהתמונה מותרת לשימוש.

  לא, זה ממש לא בסדר שמגזין שגובה כסף על התוכן שבו, גונב תוכן ממקורות אחרים. אני מקווה שבשלב כלשהו צלם שתמונתו נגנבה באמת יטרח לשגר מכתב מעורך דין וידרוש פיצוי כספי בנוסף להסרת התמונה, שתיים שלוש תביעות כאלו והתופעה לא תחזור על עצמה יותר.

 6. קלרדומה on 5 בפברואר, 2010 21:09

  לא ידעתי שיש זכויות יוצרים באינטרנט.

 7. קלרדומה on 5 בפברואר, 2010 21:11

  התגובה ממתינה לאישור?! אני מזועזעת. יש מצב שאתה עורך את התגובות ומוציא אותי שנונה?

 8. » קול לכל פלטפורמה? » וובסטר – הבלוג של חנן כהן on 9 בפברואר, 2010 14:15

  […] כמה ימים כתב עידו קינן על שיא מקצועי ואישי שקשה להתעלות עליו. באתר "אחר" של רון מיברג פרסמו תמונה שלו ולא נתנו […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.