מי צריך ESPN? יש לנו יורוספורט 2!

פוסט של טל בן יהודה


עד ה-30 ביוני, הריטואל בביתי הצהוב היה קבוע. כשהצהובונת בת הארבעה חודשים החליטה לאכול בשש בבוקר והיה תורי לקום, הייתי מתיישב איתה על הספה עם בקבוק ושם את ההקלטה של PTI מהלילה. היא הייתה אוכלת ואני הייתי מקבל את גרסת המקור היומית האמריקאית של “יציע העיתונות”.

בשש בבוקר של ה-1 ביולי, כשראיתי ש-ESPN עדיין משדר משחק בייסבול, נותרה בי תקווה קטנה שהכול יהיה בסדר. כמה שעות אחר כך, כשהלוגו של יורוספורט 2 התנוסס על ערוץ 52 בממיר, הבנתי שלא.

במהלך חד צדדי, יורם מוקדי ו”הוט” השתינו מהמקפצה לפיות של כל חובבי הספורט האמריקני בקרב המנויים. ניצן חן הוא זה שעזר להם לכוון. אבל הם אומרים לנו שזה גשם, שיורוספורט 2 הוא תחליף ראוי, שיש להוט סקרי דעת קהל המראים שאנשים רצו את הערוץ הזה ושהתכנים שלו מתאימים יותר לקהל הישראלי.

ובכן, בואו ונעבור על התכנים שהערוץ החדש הציג לנו בימים הראשונים לשידורו בארץ. בואו נראה אם הטוקבקיסטים הנלהבים לגבי עליית הערוץ קיבלו שכר או שאכן היו אנשים שבאמת חיכו לערוץ הזה. וכן, הכול כאן אמיתי לגמרי.

פוטבול אוסטרלי

פוטבול אמריקני זה באמת פאסה ונמצא בירידה תלולה. מביני עניין מנבאים שמשחק הגמר של ליגת הפוטבול האוסטרלית יהיה אחד מהמשחקים הנצפים ביותר בעולם, שחברות פרסום ישלמו מיליוני דולרים עבור פרסומות של 30 שניות, ושיש מאות ישראלים שיישארו ערים בלילה חורפי בפברואר כדי לראות את המשחק המרתק הזה. זה יהיה הסופרבול החדש!

ויש עוד. לא רק שהליגה הזו תספק לנו אקשן, היא גם תלמד אותנו גיאוגרפיה. כלומר, עד עכשיו הייתי בטוח שבאוסטרליה יש שתי ערים בלבד: סידני ומלבורן, אבל מסתבר שיש עוד כמה. מאז שהערוץ עלה כבר שודרו המשחקים של סידני נגד קולינגווד ואדלייד נגד אסנדון. תודות למוקדי, אני יודע עוד שלושה שמות של ערים אוסטרליות וגם חלום חיי התגשם – לראות משחק המפגיש את האריות של אדלייד נגד הנמרים של אסנדון. משחק עם רייטינג של 0.00070004% לפחות בקרב צופי הטלוויזיה בישראל. איזה כיף שיש יורוספורט 2.

הורדת ידיים – הליגה המקצוענית

תענוג צרוף שמוקדי וחן מאפשרים לי לשחזר את ילדותי השמחה. לא ראיתי תחרות הורדות מאז כתה ה’, כשכל בן רצה להוכיח שהוא הכי חזק כדי שיוכל להציע חברות לילדה הכי יפה בכתה ולרקוד איתה סלואו לצלילי ג’ייסון דונובן האוסטרלי (יש מצב שהוא שיחק פוטבול?).

אני כבר סידרתי לי את כל השבוע סביב השידורים של הליגה המרתקת הזו. כל כך מעניין אותי לאיזה מהמתמודדים – שמעולם לא שמעתי עליהם – יש יותר כוח ביד ימין ולשמוע פרשנויות על הטקטיקות של המתמודדים בעניין מיקום הנחת הקמיצה והזרת בעת הקרב המותח. כל אלה באמת שמים בפרופורציה נכונה את החדשות האחרונות ב”ספורטסנטר” על ההחלטה של לברון ג’יימס היכן ישחק, או את השידורים החיים של המשחק השבועי המרכזי של ה-NFL. עשרים שנה אחרי שהחלו השידורים בכבלים יש לנו היכולת לצפות בליגה המקצוענית של הורדות ידיים. איזה כיף שיש יורוספורט 2.

קפיצה בחבל מאנטוורפן

לאנשים כמוני, שפחות בקיאים בספורט, הנה כמה חוקים רשמיים ועובדות מעניינות על הענף הפופולארי הזה: הקבוצות קופצות במהירות של שש קפיצות לשנייה, אורך חבל רשמי הוא ארבעה מטרים, אורך “תרגיל” הוא כשלוש דקות ומדובר בענף כל כך גיי ששוקלים לאחד בין התחרות הזו לאירוויזיון.

