איך לגלוש באינטרנט | מדריך משנת 2025

פוסט של פיליפ לנסן


ברוכים הבאים לאינטרנט! אם תמלאו אחר הכללים הפשוטים שלהלן, מובטחת לכם חוויית אינטרנט חלקה ונטולת סיכון.

זהותאמיתית (RealIdentity)

לפני שאתם עושים לוגין, ודאו שקיבלתם את כרטיס הזהותאמיתית שלכם מהרשויות המקומיות. כניסה לאינטרנט ללא הזדהות אינה חוקית לפי חוק “עצרו את האנונימיות” (Stop Anonymity Act) מ-2012, ואתם צריכים לוודא שקישרתם את הטוקבקים, האימיילים, הפוסטים וכל דבר אחר עם שמכם האמיתי. הגדרת הזהותאמיתית שלכם קלה לביצוע, כאשר המחשב שלכם (MacOS 15 או ChromeOS7 ומעלה) יתחבר אוטומטית לכרטיס הקרוב אליכם ויבדוק אותו מול הנתונים הביומטריים שלכם. אל תרכיבו משקפי שמש, צעיפים או עדשות מגע, ואנא התגלחו לפני תחילת הסריקה הביומטרית; מומלץ לא לבצע אימות ביומטרי אחרי לילה ארוך של שתייה.

גאומיקום (Geolocation)

האינטרנט מחולק לכ-120 אזורי מדינות. זאת על מנת להבטיח כי התוכן הבידורי המתאים יוזרם אליכם, ולא תמצאו תוכן שעלול להטריד אתכם. הגאומיקום שלכם אמור להיגזר אוטומטית ממיקום נקודת הכניסה שלכם – אם הוא תואם למדינה שמופיעה על כרטיס הזהותאמיתית שלכם, אתם מסודרים. משתמשים מארה”ב יוכלו ליהנות משידורים חוזרים של תוכניות טלוויזיה אמריקאיות מוגנות בזכויות יוצרים כמו “חברים 2020”, למשל, בעוד משתמשים ממדינות אחרות עשויים להחזיק בטעמים והעדפות שונים.

הערה למטיילים: לפני תכנון הטיול שלכם למדינה אחרת, ודאו שהגשתם בקשה לוויזת גאומיקום כדי לגלוש מאינטרנט קפה באותה מדינה. לחלופין, אתם יכולים להחליק אל תוך הסייברחליפה שלכם וליהנות מהמדינה הזרה דרך גוגל סטריט ויו 3D פלוס טאץ’. גוגל סטריט ויו 3D פלוס טאץ’ יראה לכם רק את הדברים מאותה מדינה שחוקיים במיקום שלכם, כך שזו הזדמנות נהדרת, נטולת סיכון וזורמת להכיר תרבויות מלהיבות אחרות.

הרשמה לאינטרנט המתאים

הצעות תוכן רבות תלויות באינטרנט שאליו נרשמתם. אם נרשמתם לאינטרנט גוגלאפלאמזון, תקבלו גישה בקליק אחד לספריה דיגיטלית גדולה וסרטים רבים, כמו גם לקבוצה מאושרת מראש של עמודי רשת תוצרת בית. ואילו אם אם נרשמתם לאינטרנט דיסניוורנרבראד’רזוויאקום, תקבלו ספריה דיגיטלית אחרת, סדרת סרטים אחרת ודפי רשת ביתיים מאושרים מראש אחרים.

בעוד אנו לא יכולים להמליץ על אינטרנט אחד על פני רעהו, אינטרנט goo:// מצוין למחקר ובידור קליל (כלבים מדברים), בעוד dis:// מספק חוויית סרטים מהירה יותר. הבאפרינג של 50 הטרהבייט של סרט התחושה3D “וול-אי ג’וניור חוזר” לצפייה ומגע חלקים לוקח רק 0.1 שניות.

תוכן למבוגרים

אם הזהותאמיתית שלכם מזהה אתכם כבני יותר מ-21 (30 במדינות מסוימות), אתם בגיל החוקי לצפות בתוכן למבוגרים. תוכן למבוגרים כולל פורנוגרפיה, דיוני פורום בלתי מבוקרים, כמו גם שיח פוליטי, דעות-נגד דתיות, ביטוי אמנותי וחופש ביטוי באופן כללי. אם אתם מתחת לגיל 21 שנים (30 במדינות מסוימות), אתם עדיין יכולים לדבר על פוליטיקה ודת עם המשפחה שלכם, ואתם זכאים לחופש אמנותי בביתכם (כללים ותנאים מקומיים עשויים לחול גם כן).

קבלת רשיון גלישה באינטרנט

קבלת רשיון גלישה באינטרנט (רג”ב) היא דרישה מקדימה הכרחית בהפיכת הרשת לבטוחה עבור כולם. לפני שהממשלות הפכו את הרג”ב לחובה, אנשים מצאו את עצמם לעיתים קרובות אבודים בין רבבות אתרי אינטרנט, כשהם מקליקים בתמימות על מודעות “פגע בקוף וזכה באייפד”, ומוצאים את עצמם מוספמים על ידי פופ-אנדרים. קבלת רשיון אופיינית אורכת רק 2-5 ימים של חינוך בבית הספר לאימון גלישה מקומי. תצטרכו להתכונן היטב לבחינת הגמר, בה אתם נדרשים לענות על שאלות פשוטות, כמו:

תוכן שיווקי

כפי שאתם ודאי יודעים, תוכן שיווקי ואזכור מוצרים בתשלום בסרטונים וטקסטים החליפו את כל צורות הפרסום. זכרו – ללא פרסום סמוי שכזה, אי אפשר היה לממן את האינטרנט כפי שאנו מכירים אותה, והיא לא היתה מתקיימת! כל ספקי התוכן הגדולים הסכימו ב-2014 לעבור לפרסום סמוי במקום צורות נפרדות של פרסום, ומאז 2019 פוליטיקאים של ממשלות ביותר מ-80 מדינות הצטרפו למהלך, והם מתבלים את נאומיהם הפוליטיים באזכורים מסחריים. זה מאפשר לכם לשלם פחות מסים, כך שזה מצב של ווין-ווין.

עגה טכנית

לפעמים תיתקלו בקיצורים וראשי תיבות ייחודיים לאינטרנט. אם אתם לא רגילים לדיבור הטכנולוגי הזה, שמרו את מילון המונחים הזה בהישג יד, או הטעינו אותו למודול הרחבת המוח שלכם. כמה ממילות המפתח הן: