קורונה מטנפת לנו את החוף

פוסט של טל גוטמן

אז סלקום קנתה ב-80 אלף ש”ח בלבד את פארק הירקון, ומילאה אותו באלפי דגלים סגולים, דציבלים מחרישי אוזניים של מוזיקת חתונות, ומעט מאוד אנשים פתטיים שבאו כי האח הגדול הסביר להם שיש פיקניק משפחתי. סלקום לא עברה על החוק, עד כמה שאני יודע, או קיבלה אישור מהעירייה לעבור על החוק.

אנחנו ניסינו להתאמן בפינה שלנו של הפארק, והיה רועש ומכעיס. אבל מכעיסה יותר היתה הדרך לשם. מסתבר שקורונה קנתה מעיריית תל אביב לא רק את חוף גורדון (החלק הצפוני שלו), והקימה בו מגרש כדור-עף חופים ממותג, אלא היא קנתה מעיריית תל אביב אישור להפר את החוק, או להפוך למגיש שירותים עירוניים. באמצע המתחם של קורונה, על החול עצמו, נח לו ג’יפ האמר שחור, שמספרו 85-363-00, שמשמש עמדת דיג’יי.

בישראל אסור לנהוג על החוף. אסור. קוראים לזה חוק איסור נהיגה ברכב בחוף הים, התשנ”ז – 1997. ונקבע בו ש”לא ינהג אדם ברכב בחוף הים.”. הסייג היחיד שאולי רלוונטי כאן הוא “מתן שירותים בתחום רשות מקומית – ובלבד שהנוהג ברכב הורשה לכך בכתב על ידי ראש הרשות המקומית הנוגעת בדבר”. עכשיו, אני רוצה להבין – איזה שירותים בתחום הרשות המקומית מספקת חברת קורונה לעיריית תל אביב.

התקשרתי למוקד העירוני, שהביטחו לי לטפל בזה. כשביקשתי מהמארגנים להזיז את הרכב, הם טענו ש”הכל באישור, ואני עושה את זה כבר שלוש שנים” (קרי, עובר על החוק/מקבל אישור מהעירייה לעבור על החוק כבר שלוש שנים). חזירים.

טל גוטמן כותב את הבלוג “קורות ממלכת עילם” באינטרנט, שם פורסם הפוסט במקור

• עוד בנושא:
משפחת סלקום, הפיקניק שלך חוסם לי את הרחוב, את מתבקשת להזיז אותו מיידית
עיריית תל אביב תשמח להעמיד לרשותך חלל ציבורי. אה, אתה לא בנק הפועלים/סלקום/אורנג’/הבורסה/נייקי? אז סע, סע לנו מהפרצוף
שדרות אורנג’
פעולה נגד הגלובוסים של הבורסה בשדרות רוטשילד
בריונות טלויזיונית בשדרה

תגובות

7 תגובות לפוסט “קורונה מטנפת לנו את החוף”

 1. Aya on 21 במאי, 2010 19:00

  שטחים וחלקים מהעיר מושכרים לאירועים פרטיים ומסחריים כל הזמן (אפשר לדבר על האם זה דבר טוב או רע) בכל מקרה, מאוד מוזר לי העליהום על סלקום פתאום. הרי גם הופעה של לאונרד כהן בפארק או יריד הספרים (שממומן בחלקו ע”י הוצאות הספרים) גורמים לפקקים איומים, מלכלכים שטחים ירוקים וכו’

  לא מחבבות תאוריות הקונספירציות, אבל יש לי תחושה שמאחורי מבחר הכתבות על נושא סלקום בפארק עומד משרד היח”ץ של אחת מחברות הסלולרי האחרות.

 2. רן בר-זיק on 21 במאי, 2010 22:33

  איה, האירוע של סלקום מכעיס כל כך כי הוא בפירוש אירוע שיווקי/יחצ”ני של חברה סלולרית מרגיזה. גם השיוך האוטומטי של ‘כולם’ לאיזה קולקטיב סלקומי מדומיין די מקפיץ.

  ואגב כמה אנשים הגיעו באמת לאירוע של סלקום?

 3. זיו מזרחי on 21 במאי, 2010 22:53

  טל,

  פוסט מעניין עם טיעונים ראויים.
  שווה לנסות לקבל את תגובת רשויות העיריה.

 4. טל גוטמן on 22 במאי, 2010 10:48

  תודה. אם יש לך או למישהו אחר רעיונות לגבי מה הפרוצדורה הנכונה לדבר עם העירייה (בעיקר עם מי), אשמח לדעת.

 5. דור on 22 במאי, 2010 19:30

  כבר מזמן ידוע שהאינטרסים של עיריית ת”א סובבים כמות המזומנים שהדבר יכול להכניס לה.
  רון חולדאי היה משכיר את אמא שלו לצרכי פרסום אם היא היתה מכניסה לו מספיק כסף.
  ת”א מצליחה לדחוק החוצה באופן שיטתי את כל מי שלא נושא עליו צ’קים מוכנים לפידיון בגובה 2 מיליון שקלים. זה התחיל עם הבנייה המאסיבית לעשירים ממשיך בדחיקת הבליינים לגטאות מוגדרות (נמל ת”א, מישהו?) וכלה במכירת כל שטח שיש לכל המרבה במחיר מוצדק או לא. בסוף עוד נישאר עם ירושלים וזה יהיה הסוף.

 6. מיכאל קופרשטיין on 23 במאי, 2010 01:15

  אני מסכים לגבי הנושא של סלקום – זה היה מיותר בתצורה שזה התבצע, ולא ברור לי למה העירייה שיתפה עם זה פעולה.

  מה שלא לגמרי ברור לי זה למי אתם באים פה בטענות במקרה של קורונה.
  “מתן שירותים” לא מוגדר בחוק, ואני חושב שזה לא במקרה. כלומר, החוק אומר פחות או יותר שהרשות המקומית יכולה להחריג את מי שבא לה. אז עיריית תל-אביב מחריגה את הג’יפ של קורונה. בהנחה שזה אכן המצב אף אחד לא עובר פה על החוק.

  כלומר, הדיון הוא לא במישור הפלילי, אלא במישור הפוליטי. מי שבחירתה של העיריה למה זה “שירות לציבור” לא מוצאת חן בעיניו, שיצטרף למטה דב חנין 2013, (או המקבילה שלו, שתהיה). אבל אני חושב שבסך הכל הג’יף הזה של קורונה לא מעורר התנגדות עזה אצל רוב תושבי העיר. אז זה בעיקר מרמור סרק.

 7. אלי on 18 ביולי, 2011 21:49

  עיריית תל-אביב מכרה לחברת קורונה את מגרשי הכדורעף הציבוריים בחוף גורדון. חברת קורונה תקיים במגרשים האלה טורניר פוצ’יבולי יחצ”ני שיקדם את מכירותיה בכל יום שישי לאורך כל עונת הרחצה.

  בזמן שקורונה לא תקדם את מכירותיה האירופאים ישחקו במגרשים האלה כדורעף. המגרשים ה”ציבוריים” האלה יופקעו מן הציבור מה-18 לחודש לצורך הכנות לאליפות עד לאליפות עצמה שתתקיים בסוף החודש.

  את מי שכחנו? אההה! את התושבים! התושבים לא יוכלו לשחק במגרשיהם. אגב, הם גם לא יוכלו לצפות במשחקי האליפות – כי החוף יסגר והכניסה לצופים תהיה בתשלום!

  עיריית תל-אביב עברה את כל הגבולות.

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.