האמת היא שעוד לא צפיתי במשדר אלא רק הקלטתי אותו. התוכנית היתה שבימים החופשיים שבין רבעי הגמר לחצאי הגמר של המונדיאל, אני והחברים נתאסף בסלון שלי להקרנה קבוצתית של האירוע עם פיצוחים ובירות. כולנו הסכמנו להתנזר משידורי “חדשות הספורט” ומאתרי הספורט המרכזיים באינטרנט כדי לא להיחשף לתוצאות ולא לדעת מי ניצח בסוף, הילדים מבלגיה, צרפת או יפן. איזה כיף שיש יורוספורט 2.

אליפות העולם בכדורגל שולחן

יש כמה שאלות שעולות מהשידורים של הענף: מה יותר מוזר, זה שיש אליפות עולם בכדורגל שולחן או זה שיש ערוץ שמשדר את זה. האם יש משתתפים בתחרות עם חברות, או שכולם שם בתולים. האם לפני התחרויות המתמודדים נותנים לכפות ידיים שלהם מנוחה ונמנעים מכל פעילות אוטו-ארוטית. וכמובן השאלה הגדולה, מה הופך אותך לבטטה גדולה יותר: לשחק בכדורגל שולחן או לצפות בכדורגל שולחן? עכשיו שהשידורים של האליפות הזו זמינים, נוכל לענות על כל השאלות הללו, איזה כיף שיש יורוספורט 2.

ליגת אבן נייר ומספריים

ביום ראשון בערב, למשל, אתם תוכלו לצפות בשידורים מליגת “אבן נייר ומספריים” האמריקאית. למה אנחנו קטנוניים עם מוקדי, נכון שלא מדובר בהוקי, בייסבול, פוטבול או כדורסל, אבל אני די בטוח שמדובר בליגה החמישית מבחינת עניין בארה”ב. ואם לא חמישית אז בטח שישית, ואם לא שישית אז בטוח מדובר בליגה ה-92 מבחינת פופולאריות באמריקה, ממש בין הליגה לסידור מצעים לבין הליגה המקצוענית לניחוש מספרים בין 1 ל-10.

כן, אין ספק שיורם מוקדי עשה את שיעורי הבית שלו, נראה שיורוספורט 2 זה אכן תחליף הולם ל-ESPN. גם ניצן חן עשה נכון כשלא ביטל את הקנס הצפוי למתנתקים ובכך כלא אותם אצל חברה שהתייחסה ללקוחותיה בזלזול. התכנים בערוץ החדש אכן מקבילים באיכותם לשידורים בערוץ שבוטל. מממ, השתן טעים גם לכם?

הפוסט של טל בן יהודה פורסם במקור באתר הגברים gvr

עוד ב-gvr:
איכס, זה ממש טעים
המדריך למיליונר
חבר, אתה מצחין

תגובות

12 תגובות לפוסט “מי צריך ESPN? יש לנו יורוספורט 2!”

 1. אייז on 11 ביולי, 2010 09:31

  זה קצת לא פייר לשפוט את הערוץ הזה באמצע הקיץ כשכל הליגות החשובות נמצאות בפגרה.
  אני מאמין שהציבור כן יכיר בחשיבות הערוץ כשהליגה לשחייה בתעלות, אליפות העולם בפולו וכמובן ריצה במורד גבעות – הספורט השלישי הכי פופולרי בסקוטלנד.

 2. אייז on 11 ביולי, 2010 09:31

  “…יחזרו לפעילות.”

 3. רן בר-זיק on 11 ביולי, 2010 09:46

  אני מסתכן בלצאת ממש טמבל, אבל הטורנירים האלו באמת קיימים במציאות? אבן נייר ומספריים?

 4. צפריר כהן on 11 ביולי, 2010 10:54

  רן, יצאת טמבל.

  בפעם הבאה חפש קצת, ותגיע מהר מאוד ל:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Rock-paper-scissors#Tournaments

  עוד כמה עצות חשובות למי שרוצה לעסוק בתחום המרתק הזה:
  http://mymoney.nana10.co.il/Article/?ArticleID=389097&TypeID=1&sid=130

  שני הקישורים הללו הגיעו מאותו המקום.

 5. צפריר כהן on 11 ביולי, 2010 11:18

  בשביל פוטבול אוסטרלי נשארים עד 6 לפנות בוקר? הם משחקים שם בצהריים? לגבי פברואר: המשחקים בליגה הזו נמשכים בשיא הקיץ?

 6. פלוני on 11 ביולי, 2010 16:20

  מצחיק, אבל דמגוגי.

  ביורוספורט 2 מראים פוטבול אוסטרלי? ב-ESPN מראים המון פוקר. ביורוספורט 2 יש הורדת ידיים? ב-ESPN יש מירוץ מכשולים (לא 3000 מטר מכשולים, אלא מירוץ מכשולים כמו בגמר הששטוס – רצים, פותרים חידות, מנסים לא ליפול לבריכת הנזלת וכיוצא בזה) . עוד תוכניות שראיתי ב-ESPN בחודשים האחרונים: אילוף כלבים, זריקת בומרנג, שבץ נא, אליפות ארצות הברית במתמטיקה, תחרות איות, תחרות דיג ותחרות ניסור בולי עץ. כולם אמיתיים לחלוטין.

  יורוספורט 2 מראה שידורים ישירים מתחרויות הטניס הגדולות (במקביל ליורוספורט 1). רק זה יביא לו לדעתי יותר צופים מש-ESPN קיבל במהלך כל השנים האחרונות, עם כל הכבוד ל-50 האנשים בארץ הזאת שאוהבים בייסבול. אני חושב שבממוצע החלפת ESPN ביורוספורט 2 תפגע ב-1% מהצופים, תשמח 2% אחרים ולא תזיז ל-97%.

  כלומר טל נובח על העץ הלא נכון. הבעיה היא לא שסטטיסטית ESPN ערוץ טוב יותר מיורוספורט 2, אלא שאת הצרכן הבודד לא אמורה לעניין הסטטיסטיקה. כשאני חתמתי על ההסכם (עם yes במקרה שלי), אני התחייבתי לשלם להם כסף והם התחייבו לספק לי רשימת נתונה של ערוצים. זה לא עניינם כמה אני רואה כל אחד מהם והאם רוב הציבור חושב שאפשר להחליף את ערוץ א’ בערוץ ב’. יכול להיות שאני רואה national geographic רק רבע שעה בשנה, אבל הרבע שעה הזאת היא הסיבה שבכלל עשיתי מנוי ל-yes מלכתחילה. זכותי. אם החברות לא מסוגלות להתחייב על רשימת הערוצים לאורך כל תקופת ההתחייבות זה לגיטימי, אבל צריך לאסור עליהם לכבול צרכנים. הועדה שמחליטה האם ערוץ הוא חשוב או לא היא מגוחכת.

 7. יהונתן on 11 ביולי, 2010 18:50

  ממה שראיתי עד עכשיו הערוץ לא משהו, יתכן שזה באמת נובע מכך שאין כרגע מה לשדר כי הליגות בפגרה או שבאמת אין לערוץ תוכן.

  הבעיה היא שרבוב התחרויות שציינת התנוסס בצד גם לוגו נוסף, הלוגו של הערוץ ששידר אותם במקור – ESPN

 8. ריצ'רד סמית' on 11 ביולי, 2010 23:05

  :-D תודה!

 9. רועי on 12 ביולי, 2010 00:49

  כשהגעתי לחלק על כדורגל שולחן התפוצצתי מצחוק. כשעברתי אותו והגעתי לאבן נייר ומספריים הבנתי שעובדים עליי והלכתי לתגובות. ואז גיליתי שלא עובדים עליי. ונקרעתי מצחוק. יצא לי הצחוק הזה שמגרד את החך. קיצר, אחלה כתיבה, ויופי של סיקור. אנסה לתפוס קצת את הערוץ הזה, נשמע לי מרתק עם בירות.

 10. מאור קפלנסקי on 13 ביולי, 2010 01:11

  פוסט קורע שהגעתי אליו קצת באיחור.
  גם אני התעצבנתי על הוט שהעיפו את ESPN כאילו מדובר בערוץ זניח, אבל יש להודות שמה שמראים פה זה לא ESPN האמריקאי, אלא גרסא הבינלאומית שלו, שאולי לא משדר תחרויות אבן-נייר ומספריים, אבל כן משדר מלא שעות של פוקר ותחרויות כמו הטלת חצים (נו, אלה שבפאבים – דארטס), דיג וגולף משעמם.

 11. טל בן יהודה on 14 ביולי, 2010 13:18

  ראשית, תודה לכל המגיבים על המחמאות. אתם צוחקים – אבל אני בוכה מול ה-LCD כל פעם שאני עובר בערוץ 52 (עוד חודשיים לניתוק ללא קנס!).

  ולפלוני,
  קצת משעשע אותי שאחרי עליית הערוץ, אנשים אומרים שיש טניס ושחיה וזה מתאים לקהל הישראלי. למעט שחר פאר, דודי סלע וארבעת הגרנדסלמאס – ישראלים לא מתעניינים או מבינים בטניס. לפחות לא 99.99999999999999999% מהם.
  וגם אם כן – סלע, פאר והגרנדסלמס משודרים כבר בערוצים הקיימים, יורוספורט 2 לא ממש מביא משהו נוסף.

  ולגבי השידורים של ESPN, חובה לציין שכל הדיג, פוקר, תחרויות ניסור עץ משודרים כמעט תמיד בבוקר או בשעות הצהריים. זה לעיתים נדירות מגיע לפריים-טיים, כלומר שעות הערב. כל השידורים המצחיקים שנתתי כאן משודרים ביורוספורט 2 בשעות הערב בשעות שכולם מול המסך.
  הבדל מהותי!

  שוב תודה לכולם,

  צ’או

 12. מנכ”ל הוט: למנף את השנאה של הלקוחות : חדר 404 • הבלוג של עידו קינן on 15 באוקטובר, 2010 00:35

  […] שמועות ולפעול ליהם?” • הוט מחדשים, מפתיעים ומרגשים • מי צריך ESPN? יש לנו יורוספורט 2! • HOT: חבר מביא חבר. בפקודה 13.10.2010 / 18:52 | בנושאים פרסום […]

פרסום תגובה